Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki zwrotne / bezzwrotne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szostepiwo
    Member
    • 12-2012
    • 42

    #46
    Ja z kolei widzę oczyma wyobraźni te sterty pibitych butelek zalegająch przydrożne rowy, ciemniejsze miejsca naszych parków a nawet placów zabaw.
    Dzisiaj jeszcze są ludzie zajmujący się "zawodowo" zbieraniem butelek i puszek sprzątając jednocześnie ten bałagan. gdy zniknie bodziec ekonomiczny nawet się po nie (butelki) nie schylą. A wygoda browarów (nie tylko Kormorana) i sprzedawców wyjdzie nam wszstkim bokiem.

    Comment

    • arzy
      Senior
      • 06-2002
      • 2814

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
      A ja w kontekście wycofywania z butelek zwrotnych Kormorana chciałbym pochwalić Ciechana za konsekwencję w używaniu butelek zwrotnych dzięki czemu nawet średnio kumata ekspedientka spożywczaka czy monopola u mnie w okolicy wie (oczywiście tam gdzie mają na składzie), że Ciechanów jest zwrotny (inna sprawa że nie przymują każdej ilości).

      (...)
      W Realu, nie wiem jak w innych marketach, Ciechan był w bezzwrotnych.
      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      Bractwo Piwne
      Skład Piwa
      Piszę poprawnie po polsku!

      Comment

      • legart
        Senior
        • 06-2012
        • 913

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
        W Realu, nie wiem jak w innych marketach, Ciechan był w bezzwrotnych.
        A tego nie wiedziałem.

        Comment

        • wojciechzmc
          Junior
          • 01-2013
          • 8

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
          Mordki były w promocji?

          Nie napisał, że rezygnuje z piwa w ogóle, tylko z piwa z Kormorana. Ja jakiegoś systematycznego bojkotu urządzać nie zamierzam, ale będę pamiętał o bezzwrotności niektórych, a niedługo być może wszystkich butelek z BK.
          A jaka jest dozwolona liczba mordek których można użyć??
          Kolego możesz kupować co chcesz,gdzie chcesz,za ile chcesz,w czym chcesz.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410 Wyświetlenie odpowiedzi
            Jakoś większości polskich piwoszy nie przeszkadza, że chyba połowa, a może i więcej niż polowa piwa sprzedawanego w Polsce to piwo w puszce. A to jest dopiero ekologiczne, nieprawda?
            Prawda, co nie znaczy że należę do tej większości. W ubiegłym roku moje spożycie z puszki wynosiło tylko 3,9% Robię dla niej wyjątek głownie w sytuacji gdy browar nie korzysta z butelek (Łódzkie), chodzi o piwo z azotem, albo mam do wyboru zieloną butelkę i puszkę - wtedy wolę puszkę (Budvar).
            Polska jest rekordzistą jeśli chodzi o produkcję piwa z puszki. W 2011 roku Wyglądało to tak (hl):

            Polska
            beczka: 1.826.000
            butelka zwrotna: 14.524.000
            butelka bezzwrotna: 3.193.000
            puszka: 16.739.000 !!!
            pet: ? (brak danych)

            Przykładowe inne kraje

            UK
            beczka: 21.392.000
            butelka zwrotna: 8.318.000
            butelka bezzwrotna: brak danych
            puszka: 15.123.000

            Hiszpania:
            beczka: 9.091.000
            butelka zwrotna: 6.565.000
            butelka bezzwrotna: 7.428.000
            puszka: 9.754.000

            Niemcy
            beczka: 13.148.000
            butelka zwrotna: 64.865.000
            butelka bezzwrotna: 6.136.000
            puszka: 3.506.000

            Czechy
            beczka: 6.510.000
            butelka zwrotna: 7.633.000
            butelka bezzwrotna: brak danych
            puszka: 540.000
            pet: 900.000

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • chemmobile
              Senior
              • 03-2009
              • 2168

              #51
              No, no... puszkowe lenistwo w Polsce jest porażające...
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • concerto
                Senior
                • 09-2003
                • 859

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                W 2011 roku Wyglądało to tak (hl):
                Skąd ty bierzesz te wszystkie dane? To jakieś powszechnie dostępne źródło bo chętnie bym poczytał.
                "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #53


                  Pierwszy plik od góry.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • gwzd
                    Senior
                    • 01-2012
                    • 622

                    #54
                    Ciekawe statystyki. Wynika z nich, że koncerny w Polsce (i nieliczna garstka pozostałych) zarabiają na sprzedaży swoich produktów większe pieniądze niż ponad 1300 browarów niemieckich warzących niemal 250% więcej piwa.

                    Comment

                    • Makaron
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 2107

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      UK
                      beczka: 21.392.000
                      butelka zwrotna: 8.318.000
                      butelka bezzwrotna: brak danych
                      puszka: 15.123.000
                      Dane na butelke zwrotna mi nie pasuje. Nie wiem jak w jest w Anglii w tej kwestii, ale w Szkocji nie widzialem butelek zwrotnych od piwa. Wszystko leci na stluczke.
                      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                      Comment

                      • remikola
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 188

                        #56
                        A może z tymi puszkami to jakiś fetysz jeszcze z czasów komuny kiedy puszka była synonimem Zachodu i dobrobytu. Kto nie zbierał i nie układał kolorowych puszek kupionych w Pewexie czy przywiezionych z zagranicy na półkach w pokoju?
                        Pivo je gorivo!

                        Comment

                        • gwzd
                          Senior
                          • 01-2012
                          • 622

                          #57
                          Przyczyna będzie o wiele bardziej prozaiczna - puszka jest o wiele lżejsza od butelki. Łatwiej wejdzie do plecaka na wyjazd, mniejszy wysiłek w przyniesieniu razem z zakupami ze sklepu, łatwiej jej się pozbyć niż butelki itd.
                          Last edited by gwzd; 21-01-2013, 14:03.

                          Comment

                          • remikola
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 188

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410 Wyświetlenie odpowiedzi
                            A co do Czechów i Niemców to nie wiem, jak to jest w Czechach, ale w Niemczech ludzie oddają butelki zwrotne WYPŁUKANE! i nikomu nie przyjdzie tam do głowy, żeby przed oddaniem zrobić z niej śmietniczkę.
                            Znowu na myśl przychodzi mi PRL. Funkcjonowały wówczas skupy butelek, ale oddawane butelki musiały być dokładnie wymyte, inaczej ich nie przyjeli. Pamiętam jak jako dzieciak szorowałem na ogródku powyciągane z piwnicy butelki.

                            Brak infrastruktury i lenistwo to druga rzecz. Na pewno automaty w marketach ułatwiłyby sprawę (łatwy dojazd i wygoda). W Chorwacji też takie mają i tak jak chyba w Szwecji co wcześniej czytałem w tym wątku, kaucjowane są nawet puszki i pet.
                            Pivo je gorivo!

                            Comment

                            • remikola
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 188

                              #59
                              A może zamiast biadolić nad sytuacją, która staje się coraz bardziej beznadziejna spóbować coś zmienić. Skoro nie ma co liczyć na naszych ustawodawców, to może warto pomyśleć o projekcie ustawy obywatelskiej, choćby tylko po to żeby zwrócić uwagę na problem. Wystarczy zebrać 100 tys. podpisów i taki projekt trafia pod obrady sejmu. Szanse na zainteresowanie w sejmie i pozytywne rozpatrzenie są spore, bo po pierwsze jak wcześniej wspomniał Robert13 ktoś mógłby na tym zarobić, po drugie można by pozyskać dodatkowe fundusze z EU, a po trzecie taka ustawa mogłaby by być bardzo pozytywnie odebrana przez społeczeństwo i od razu rząd mógłby sobie przypiąć laury. Najważniejszy byłby jednak skutek, tzn, znormalizowanie prawa i możliwość oddania butelek w każdym sklepie, a w średnio i wielkopowierzchniowych, możliwość skorzystania z automatu jak w cywilizowanym kraju.
                              Pivo je gorivo!

                              Comment

                              • Grafalkohole
                                PiwBiz
                                • 08-2012
                                • 196

                                #60
                                Wypowiem się jako sklepik piwny. Z racji tego że sa różna butelki i różne skrzynki to ciężko jest nam nieraz przyjąć butelki, bo nie mamy po prostu odpowiedniej skrzynki. Prostym i bardzo skutecznym sposobem było by ujednolicenie butelek. Jeden rodzaj butelki pl zwrotnej, a reszta niezwrotna. Nam było by obojętne do której skrzynki takie butelki włożymy wypełniał bym wszystkie skrzynki które mam na stanie, a i przyszłe maszyny do skupu butelek nie musiały by segregować.
                                Zapraszamy na róg Wesołej / Gajowej
                                Pon.-Sob. 6-23
                                Ndz. 10-23
                                Graf Alkohole na facebook`u

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎