Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Regionalne Jakubiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
    Ciekawe jaki browar będzie kolejnym wskrzeszonym Widać ze stara się lokować w różnych rejonach Polski.
    Może Pomorze?
    Na Pomorzu to będzie miał Darłowo. A jakby chciał więcej, to do kupienia jest browar w moim mieście
    Gdyby nie trudna sytuacja majątkowa, to po przegranej w sprawie Zwierzyńca, takim ratowanym browarem byłby pewnie Janów Lubelski.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      A propos Zwierzyńca to myślę, że jego mieszkańcy powinni zrzucić się na plakat zawierający informacje o nabyciu przez BRJ Tenczynka i Biskupca, i wykupić jego ekspozycję przed domem starosty.
      Last edited by leona; 30-08-2014, 14:11.

      Comment

      • PaPe
        Senior
        • 03-2005
        • 176

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        A ja mam wręcz odwrotne wspomnienia z piwem Biskupieckim. Piłem je kilka razy w Ostrzycach na Kaszubach. Było w jednym z tamtejszych lokali. Bardzo mi smakowało i dobrze się prezentowało. Do tej pory je pamiętam a minęło 20 lat.
        Ja pamiętam je gdzieś tak z początku lat 80-tych. W Mikołajkach przy kei była budka - 1 godz. czekania (miejscowi zajmowali sobie miejsca i konsumowali na okrągło). Braliśmy 5 litrowe kanistry - do zęzy lub jeziora i na wieczór było super. Fakt, że nie miało konkurencji.
        I jeszcze tak ze 20 lat temu w Pieckach - w jednej 'pijalni piwa' śmiesznie tanie i całkiem niezłe.

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          Wielu z nas (tym co pamiętają oczywiście) biskupieckie piwo piwo kojarzy się chyba z Mazurami.
          Ja z jego produktów w czasie wakacji piłem chyba tylko piwo w butelkach 0,333 jak po oranżadzie z małą zieloną, kwadratową etką z kormoranem. Jedno z pierwszych jakie w ogóle piłem ćwierć wieku temu
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            Mnie ze starych BWM najbardziej zawsze smakowały piwa ze Szczytna, ale Biskupiec wspominam miło - pity w Biskupcu w sympatycznej żulbudce Najbardziej mi szkoda, że nie ma na razie szans na ratowanie Janowa.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • domaluj
              Senior
              • 04-2012
              • 303

              Ciekawe jak z nazwą.
              Ciechanów - Ciechan
              Bojanowo - Bojan
              Biskupiec - Biskupin...

              Comment

              • sienioo
                Senior
                • 12-2008
                • 177

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
                Ciekawe jak z nazwą.
                Ciechanów - Ciechan
                Bojanowo - Bojan
                Biskupiec - Biskupin...
                Biskup

                Comment

                • domaluj
                  Senior
                  • 04-2012
                  • 303

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sienioo Wyświetlenie odpowiedzi
                  Biskup
                  Nawet tak w tym kraju nie żartuj.

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    Pewnie Biskup i Tenczyn, dla tego z przedostatniego zakupu. Tak dla równowagi poprawności politycznej i zgodnie z dotychczasową nomenklaturą nazewniczą. Nie ma w tym nic gorszącego
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      A Lwówek przemianował na Lwów?

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        Ja tam nie mam nic przeciwko, żeby w Biskupcu było produkowane piwo o nazwie Biskupi Palec - jeśli będzie smakiem dorównywało Bishops Finger a kosztowało 3 złote

                        P.S. Dwadzieścia po dwunastej to dobra godzina na fantazjowanie i marzenia
                        Last edited by iron; 30-08-2014, 23:21.
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          A mnie nazwa piwa z Biskupca zupełnie nie interesuje.
                          Obawiam się jednak o rodzaj tych piw. Przecież koncern Pana Jakubiaka ma już tyle różnego rodzaju lagerów, ile Rush świetnych płyt.
                          Pana Marka, którego bardzo szanuję, poproszę o trochę odważniejsze kroki. Wariacje i kombinacje na temat różnego rodzajów lagerów są imponujące. Napiszę więcej: lagery Pana Jakubiaka mi smakują. Jednak nie wyobrażam sobie kolejnego lagera z Biskupca. Mieszanka Perle z Amarillo, albo duet Lubelskiego z Tettnanger ? Nie interesuje mnie to i już chyba nie tylko mnie.
                          Na dodatek ostatni lager, czyli Złoty Smok jest u mnie w mieście koszmarnie drogi:4.25 zł.

                          Przydałoby się cokolwiek innego, nawet jakiś zwykły bitter lub alt.

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4998

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                            ...nie wyobrażam sobie kolejnego lagera
                            A ja pamietam czasy, gdy kazdy browar w Polsce mial wlasny rozpoznawalny smak i jakos nikomu nie przeszkadzalo, ze jest duzo lagerow na rynku.
                            Niech pan Marek warzy same lagery w swoich browarach, byle mozna je bylo bez trudu rozroznic.
                            Roznorodnosc lagerow to tez roznorodnosc.
                            Last edited by Latarnik; 31-08-2014, 00:51.
                            5410 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • domaluj
                              Senior
                              • 04-2012
                              • 303

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              A Lwówek przemianował na Lwów?
                              Nie, ale nie ma to znaczenia dla tych dywagacji.

                              Comment

                              • bogdan16
                                Junior
                                • 01-2013
                                • 1

                                piwo Lwówek

                                Podoba mi się nazwa Lwówek Książęcy

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎