Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Regionalne Jakubiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jasiek77 Wyświetlenie odpowiedzi
    Zgoda, beczka jest rozwiązaniem optymalnym (choć i tu zdarzają się wyjątki), ale w realu to wciąż znikomy procent w porównaniu do świata szkła i blachy. Jednak mialem na myśli głównie to, że dla piw klasy, powiedzmy, średniej, czyli ogólnie BRJ, pucha może byc dużym atutem w zakupach na kamping, wycieczki itp. Będzie szersza (nie pisze jedyna, bo juz przecież trochę puszek jest, np. Jabłonowo) alternatywa dla koncerniaków w puszce. Do wypica w domu wybiorę szklanego krafta, ale w teren chętnie zaopatrzę sie w lekką puchę z takiego BJR, a świeże powietrze podciągnie smak.
    I nigdy beczka nie będzie miała większych udziałów skoro browary regionalne nie są nią w ogóle zainteresowane. To dość kuriozalne ale najbardziej tradycyjna forma spożycia piwa jest najbardziej ignorowana przez tych co na tradycji budują swoją markę.

    Puszka mnie osobiście w ogóle nie przeszkadza, opakowanie dla mnie neutralne które może pomóc zdobyć kolejny procent rynku. Nie mniej mnie spożywanie piw nieutrwalonych bardziej kojarzy się z piciem kavsnicaka w przybrowarnianej hospodzie albo świeżego kellera z dębowej beczki we frankońskim lokalu.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      Niestety, Polacy nigdy nie potrafią korzystać z dobrych doświadczeń innych. Zamiast wzorem sąsiadów (Czechy, Niemcy gdzie tylko niewielki % piwa sprzedaje się w puszkach) usprawnić system skupu butelek by były przyjmowane w każdym sklepie, wciska się klientom droższy produkt (bo oczywiście klient za tą puszkę zapłaci) w zupełnie nieekologicznym opakowaniu. I te wzięte do plecaka puchy będą latami leżały w najpiękniejszych miejscach Polski, bo kto będzie sobie głowę zawracał zabieraniem opakowań, których i tak w sklepie nie zwróci. Poza tym blaszany smak piwa pitego z puszki każdy chyba zna, butelka szklana żadnych niepożądanych doznań nie zostawia, pozwalając dodatkowo widzieć co się w niej znajduje. Niektórzy już bojkotują piwa BRJ ( z innego powodu), ja zacznę gdy będzie w puszkach (tak było i jest do tej pory z Browarami Łódzkimi). Nie uznaję picia piw z tego opakowania, nigdy nie kupuję więc nie będę miał innego wyjścia. Pozostanie jedynie beczka, jednak w przypadku BRJ to rzadko dostępna opcja.

      Comment

      • tristan_tzara
        Senior
        • 12-2007
        • 1038

        Bo piwa się nie pije z puszki ani bezpośrednio z butelki. Przelewa się do szkła i wtedy nie uświadczysz blaszanego smaku. Z opakowań piją tylko n00by No i cały ten światowy kraft powoli zaczyna iść w puszki bo alfakwasy bezpieczniejsze.

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          I te wzięte do plecaka puchy będą latami leżały w najpiękniejszych miejscach Polski, bo kto będzie sobie głowę zawracał zabieraniem opakowań, których i tak w sklepie nie zwróci.
          Polska ze wszystkich krajów europejskich ma bodajże najwyższy wskaźnik recyklingu aluminium. Dlatego po "najpiękniejszych miejscach Polski" walają się butelki, a nie puszki
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • kruger_nr1
            Senior
            • 11-2005
            • 801

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
            Polska ze wszystkich krajów europejskich ma bodajże najwyższy wskaźnik recyklingu aluminium. Dlatego po "najpiękniejszych miejscach Polski" walają się butelki, a nie puszki
            Ale taka grupa VanPur leje piwo praktycznie tylko w stalowe puszki, których nie chce nikt odzyskiwać, więc specjaliści od recyklingu ich nie zbierają i pozostają one w tych pięknych miejscach...)
            Kolekcja puszek piwnych:
            http://puszkikrugera.web-album.org/

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              Kupowanie 30 litrów piwa w kegu tylko po to żeby wypić z kumplami przy meczu? A wiesz ty ile schładzarka kosztuje? To są grube tysiące, kogo na to stać? Już o tym ile to miejsca zajmuje nie wspomnę. Beczka to żaden cymes, chyba że ktoś jak burżuj żyje w pałacu i ma kasiorę na rozkurz.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                Bo piwa się nie pije z puszki ani bezpośrednio z butelki. Przelewa się do szkła i wtedy nie uświadczysz blaszanego smaku.
                To widocznie mam szklane naczynia do piwa z domieszką jakiegoś metalu, w wielu puszkowych piwach pitych ze szklanki czy kufla czułem metaliczny posmak
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • behegrzmot
                  Senior
                  • 01-2009
                  • 276

                  A w brackim lanym ze szklanej butelki nigdy metalicznego posmaku nie poczułeś?

                  To widocznie mam szklane naczynia do piwa z domieszką jakiegoś metalu
                  Kryształowe kufle raczej posmaku nie dadzą ;p

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9731

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    To widocznie mam szklane naczynia do piwa z domieszką jakiegoś metalu...
                    Se zobacz http://pl.wikipedia.org/wiki/Szk%C5%82o_barwne, sprawa zaczyna być poważna...

                    Comment

                    • tristan_tzara
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 1038

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika behegrzmot Wyświetlenie odpowiedzi
                      A w brackim lanym ze szklanej butelki nigdy metalicznego posmaku nie poczułeś?
                      Przecież ja tu nie pisze o piwach z wadami które czuć niezależnie od tego jak opakowane było piwo. Mało kiedy kupije piwa w puszkach bo też nie ma za bardzo co kupować. Ale niedawno zdobyłem puszkowanego Mikkellera Better Half i po przelaniu był bezmetalowy i dobry

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Se zobacz http://pl.wikipedia.org/wiki/Szk%C5%82o_barwne, sprawa zaczyna być poważna...
                        no chyba nie podejrzewasz mnie o picie piwa z czerwonych kufelków/szklaneczek z zielonymi uszkami i fioletowymi kwiatkami?
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Biniauer
                          PremiumUżytkownik
                          • 06-2013
                          • 123

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Niestety, Polacy nigdy nie potrafią korzystać z dobrych doświadczeń innych. Zamiast wzorem sąsiadów (Czechy, Niemcy gdzie tylko niewielki % piwa sprzedaje się w puszkach) usprawnić system skupu butelek by były przyjmowane w każdym sklepie, wciska się klientom droższy produkt (bo oczywiście klient za tą puszkę zapłaci) w zupełnie nieekologicznym opakowaniu. I te wzięte do plecaka puchy będą latami leżały w najpiękniejszych miejscach Polski, bo kto będzie sobie głowę zawracał zabieraniem opakowań, których i tak w sklepie nie zwróci. Poza tym blaszany smak piwa pitego z puszki każdy chyba zna, butelka szklana żadnych niepożądanych doznań nie zostawia, pozwalając dodatkowo widzieć co się w niej znajduje. Niektórzy już bojkotują piwa BRJ ( z innego powodu), ja zacznę gdy będzie w puszkach (tak było i jest do tej pory z Browarami Łódzkimi). Nie uznaję picia piw z tego opakowania, nigdy nie kupuję więc nie będę miał innego wyjścia. Pozostanie jedynie beczka, jednak w przypadku BRJ to rzadko dostępna opcja.
                          Niestety butelka zwrotna wcale nie jest ekologiczna. Mycie w gorącym ługu sodowym, mycie kwaśne, płukanie. masę wody się na to zużywa. I chyba wytworzenie samej puszki jest bardziej przyjazne środowisku tym bardziej, że aluminiowe puchy można łatwo poddać recyklingowi.
                          Nie jestem ekspertem, ale puszka wydaje mi się być bardziej ekologiczna.
                          (To tylko moje zdanie, może ktoś bardziej obeznany mnie wyprowadzi z błędu)

                          Comment

                          • calvus
                            Junior
                            • 05-2005
                            • 18

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                            A ja jestem "radykalnym centrystą/centrowcem, państwowcem, zdroworozsądkowcem" (podstawcie sobie pod to co, chcecie), i też uważam, że pedał to po prostu pedał i już.
                            Chłopaku, ty po prostu jesteś prosty homofob, ewentualnie krypto-gay. Aż dziwne, że się z tym obnosisz na forum piwnym. Żenada!

                            Comment

                            • ergie
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 1041

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Biniauer Wyświetlenie odpowiedzi
                              Niestety butelka zwrotna wcale nie jest ekologiczna. Mycie w gorącym ługu sodowym, mycie kwaśne, płukanie. masę wody się na to zużywa. I chyba wytworzenie samej puszki jest bardziej przyjazne środowisku tym bardziej, że aluminiowe puchy można łatwo poddać recyklingowi.
                              Nie jestem ekspertem, ale puszka wydaje mi się być bardziej ekologiczna.
                              (To tylko moje zdanie, może ktoś bardziej obeznany mnie wyprowadzi z błędu)
                              A to amelinium to wg ciebie świstaki nad górskim potokiem zawijają? A jak pewnie wiesz ameliniumowe puszki to u nasz w kraju wypierane są przez nieamelinumowe.
                              Last edited by ergie; 20-11-2014, 20:12.
                              Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                              ------------------------------------------------------------------
                              Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika behegrzmot Wyświetlenie odpowiedzi
                                Kryształowe kufle raczej posmaku nie dadzą ;p
                                Nie wierzę - dopuszczasz w ogóle możliwość spożywania piwa ze szkła kryształowego? Przecież podstawową domieszką w takim szkle są tlenki ołowiu, których zawartość może sięgać nawet 80% całego materiału. Aluminiowa puszka przy tym to jak eliksir młodości.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎