Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Dlaczego wsparłem Browar.biz? Ponieważ Od wielu lat był dla mnie źródłem wiedzy i wielu informacji, miejscem spotkań ciekawych osób oraz relaksu. A teraz kiedy wreszcie dorosłem do własnego warzenia zamierzam się tu zaopatrzyć w parę surowców.
Qbric
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 24-01-2013, 13:39
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is offline
Senior

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy Wieści z Czech - browary, piwo, rynek

Poza informacjami o nowych browarach nie ma chyba podobnego tematu, zatem zakładam taki, w którym można podawać informacje o tym co słychać na czeskim rynku piwa.

Na początek:

Browar Vyškov w 2012 zwiększył produkcję o 47% w stosunku do roku 2011, tj do ok. 22 tys. hektolitrów. Na ten rok planują niewielki wzrost - do 25 tys. hl. Ponad połowa piwa sprzedaje im się wokół komina. W tym roku chcą wysyłać swe piwo do Hiszpanii.
http://www.denik.cz/ekonomika/pivova...0119-mvzk.html

moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

Pendragon edytował/a post 24-01-2013 o godz. 13:42.
Odpowiedz cytując
Stare 24-01-2013, 13:47
Senior

Standardowy

Browar Chotěboř zwiększył produkcję do 16 tys. hektolitrów, czyli o 17,3% w stosunku do roku 2011. Jeśli chodzi o sprzedaż, to zarobili o 15,9% więcej, tj. 33,2 mln koron. Moce browaru wynoszą 25 000 hl. Prawie 6% produkcji eksportowana jest na Słowację. W browarze pracuje 19 osób.

http://www.denik.cz/ekonomika/pivova...-20130120.html

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
Odpowiedz cytując
Stare 24-01-2013, 14:08
Senior

Standardowy

Informacje drobne:

1. W dniach 25 - 27 stycznia w knajpach, które przystąpiły do Cesty pivních znalců polewany będzie Chlumecký Amber Ale

2. Minipivovar Jeseník: z kranów leje się w tej chwili ciemny specjal kawowy (stout?)

3. U Tří růží Praha: z krany płynie nowe piwo - Brown Ale

4. Minipivovar Valášek: w restauracji od 1 lutego będzie obowiązywać zakaz palenia.

5. Pivovar Svatý Ján Polepy u Kolína: od 4.2.2013 w sprzedaży będzie piwo Povstalec (IPA)

6. Velkorybnický Hastrman: nowość w posatci możliwości zakupu piwa w szlnaych butelkach półlitrowych

7. Propper Praskačka: oprócz włąsnych piw (Propper 11° světlé, Propper 12° polotmavé a Propper 12° černé), skosztować można tu też Kaštanomedový ležák 13 od Rambouska.

8. U Stočesů Rokycany: w dniach 26-27.1.2013 odbędzie się Stočeská zabijačka (uczta). Atrakcją ma być piwny grog.

9. Pivovar Žlebské Chvalovice organizuje w pobliskim Heřmanově Městci, w hotelu Heřman, piwny maraton. Impreza odbędzie się w dniach 15-17 lutego. Browar dostarczy na imprezę jasny leżak, jasny specjał, piwo wiedeńskie oraz... piernikowe Wszystkie piwa kosztować będą 20 Kc.

Odpowiedz cytując
Stare 24-01-2013, 14:46
Senior

Standardowy

Informacje drobne:

1. Minipivovar Chotoviny: do niedawna brak było informacji czy browar faktycznie wystartował i gdzie można się napić jego piw, ale już jest lista lokali
- U Zámku Chotoviny,
- Puškin Praha 4,
- První Pivní Tramway Praha 4,
- Onyx Pub Praha 4,
- Kulový blesk Praha 2,
- U prince Miroslava Praha 5,
- Merenda Praha 3.

2. Minipivovar Stará škola v Chudenicích: nowe piwo - Sukuba 13,5° (czarny specjał).

3. U Bizona Čižice: nowe piwa - Rudý Klíšťák 13° i American Stout 15°.

4. Radniční pivovar v Jihlavě: nowość w postaci IPA 14.95 15°; ponadto z kranu leci APA Honey 12° od Falkona.

Odpowiedz cytując
Stare 31-01-2013, 13:47
Senior

Standardowy

Mieszkasz w Pradze (czeskiej), lubisz piwo Ferdinand? Przywiozą ci go do domu w każdą środę i to bez kosztów dostawy.
http://www.pivovarferdinand.cz/ferda-domu/

Odpowiedz cytując
Stare 31-01-2013, 14:28
Senior

Standardowy

Chyba nikt nie doniósł, że wiosną 2012r. Molson Coors Brewing Company kupił za 67 miliardów koron StarBev - czyli między innymi Staropramena i Ostravara.
http://www.denik.cz/ekonomika/obchod...-20121213.html

Odpowiedz cytując
Stare 31-01-2013, 14:49
Senior

Standardowy

Browar Holba minimalnie zwiększył produkcję - z 336 do 340 mln hl.
Zyski inwestuje głownie w renowację sprzętu oraz piwnic. W tym roku browar wprowadzi nowe, lżejsze skrzynki na piwo.
http://www.denik.cz/ekonomika/i-pres...-20121218.html

Odpowiedz cytując
Stare 31-01-2013, 14:54
Senior

Standardowy

Browar Kout na Šumavě wyruszył na podbój USA.
Po pięciu tygodniach podróży morskiej piwo dotarło w listopadzie ubiegłego roku do baru "The Dirty Truth" w mieście Northampton w stanie Massachusetts. Później ruszyło dalej - do Iowy, Vermontu i Nowego Jorku.
http://www.denik.cz/ekonomika/koutsk...-20121217.html

Pendragon edytował/a post 31-01-2013 o godz. 14:54.
Odpowiedz cytując
Stare 31-01-2013, 15:14
Senior

Standardowy

Jak już gdzieś tu donosiłem, Svijany zwiększyły produkcję w 2012r do 596 tys. hl (w 2011 było to 533 tys. hl). Ponieważ stara warzelnia już była na skraju swoich mocy, wybudowano drugą. Na eksport browar wysłał tylko 5,5 tys. hl

Browar Rohozec utrzymał produkcję na poziomie zeszłorocznej (tj. z 2011)> Wynosi ona około 70 tys. hl.

Do podobnej wielkości spadła produkcja w Konradzie. Spadek o 30 % spowodowany był zerwaniem współpracy z bliżej nieokreśloną niemiecką siecią.

http://www.denik.cz/ekonomika/pivova...-20121231.html

Z kolei wspomniany poprzednio Kout zainstalował sobie nową, 100 hektolitrową warzelnię. Do tej pory posiadali warzelnię 20 hl. W związku z inwestycją browar planuje w tym roku wyprodukować 10.000 hl piwa.

www.agris.cz/clanek/178099

Pendragon edytował/a post 31-01-2013 o godz. 15:19.
Odpowiedz cytując
Stare 31-01-2013, 16:29
Senior

Standardowy

Bernard z Humpolca uwarzył w 2012 rekordowe 212.870.000 hl piwa, czyli o 3% więcej niż w roku poprzednim. Największy eksport idzie na Słowację, a poza tym Bernarda spotkamy w Rosji, Polsce, UK i Słowenii. Browar zatrudnia 140 osób oraz dodatkowo 20 osób w słodowni w Rajhradě.
www.agris.cz/clanek/178139

Starobrno uwarzyło 1.180.000 hl piwa, czyli o 80 tys. więcej niż w roku poprzednim. Przy czym chwalą się, że powodem wzrostu było większe zapotrzebowanie na piwo niepasteryzowane oraz w.. PETach
http://www.finance.cz/zpravy/finance...nez-milion-hl/

Z kolei Budvar zwiększył produkcję o 2%, to jest z 1,32 do 1,34 mln. hl Rok 2012 był dla browaru rekordowy pod względem eksportu. Do 58 państw wysłał niemal połowę produkcji, bo 657 tys. hl.
ww.agris.cz/podnikani/budvar-loni-vyvezl-historicke-mnozstvi-piva-nejvice-chutna-nemcum?id_a=178165

Browar Nymburk chwali się wzrostem produkcji o 16%, tj. do 138.000 hl, czyli rok 2011 był dla browaru bardzo słaby, skoro jeszcze w 2010 nawarzyli tam rekordowe 155.000 hl. 1/3 produkcji poszła na eksport do 15 krajów, najwięcej do Niemiec (pewnie głównie do dyskontów), Słowacji, Danii i Rosji, a poza tym do krajów byłej Jugosławii, Rumunii, Bułgarii a nawet Chin. Polski nie wymienili. W browarze pracuje około 100 osób.
http://nymbursky.denik.cz/zpravy_reg...r20120116.html

Odpowiedz cytując
Stare 31-01-2013, 16:52
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
Bernard z Humpolca uwarzył w 2012 rekordowe 212.870.000 hl piwa
Oczywiście o 3 zera za dużo.

Odpowiedz cytując
Stare 31-01-2013, 17:51
Senior

Standardowy

Informacje drobne:

1. Minipivovar Chotoviny: doszła jeszcze jedna hospoda, gdzie można się napić ich piwa:
- Melodie, Benešov,
Przypomnę pozostałe miejsca:
- U Zámku Chotoviny,
- Puškin Praha 4,
- První Pivní Tramway Praha 4,
- Onyx Pub Praha 4,
- Kulový blesk Praha 2,
- U prince Miroslava Praha 5,
- Merenda Praha 3.

2. Mostecký Kahan: nowe piwo IPA 15°.

3. Cesta pivních znalců: 8-10 luty - Jihlavský Grand.

4. Radniční pivovar Jihlava: nowe piwo - 12° Post Apocalyptic Ale (single hop Kazbek, 42 IBU)

5. U Bizona Čižice: nowe piwa - Klíšťák 13° (ciemne górnej fermentacji) i Stout 15°

6. Parník Přerov: od jutra nowe piwo 13,5° Perla (rauchbier)

7. Falkon: od jutra w sprzedaży nowe piwo - Extra Stout (15,5°, alk. 6,7 %)

8. Praha-Strahov: podczas tradycyjnej zabwy karnawałeowej w dniu 9 lutego będzie można skosztować wędzonego portera (16°)

9. Praha Novoměstsky: zabawa karnawałowa 2 lutego - promocja w postaci 29 Kc za kvasnicovą 11-tkę

10. Antoš: z okazji drugiej rocznicy otwarcia browaru, 11 lutego promocja - wszystkie piwa tańsze o 10 Kc.

11. Moravský Žižkov: 2 lutego - dzień otwarty browaru.

Odpowiedz cytując
Stare 31-01-2013, 21:39
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Brak odzewu innych forumowiczów nie oznacza, jak myślę, że wątek jest niepotrzebny. Mnóstwo użytecznych informacji, obawiam się jednak, że zamiast dorzucania innych, będzie czymś w rodzaju przewodnika, a @Pendragon (życzę wytrwałości) stanie się bezpłatnym źródłem informacji dla (zresztą nie tak wielu, jak mogłoby się zdawać) pielgrzymów do Czech.
Odpowiedz cytując
Stare 09-02-2013, 21:55
slawekkazek slawekkazek is offline
Senior

Miejscowość: Zabierzów
Standardowy

24 i 25 marca w Pardubicach będzie koncertował Jaromir Nohavica. Mam nadzieję, że zaśpiewa piosenkę "pijte vodu" (zapewniam, że nie o wodę w tej piosence chodzi). Niestety, najbliższe dni otwarte browaru w Pardubicach przewidziane są na kwiecień. Ale może ktoś zechce zostać.
Odpowiedz cytując
Stare 09-02-2013, 21:59
Senior

Standardowy

Cytat:
Browar Nymburk chwali się wzrostem produkcji o 16%, tj. do 138.000 hl, czyli rok 2011 był dla browaru bardzo słaby, skoro jeszcze w 2010 nawarzyli tam rekordowe 155.000 hl. 1/3 produkcji poszła na eksport do 15 krajów, najwięcej do Niemiec (pewnie głównie do dyskontów), Słowacji, Danii i Rosji, a poza tym do krajów byłej Jugosławii, Rumunii, Bułgarii a nawet Chin. Polski nie wymienili. W browarze pracuje około 100 osób.
Czyżby zakończono owocną współpracę z USA ?
Odpowiedz cytując
Stare 10-02-2013, 08:53
karol1000 karol1000 is offline
Senior

Miejscowość: Poznan/Berlin
Standardowy

Jak to mowil w piatek sprzedawca jednej z piwotek w Pradze, po festiwalu w Taborze Pan Matuska chodzi ostro nasrany.
Wyslal 12 piw do degustacji - nie wygral nic, chyba jedno drugie miejsce

Nomad dostal drugie miejsce za Easy Ridera i chyba piate za Karela.

Wynikow na stronie jeszcze nie ma, a ja na festiwalu w tym roku niestety nie bylem.
Stare 11-02-2013, 17:11
Senior

Standardowy

Jesli chodzi o wyniki festiwalu w Taborze to znalazlem narazie tylko to:

• Světlé výčepní: Primátor, Pražačka, Corgoň 10%
• Polotmavé: ležák Klostemann, Chotěboř Polo, Kounic – Uherský Brod
• Tmavé výčepní: Bakalář tmavé výčepní, Ochakovo Stolichnoe Black, Litovel dark
• Nealkoholické: Litovel free, Staropramen nealko, Platan nealko
• Světlý ležák: Starobrno medium, Holba Šerák, Staropramen 11%
• Tmavý ležák: Primátor premium dark, Jedenáctka Kapucín, Merlin
• Tmavé speciální: Eliška, Svijanská Kněžna 13%, Žatec dark
• Světlé výčepní z minipivovaru: Huťské výčepní, Karloff classic, Koutské pivo světlé 10%

Kategorii bylo jednak wiecej.
Stare 12-02-2013, 10:17
Senior

Standardowy

Rzeczywiście, kategorii było więcej. Info ze strony browaru Nymburk: V Táboře získal v kategorii kvasnicové pivo Francinův ležák stříbro.
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2013, 15:40
darekd darekd is online now
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Z cyklu "Cross the world" browar Vyškov uwarzył Altbiera (12,5% ekstr., 5,5% alk.).
Niebawem pojawi się w sprzedaży
Odpowiedz cytując
Stare 16-02-2013, 10:45
Senior

Standardowy

Wreszcie pojawiły się wyniki festiwalu w Taborze
http://www.slavnostipivatabor.cz/201...ledky-2013.pdf
http://www.slavnostipivatabor.cz/

Ciekawy jestem czy wielkie browary specjalnie ulepszają warki na takie festiwale czy też dają swoje standardowe piwa.

Cieszy 1.miejsce Eliski w kategorii ciemny specjal
Kontrowersyjnie wygląda tabela dla jasnych lezakow (Starobrno, Holba, Staropramen)
Matuska jednak coś wygrał (1 miejsce Weizenbocka w pszenicznych)
Perła Summer wygrała w piwach smakowych
szkoda że piwa typu Ale mają tylko jedną kategorię (Tłusty Nietoperz ze Slaneho, Easy Rider od Nomada i 3 miejsce Czarna Rakieta od Matuski)
Dziwne ze nigdzie nie widać Kocoura (piw wysłali na konkurs sporo).
Litovel zabiera się za IPA (6 miejsce w ejlach)

Zdaje się ze pojawiły się nowe browarki:
w Znojmie (Minipivovar U Dyje, Nový Šaldorf - Sedlešovice)
Pivovar a palírna, Žlebské Chválovice
VOŠES a SPŠPT Podskalská, Praha (to chyba szkolny browarek)
SOŠ ekolog. a potr., Veselí Nad Lužnicí (to tez chyba szkolny)
Stare 16-02-2013, 11:05
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
Zdaje się ze pojawiły się nowe browarki:
w Znojmie (Minipivovar U Dyje, Nový Šaldorf - Sedlešovice)
Szykowany od dawna, widocznie uwarzyli coś próbnego i wysłali.

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
Pivovar a palírna, Žlebské Chválovice
No tu kolega zaspał. Przecież to działa już ze 2 lata.

Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2013, 09:55
Senior

Standardowy

Kto z Was nie chciałby chodzić go takiej szkoły (średniej) ? http://www.sos-veseli.cz/minipivovar.php. Na plastyce dzieciaki projektują etykiety na piwko. U nas nie do pomyślenia.
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2013, 10:17
darekd darekd is online now
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slawekkazek Wyświetlenie odpowiedzi
Kto z Was nie chciałby chodzić go takiej szkoły (średniej) ? http://www.sos-veseli.cz/minipivovar.php. Na plastyce dzieciaki projektują etykiety na piwko. U nas nie do pomyślenia.
To technikum ekologiczno-spożywcze. Nie robią tego w ramach plastyki, a na kierunku technologia spożywcza, specjalizacja - żywność i biotechnologia. To nie jedyna tego typu szkoła średnia w RCz z własnym minibrowarem.
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2013, 10:53
Fotka Użytkownika: docent
docent docent is offline
Senior

Miejscowość: wawa natolin
Standardowy

W końcu to na co czekałem - Czesi zrobili Single Hop'a z chmielem Kazbek (to ten użyty w Karelu z Nomáda). Post Apocalyptic Ale z minibrowaru w Jihlavie przypadł do gustu recenzentom z pivnici.cz. Wyczuli cytrusowe i sosnowe aromaty. Ja dodam, że piwa z tego browaru niezbyt mi smakowały więc sądzę, że z Kazbeka można wyciągnąć jeszcze więcej!
Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2013, 19:55
Senior

Standardowy

Na czeskim rynku ma się pokazać też piwo kaktusowe, robione najprawdopodobniej w Pradze w mini-browarku Basta

http://www.metro.cz/ochutnejte-pivo-...m_content=main

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie