Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Cazeau, Tournay Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    De Cazeau, Tournay Blonde

    De Cazeau, Tournay Blonde [a.6.7%]

    Kolor: ciemne złoto/pomarańcza, bardziej jak tripel niż blonde, bardzo mętne [5]

    Piana: wysoka, drobnoziarnista, jest tak zbita, że wierzchnia warstwa zaczyna się marszczyć kiedy czapa piany zapada się na środku, opada może nie za wolno ale w miarę umiarkowanie, na środku na chwilę nawet dziurawiej ale na brzegach jest jeszcze gruba koronka, która uzupełnia ubytki, tym sposobem nieznacznie wystrzępiona firanka towarzyszy nam do końca degustacji [4.5]

    Zapach: słodowo-chmielowo-ziołowo-chmielowy, pewnie dochmielone na zimno, aromat chmielu jest świeżutki, cyrtusowo-żywiczno-trawiasty, też lekko herbaciany, w tle jest też sporo owoców tropikalnych, śliwek i nawet nieco marmolady i kwiatów, żywica i chleb w sumie dominują w tym piwie ale wszystko jest idealnie wyważone i poukładane, bardzo dopracowane piwo ale też z charakterem [5]

    Smak: też słodowo-chlebowo-chmielowy, cytrusowo-żywiczny z owocowo kwiatowym, dosyć bogatym ale nie za ciężkim tłem, żadnej kleistości dzięki czemu blonde spełnia swoje obowiązki i świetnie orzeźwia nie będąc jednocześnie wodnistym [5]

    Nasycenie: wysokie, odpowiednie [5]

    Opakowanie: flaszka Vichy, etykieta czarno-brązowa, nocna z cieniem katedry Tournay i ryciną mostu "Pont des Trous" na Skaldzie, prawie taka sama etykieta zdobi Belgian Stouta i Noela, kapsel firmowy [5]

    Producent: Brasserie De Cazeau SPRL (Anno 1753), Cazeau, 67, B-7520 Tournay (Temmpleuve); www.brasseriedecazeau.be
    Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
    Degustowane: 09.02.2013r. ok. 16:30 w Haarlemie
    Data ważności: 2013 (Lot 04)
    Soundtrack: "Ostateczny Krach Systemu Korporacji" by Kult

    Click image for larger version

Name:	De Cazeau Tournay Blonde 6.7%.jpg
Views:	1
Size:	59,1 KB
ID:	2087706
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem
  • Koninck
    Senior
    • 03-2009
    • 180

    #2
    De Cazeau, Tournay Traditional Belgian Beer

    Kolor:Słomkowy z lekka mętnawy
    Piana:Przy nalewaniu obfita, dosyć szybko opadająca, kożuszek utrzymuje się do końca i oblepia szkło
    Zapach:Lekko wyczuwalny nie drażniący nozdrza dla mnie nijaki...
    Smak:Lekka goryczka ale ta przyjemna
    Wysycenie:Na początku pracuje i czuć potem zanika
    Opakowanie:W moim przypadku rzadko spotykane, bo 0,75, 6,7 % alk. zamykane z kapsla, a nie z korka, etykieta przyjemna o czym pisał poprzednik
    Uwagi: Na etykiecie nie wyczytałem że jest Tournay Blonde jak u poprzednika i barwa ciemno złocista też mi nie pasuje....piwo ogólnie bez rewelacji ...
    Attached Files
    Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎