Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schelde, Tasty Lady

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Schelde, Tasty Lady

    IPA opracowana, jak podaje dedykowana strona http://www.tastylady.nl/ przez 5 pań. Warzone w belgijskim Scheldebrouwerij, tuż przy granicy z Holandią, dla holenderskiego browaru De Eem.

    Barwa brązowa z lekkim odcieniem pomarańczy. Całkowicie mętna.
    Piana potężna, czapiasta po nalaniu, o średniej teksturze. Opadając zostawia fantazyjne wzorki na ściankach oraz frywolne kształty na powierzchni
    W aromacie bardzo żywe nuty kwiatowo-owocowe z trawiastymi odcieniami. Jest przyjemnie.
    W smaku bardzo wyraźna goryczka, choć o nieco piołunowym, gryzącym finiszu. Mocno zaznaczona aromatyczna chmielowość, o profilu podobnym do aromatu. Wyczuwalna ziemistość. Słody mocno schowane w tle, podobnie jak delikatne tchnienie alkoholu.
    Nagazowanie na średnim poziomie. Wpisuje się w ogólnie rześki charakter tego piwa.
    Opakowanie to pękaty bączek 0,33l z etykietą prostą, aczkolwiek nieco intrygującą, odmienną od tego co widujemy zwykle na butelkach. Te zielone oczy potrafią zahipnotyzować Alkohol 6,2% EBU 40. Panie miały iście interkontynentalną fantazję, bowiem zastosowały do chmielenia amerykańską Citrę, niemiecki Hellertau oraz nowozelandzki Nelson Sauvin.

    Pomijając ewidentny aspekt marketingowy, Tasty Lady pije się sympatycznie, ale bez zbytniego szału. Balans jest za mocno przesunięty w kierunku chmieli, w dodatku nieco gryzących. Za to warto się pochylić nad bukietem - piwo pachnie naprawdę wspaniale. 8 w skali 1-10 i teraz liczę dziewczyny na naprawdę fajnego steka
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #2
    Coś Ci się ta Pani spociła na czole
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Chociaż jej z oczu dobrze patrzy to, jak pisałem, w pełni idealna nie jest
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎