Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Damm, Weiss Damm

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    Damm, Weiss Damm

    Kupiłem zestaw dwóch butelek 0,33 plus stosowna szklaneczka w kartoniku w jedym z Hipercorów (pod Mijas, konkretnie).
    Byłem przekonany, że trafiłem hiszpańską pszenicę. Moja duma przygasła nieco, gdy na spokojnie przeanalizowałem literaturę na butelkach (na kartoniku nie było konkretów).
    Doszukałem się zwrotu: "Elaborada en Alemania - comerzializada por S.A. Damm". Niestety, opakowanie oraz strona Damm solidarnie nabrały piwa w usta i milczą na temat pochodzenia piwa.
    Piwko jest złote, lekko mętne. Piana biała, bardzo drobna, można ją "czapować", powoli zamienia się półcentymetrowy kożuszek, w międzyczasie osiadając na szkle.
    Pachnie bananowo-drożdżowo-goździkowo. So far, so good..., jak mawiają byki przed corridą . W smaku leki kwasek, minimalna goryczka i... w zasadzie niewiele więcej. Jakieś takie wodniste w sumie. Gaz spory, ale delikatny.
    Eleganckie opakowanie, dedykowany kapsel, złota krawatka, kremowa etykieta, złote i czarne napisy. Alko 5,0%.
    Ciekawostka przyrodnicza, szkoda tylko, że "niehiszpańska" i taka w sumie bezdomna...

    Może ktoś podejmie trop?
  • gudjer
    Junior
    • 01-2012
    • 2

    #2
    Informacja producenta o tym piwku: "la cerveza “blanca” elaborada según el método alemán" (piwo "białe" wykonany zgodnie z niemiecką metodą). Tak wiec Weiss Damm to hiszpanskie (katalunskie) piwo o niemieckich korzeniach.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      Doszukałem się zwrotu: "Elaborada en Alemania - comerzializada por S.A. Damm".
      Powtarzam cytat z opakowania - o ile potrafię wykombinować z hiszpańszczyzny, oznacza to jednak "elaborację w Alemanii", z której do Katalonii jest jednak kawałek .

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #5
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #6
          Barwa jasnobrązowa, wpadająca w pomarańczową. Mocno nieklarowna.
          Mięsista, wysoka i dość trwała piana o drobnej teksturze. Wyraziście wzorzy się na ściankach szklanki.
          Wyważony balans aromatów. Piwo jest zarówno bananowo-owocowe, jak i posiada fenolową, przyprawową, trochę goździkowo-kolendrową kontrę. W tle trochę drożdży.
          W smaku jest dość delikatne jak na hefeweizena. Aromaty charakterystyczne dla stylu są nieco blade. Brakuje też z drugiej strony kwaskowatości. Mamy nieznaczną pszeniczną ostrość, trochę mydlaste posmaki i śladową cierpkość.
          Nagazowanie średnie, o ton wyższe wydałoby się bardziej pasujące.
          Butelka 330ml jak u sibarha. Przypisany piwu kapsel. Mnie osobiście opakowania z Damm się podobają, choć każde z nich wykonano w innej estetyce. Tutaj może ciut przegadana etykieta, ale za to o eleganckim, wysublimowanym outficie.

          Wypić można bez skrzywienia, choć bukiet smakowy jest jakby mdławy. Najlepiej wyczuwa się wygasające na podniebieniu posmaki. Taka zachowawcza pszenica, której brakuje odrobinę charakteru, choć w zapachu obiecuje wiele. 7 w skali 1-10.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            #7
            Bardzo przyjemne piwo. Kolor jasnożółty, mętny. Piana dość obfita i co najważniejsze - gęsta i bardzo trwała. W zapachu dość delikatne. Smak: goździki nieco wycofane, za to pojawia się owocowość, po koniec picia wyczuwa się lekką wodnistość. Do nagazowania nie mam uwag.
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎