Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki zwrotne / bezzwrotne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #91
    I tak dobrze wiesz, o co mi chodziło, ale ok, pośmiej się, w końcu śmiech to zdrowie.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #92
      Przypadkiem znalezione:
      10 powodów, dla ktorych nie należy kupować napojów w puszkach aluminiowych. Dlaczego recykling nie wystarczy, gdy w grę wchodzi aluminium? Pytania i odpowiedzi.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • nikita_banita
        Senior
        • 06-2003
        • 1363

        #93
        A ja mam takie zdanie - powinno być jak kiedyś - jeden wzór butelki dla wszystkich browarów w Polsce w rozbiciu na pojemności oraz beczka/keg i koniec. Żadnych PET-ów czy puszek.

        Ceny piwa byłyby na tym samym poziomie co teraz, bo konkurencja nie da się wybić ponad przeciętną. Wysyłanie butelek z browaru do sklepu na drugim końcu Polski nie byłoby problemem - te same butelki można by upłynnić w najbliższym browarze i ok.

        Czysto i ekonomicznie. Może w tym kierunku powinno się lobbować?

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4538

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
          A ja uwaźam odwrotnie. Myślenie proekologiczne się sypie, skoro się wybiera plastik od metalowej puszki.
          Rzadko to robię (przeważnie chcąc przywieźć do Polski piwa z czeskich minibrowarów) ale jednak wybieram plastik. Widzę co w nim jest, mam etykietę do kolekcji, a poza tym nie mam wstrętnego puszkowego posmaku w piwie. Po spożyciu PET ląduje w recyklingowym pojemniku na plastiki pod blokiem. Widziałeś gdzieś pojemniki na puszki? I przeczytaj link w poście Pendragona. Nie ma szans bym się przekonał do konserw.
          Last edited by dadek; 25-01-2013, 00:19.

          Comment

          • CyboRKg
            Senior
            • 04-2010
            • 593

            #95
            Od razu przychodzi mi na mysl czeski "Opat". Robi b.dobre piwo dostepne w kegach, petach i piaskowanych szklanych butelkach; a w puszkach na szczescie nie. Mysle, ze nasi poludniowi sasiedzi doskonale wiedza co robia.
            "Jedno pivo ne vadi!"
            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2835

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
              Widziałeś gdzieś pojemniki na puszki?
              Puszki aluminiowe można wrzucić do żółtego pojemnika ( zgodnie z opisem na nim ). Można też włożyć do reklamówki i zawiesić koło śmietnika - znikają niemal natychmiast
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #97
                U mnie nie ma żadnych żółtych pojemników. Puszki można (ponoć) wrzucać do tych od petów.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • jacekwerner
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2835

                  #98
                  Właśnie o taki mi chodziło.
                  Ochotnicza Straż Piwna
                  BAZA = 7446

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                    Można też włożyć do reklamówki i zawiesić koło śmietnika - znikają niemal natychmiast
                    U mnie jest to normą
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                      Puszki aluminiowe można wrzucić do żółtego pojemnika ( zgodnie z opisem na nim ). Można też włożyć do reklamówki i zawiesić koło śmietnika - znikają niemal natychmiast
                      Prawdziwy twardziel/ekolog/skąpiradło wiesza siatkę w piwnicy i raz na tydzień/miesiąc/rok jedzie (koniecznie rowerem) do punktu skupu surowców wtórnych

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        I ile za taką wypełnioną reklamówkę można dostać?

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Zależy ja Ci zakwalifikują złom, od 3,80 do 4,5 zł/kg. Trzy worki 120 litrowe zgniecionych puszek to 20-30 zł.

                          PS: wywoziłem ale nie z domu

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zależy ja Ci zakwalifikują złom, od 3,80 do 4,5 zł/kg. Trzy worki 120 litrowe zgniecionych puszek to 20-30 zł.

                            PS: wywoziłem ale nie z domu
                            Tak się rodzą fortuny
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • Aleksandros
                              Senior
                              • 05-2011
                              • 352

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              I ile za taką wypełnioną reklamówkę można dostać?
                              Jaką reklamówkę? Prawdziwy ekolog używa lnianej torby wielokrotnego użytku.

                              Comment

                              • emes
                                Nadszyszkownik Chmielowy
                                • 08-2003
                                • 4275

                                Prawdziwy ekolog oszczędza też wodę, dlatego rzadko się myje
                                W zimie się hartuje, bo przykręca kaloryfery, żeby nie zanieczyszczać planety wyziewami z elektrociepłowni

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎