Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Regionalne Jakubiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Nie wszystkie piwa, tylko piwa z wszystkich browarów. Chociaż oczywiście jedno nie wyklucza drugiego.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      No przecież nie napisałem, że "wyłącznie"
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        Ciekawe po czemu będzie taka puszka i jakiej objętości 330, 350, 355, 400, 440, 500, może uczciwe 568? Czy stosunek cenowy jak w koncernówkach? Jednakowoż, będzie to rewolucja.
        Last edited by Petitpierre; 15-11-2014, 11:00.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • tristan_tzara
          Senior
          • 12-2007
          • 1038

          W USA najlepsze krafty przechodzą na puszki bo takie ipa lepiej się trzyma. Ale po co BRJ, to nie wiem

          Comment

          • Myszon007
            Senior
            • 02-2007
            • 1208

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
            Z tego wywiadu:
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marek Jakubiak
            Zaraz ma jeszcze powstać linia do "puszki" dla wszystkich moich browarów. Żaden mały browar nie ma w Polsce takiej linii, bo go na to nie stać.
            Trochę Pan Jakubiak kręci, bo jest parę małych browarów z linią do puszek, jak Jabłonowo, Staropolski czy dawniej Imielin, a ze średniaków to wszyscy prawie mają (Amber, Głubczyce, Połczyn, Łódzkie)
            ♪♫

            Comment

            • Jasiek77
              Senior
              • 03-2014
              • 107

              Żeby śmieszniej było, takie BŁ nie mają butelek wcale i to nie od dzisiaj.
              Johnny Bonnano

              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                Ale kiedyś (tak z 10 lat temu) miały butelki...
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  6 lat temu.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Myszon007
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 1208

                    4 lata temu. Ostatni rozlew butelkowy w BŁ miał miejsce prawdopodobnie 8 maja 2010 roku, i stąd pochodzi ostatnia znana mi warka butelkowego Porteru Łódzkiego z datą 08.01.2011.
                    ♪♫

                    Comment

                    • Jasiek77
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 107

                      Dla mnie im więcej puszek, tym lepiej. Pomijam już stare bujdy, że pucha gorsza od butelki , puchy zdecydowanie wygrywają logistycznie, vide: plecak puch vs plecak butelek, a w terenie nawet średnie piwo smakuje lepiej.
                      Johnny Bonnano

                      Comment

                      • tristan_tzara
                        Senior
                        • 12-2007
                        • 1038

                        Lepiej z puchy? Chyba tak samo, ale po przelaniu.

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jasiek77 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dla mnie im więcej puszek, tym lepiej. Pomijam już stare bujdy, że pucha gorsza od butelki , puchy zdecydowanie wygrywają logistycznie, vide: plecak puch vs plecak butelek, a w terenie nawet średnie piwo smakuje lepiej.
                          A ja uważam coś zgoła odmiennego. Im więcej "beczek" tym lepiej. Jednak będę stał po stronie że naturalnym środowiskiem dla piwa naturalnego jest właśnie beczka.

                          Comment

                          • Jasiek77
                            Senior
                            • 03-2014
                            • 107

                            Zgoda, beczka jest rozwiązaniem optymalnym (choć i tu zdarzają się wyjątki), ale w realu to wciąż znikomy procent w porównaniu do świata szkła i blachy. Jednak mialem na myśli głównie to, że dla piw klasy, powiedzmy, średniej, czyli ogólnie BRJ, pucha może byc dużym atutem w zakupach na kamping, wycieczki itp. Będzie szersza (nie pisze jedyna, bo juz przecież trochę puszek jest, np. Jabłonowo) alternatywa dla koncerniaków w puszce. Do wypica w domu wybiorę szklanego krafta, ale w teren chętnie zaopatrzę sie w lekką puchę z takiego BJR, a świeże powietrze podciągnie smak.
                            Johnny Bonnano

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Dla zwykłego "kowalskiego" puszka jest bardzo dobrym wyborem (wg niego)

                              Nie trzeba siatki/reklamówki/foliówki tylko 4/6/8-pak w rękę i na grilla czy do kumpla na meczyk
                              Nie trzeba zbierać pod zlewem butelek, które jeśli ich po piciu nie opłuczesz, śmierdzą i jak się przewrócą potrafią mocno wkur...
                              Żona/dziewczyna czy współlokatorzy nie zrzędzą, że te butelki zabierają miejsce, śmierdzą itp a po jakimś czasie jak uzbiera się spora ilość to wytykają "Czy ty widzisz ile ty pijesz?wiesz ile kasy na to poszło?"

                              Nie trzeba rozmyślać gdzie mi te butelki przyjmą, bo najczęściej piwo kupuję po robocie lub tuż przed imprą

                              itp. itd.

                              Zaobserwowane wśród znajomych, klientów itp. itd.

                              A pisał to lubiący szkło, puszki kupujący sporadycznie
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                Gdybyśmy kierowali się wyłącznie wygodą i potrzebami "przeciętnego Kowalskiego" to samochody parkowało by się na klatkach schodowych w blokach.
                                Dodałbym jeszcze z milion, półtora podobnych przykładów ale chyba wiekszość załapie o co mi chodzi już po tym jednym.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎