Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kozlovice, Sachsenberg Pšeničné

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    Kozlovice, Sachsenberg Pšeničné

    Alk. 5,1%, Ekstrakt 12%
    Piwo pszeniczne z czeskiej części Cieszyna. Mały regionalny browar. Kapsel czysty ale z dedykowaną naklejką. Ręcznie (flamastrem) wpisane procent alk., ekstrakt i data przydatności do spożycia (w moim przypadku 30.03.2013).
    Kolor: beżowo-żółty, bardzo mętny (5)
    Zapach: bardzo intensywny, charakterystyczne h-weizenowe aromaty drożdżowo-bananowe (5)
    Piana: rewelacja, bardzo obfita, gęsta i trwała (5)
    Smak: treściwe, bardzo smaczne, pierwszoplanowe role grają banany, do tego drożdżowe posmaki, w drugiej fazie początkowo subtelna goryczka zaczyna nieco dominować i całkiem długo utrzymuje się na języku (4,5)
    Opakowanie: sympatyczny klimat małego regionalnego browaru bije z tej butelki. tak jak pisałem powyżej rozwalające są wpisane ręcznie flamastrem alk, ekstrakt i data (4,5)
    Bardzo udane piwo pszeniczne. Kupione za 6,90 zł w Outlecie Piwnym w podwarszawskich Ząbkach.
    Na stronie internetowej browaru http://sachsenberg.webnode.cz/ wszystko, pewnie z polskiego ip, przeczytać można w naszym języku, tak więc mocno nastawiają się na polskiego klienta. Mają nawet sklep internetowy.
    Ponieważ h-weizen to mój ulubiony gatunek piwa, skusiłem się na początek na pszeniczne, ale browar ten (widzę, że na browar.biz jeszcze nie odkryty, bo to chyba nówkasztutka), produkuje też całą gamę różnych piw od pilsów, stoutów, poprzez pszeniczne, smakowe i inne specjalne rarytasy. W sklepie, w którym kupowałem, pojawiło się teraz, za to w ilości dużej i różnorodnej, widziałem nawet piwo Sachsenberg Chilli
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 01-03-2013, 21:33.
  • TeDy_beer
    Senior
    • 06-2011
    • 283

    #2
    Sachsenberg to znany lokal, ale nie browar, gdyż właściciel warzenie zleca innemu, zaprzyjaźnionemu browarowi. Nawet dość niedawno coś o tym było na browar.bizie. Na ostatniej brackiej jesień mieli swoje stoisko z robiącym furorę piwem pieprzowym.
    Last edited by TeDy_beer; 02-03-2013, 07:22.
    AMEN i :stout:
    Browar Domowy Małe Ale
    Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #3
      No właśnie widzę w wątku o cieszyńskiej knajpie, że Sachsenberg zlecał browarowi Kozlovice, ale że się szykował do otworzenia browaru. Tak więc nie wiem, na ich stronie chwalą się, że to ich piwo, ale wiadomo, że takie info często się mija z prawdą. Widzę, że w ostatnich dniach rzucili na polski rynek i w sklepach piwnych pojawiło się w całym kraju (patrząc po wątkach w Piwo Gdzie).
      Czy to browar Sachsenberg czy tylko nazwa, a piwo powstaje gdzie indziej - tego nie wiem. W razie czego trzeba zmienić w tytule...

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
        No właśnie widzę w wątku o cieszyńskiej knajpie, że Sachsenberg zlecał browarowi Kozlovice, ale że się szykował do otworzenia browaru.
        Od samego początku tak się szykuje i szykuje

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
        Czy to browar Sachsenberg czy tylko nazwa, a piwo powstaje gdzie indziej - tego nie wiem. W razie czego trzeba zmienić w tytule...
        W zasadzie, to idąc wzorem polskich kontraktowych powinno być Kozlovice, [Sachsenberg] Pšeničné. To samo dotyczy Nomada i Falkona.
        Last edited by Pendragon; 02-03-2013, 10:02.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎