Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lublin - miejsca piwne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Lublin - miejsca piwne

    Pomyślałem, że może warto założyć wątek dla miasta, w którym nie najłatwiej o dobre piwo, wątek, jaki nie dublowałby już istniejących, dotyczących lokali i sklepów, ale je dopełniał. To znaczy zawierałby informacje na przykład o sklepach nie kwalifikujących się do mapy "wyjątkowych", ale także o takich, gdzie piwosz może zakupić pojedyncze ciekawe marki choćby w pobliżu własnego miejsca zamieszkania.
    W kontekście mody na "piwa regionalne" pewne inicjatywy pojawiają się i znikają, więc warto odnotować stan faktyczny, zmiany zachodzące na bieżąco, nie każdy bowiem ma czas i możliwości monitorować to bez przerwy, czy też wiedzieć o przybytkach znajdujących się w rzadko odwiedzanych dzielnicach.
    Może warto byłoby utworzyć stale aktualną piwną mapę Lublina?
    Na początek rozeznanie wstępne.

    Knajpy (kryterium to przynajmniej jedno piwo niekoncernowe z kraju lub z zagranicy- bez Perły, Łomży, Strzelca - lane bądź dostępne stale w butelce):
    Stare Miasto to cztery główne, moim zdaniem, lokale:
    minibrowar Grodzka 15, U Fotografa, U Szewca i Ceska Pivnica
    Poza tym Sielsko Anielsko w Rynku (Jagiełło)
    Do weryfikacji: Cafe Pub Sepia, Kowalska 19 (w lecie były tam piwa z małych browarów)
    i Mała Restauracja, Rynek 14 (reklamują piwa z browarów regionalnych, ale jeszcze nie byłem)

    Centrum i miasteczko akademickie:
    Incognito przy Peowiaków, Johnys Irish Pub przy pl. Wolności, Spirala na Okopowej, Pizzeria La Traviata na Chopina, Peron 2 na Skłodowskiej, Zielony Talerzyk na Obrońców Pokoju

    Inne dzielnice: Chata karczma regionalna na Nadbystrzyckiej, Monte di Vino na Sławinku (tylko w sezonie)

    Do sprawdzenia: Głęboka 10, Pod Łosiem (były przed rokiem różne piwa butelkowe)


    Sklepy (tu przynajmniej kilka browarów niekoncernowych):
    Kalinowszczyzna, Tumidajskiego 2
    Alkohole Świata, Krakowskie Przedmieście 57/Wieniawska
    Alkohole Świata, Królewska 2
    Alkohole, Narutowicza 62
    Czuby, Jutrzenki 10
    Sławinek, Al. Warszawska 54
    Konstantynów, Romanowskiego 44/Czarkowskiego

    Do sprawdzenia:
    Czechów, Braci Wieniawskich 5 (nie wiem, jaki jest stan obecny, przy ostatniej wizycie wyglądało to nie najlepiej)
    Sławinek, Al. Warszawska 23
    Stare Miasto, Kowalska 9

    Ponadto stałego monitorowania wymagają hipermarkety:
    Leclerc (x 2)
    Careffour
    Tesco
    Delima w Galerii Olimp
    Real
    Stokrotka w Plazie
    Czasem można też zerknąć, czy coś nie zmieniło się w Stokrotkach, Lidlach i Żabkach


    Wydaje mi się, że to komplet miejsc. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... proszony jest o bieżące uzupełnienia i sygnały. Pozwoli się to szybciej orientować i mieszkańcom miasta i przypadkowym przyjezdnym.
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #2
    Do sprawdzania także sklep Vegas Dolina Alkoholi (szyld głosi Alkohole 24 h), ul. Okopowa 3 w budynku Bigmaru (tak się to chyba nazywa). Czasem jest coś ciekawego, innym razem niewiele. Bywały Pinty i piwa z Wysp.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      Z listy lokali do sprawdzenia wypada restauracja przy Rynku 14. Tylko produkcja Perły. Na listę wchodzi Między Słowami z Rybnej. Aktualizacja pełna, kiedy pojawią się większe zmiany i nowości. Nieustannie zachęcam do włączenia się w to dzieło...

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #4
        Znamienna sprawa: dziwię się, że żaden z lubelskich sklepów nie pofatygował się z informacją na przykład o tym, że od dziś ma "Smoky Joe". Jeśli mówimy o trudnym terenie, to nowinki powinny się rozprzestrzeniać lotem błyskawicy... Gdzie jest miejsce na zwykła reklamę najtańszym kosztem? Coś dziwnego ma w sobie to miasto. Dotyczy to także innych sytuacji. A potem najlepiej utyskiwać, że nie nie kupują, nie schodzi, etc.
        Co ciekawe, nikt nie pofatygował się też, żeby pociągnąć wątek dotyczący lubelskich miejsc piwnych. Nie ma zainteresowania? Nie ma ich więcej? Będę, oczywiście, w miarę, możliwości i czasu aktualizował informacje, ale nie zamierzam prowadzić działalności marketingowej zamiast właścicieli sklepów i lokali piwnych.

        Comment

        • pepo
          Junior
          • 12-2011
          • 1

          #5
          A mnie ostatnio zaskoczyło... wręcz nie mogłem sie nadziwić... na Romanowskiego 44, moim osiedlowym sklepie dostałem - Artezana!! Zakupiłem Pacyfic Pale Ale i IPA.
          Jak dla mnie IPA było przednie!

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #6
            Dlatego warto wymieniać się informacjami. To znacznie ułatwia sprawę.
            Ostatnio, po drugiej przerwie, byłem w Leclercu przy Zana. Jeśli chodzi o niekoncernowe piwa, to tylko takie kwiatki do kożucha.Kilka piw z wysp, ostatnia butelka Ciechana Wybornego na półce, Konstancin Jasne Pełne i Dawne, z Kormorana Orkiszowe, Warnijskie i z miodem, poza tym dopchana półka Łomżą. Nędza.

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              W Alkoholach na Królewskiej: Ciechan bez pszenicznego, Kormoran, Miłosław, Południe, kilka Pint, AleBrowar, Artezan (IPA), z zagranicznych nic ciekawego, Niemcy, Czechy, Armenia (Kilikia).

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #8
                Jeśli ktokolwiek będzie wiedział, czy Raciborski Pils dotarł do Lublina i w jakie miejsce, proszę o wpis.

                Comment

                • fans
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 195

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jeśli ktokolwiek będzie wiedział, czy Raciborski Pils dotarł do Lublina i w jakie miejsce, proszę o wpis.
                  Jest na Romanowskiego.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #10
                    Dzięki. Właśnie dziś tam byłem, więc dokonałem zakupu, choć wrażenia... Ale to gdzie indziej.

                    Comment

                    • Bladecatcher
                      Member
                      • 01-2012
                      • 71

                      #11
                      W Leclercu na Turystycznej pojawiło się paru dotąd chyba jeszcze nie widzianych w naszym mieście Niemców. Z Mauritiusa: Zwickauer Urtyp, Bock Dunkel, Bock Hell, Schwarzes Gold i Sachsengold Pils. Skusiłem się na Zwickauer Urtyp ( co najmniej przyzwoity helles), Bock Hell (bardzo grzeczny koźlaczek majowy) i Sachsengold Pils (taki sobie, dużo lepszy stojący obok na półce pilsik z Wittinchauera). Ceny od 3,79 zł do 4,89 zł.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        #12
                        Dobra informacja. Zajrzę na Zana, być może tam też mają.

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          #13
                          Zapomniałem dodać to, co znalazło się w innym poście. Na listę znów wchodzą Alkohole Świata przy ul. Okopowej. Ruch mały, wybór duży, sprzedawcy wyraźnie się nudzą. Ale to cecha efemeryd lubelskich. Pojawiają się, nie ma zbytu, dość szybko znikają...

                          Comment

                          • tomolek
                            Hophead
                            • 05-2006
                            • 1752

                            #14
                            Od siebie dodam jeszcze Almę, spory wybór różności, chociaż żadnych rarytasów...
                            www.ohbeautifulbeer.com

                            www.mateuszdrozdowski.pl

                            „Kwaśny Edi herbu Koreb

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              #15
                              A rzeczywiście, choćby z tego powodu, że corocznie mają Championa, no i bywa coś z Niemiec, Czech, kupowałem tam np kiedyś Schenkerklę.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎