Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Kraken

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Artezan, Kraken

    Wersja Dubbela dla warszawskiego pubu Kraken.
    Last edited by Pendragon; 25-02-2013, 19:32.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: rubinowy z delikatnym zmętnieniem [4]
    Piana: po nalaniu ok 2 cm kożuszek, który w moment opadł do cienkiej obwódki wokół szkła [2]
    Zapach: dość słabo wyczuwalny, to co czuje to owocowo-słodowy zapach z dominacją owoców (w stronę wiśniowych) [3.5]
    Smak: lekkie owocowe posmaki dominują, momentami w kącikach ust da się wyczuć lekką kwaskowatość która znikała gdy piwo było bardziej ogrzane, wtedy pojawiała się leciutka feeria delikatnych owocowo-słodowych nut z delikatnie wyczuwanym alkoholem [3.5]
    Wysycenie: trochę za dużo [4]
    Opakowanie: zwykła szklanka, bez wafli, klimat lokalu taki sobie [3]
    Uwagi: Nie jest to ten sam dubbel co piłem w 17.15, nie jest to także ten sam doskonały dubbel jaki miałem przyjemność spróbować u producenta, podawane zbyt zimne ale im cieplejsze tym bardziej zyskuje

    Moja ocena: [3.375]
    Attached Files
    Last edited by becik; 25-02-2013, 20:11.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      To jak w końcu jest z wprowadzaniem tych piw? Nowa edycja Klasztornego z Hausta o zmienionym ekstrakcie wylądowała w dotychczasowym temacie a parametery zmieniono. A tutaj nie zmieniono parametrów Dubbla tylko tworzony jest nowy wątek....
      Piwo dla Krakena ma 17° Blg (przynajmniej Jacek Materski tak mi mówił).
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        A becik podał takie parametry i co mi zrobisz

        Na te sytuację warto zastanowić się nad odpowiedziami na następujące pytania:
        1. Widzę 2 piwa o różnych nazwach i innych parametrach - więc co robię?
        2. Widzę to samo piwo (o tej samej nazwie, z tego samego browaru), któremu zmieniono parametr - co robię?
        Last edited by Pendragon; 25-02-2013, 20:52.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi

          Na te sytuację warto zastanowić się nad odpowiedziami na następujące pytania:
          1. Widzę 2 piwa o różnych nazwach i innych parametrach - więc co robię?
          2. Widzę to samo piwo (o tej samej nazwie, z tego samego browaru), któremu zmieniono parametr - co robię?
          Ad. 1. Wprowadzasz nowe piwo do bazy
          Ad. 2. Zmieniasz parametry wraz z adnotacją kiedy nastąpiła zmiana i ile wynosiły wcześniej.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Ad. 1 - I tak też uczyniłem z Krakenem w świetle dostępnych informacji o parametrach.
            Ad. 2 - Słuszna propozycja o zaznaczeniu poprzednich danych. I najlepiej by było gdyby to było widać w "laurce" danego piwa (u góry strony). No ale wiadomo jak jest.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12201

              #7
              W ogóle dziwna praktyka w przypadku takiego browaru, że zgadza się na sygnowanie nazwą własnego produktu przez lokal. To ewenement nie tylko na skalę krajową... ale może czegoś nie rozumiem...

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                To piwo ma własną etykietę, na której nie ma słowa o dubblu - piwo nazywa się Kraken

                Parametry podałem takie jakie miał Kraken na etykiecie
                Last edited by becik; 25-02-2013, 22:55.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎