Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bytom, Rycerska 17/1, Jazz Club Szafa [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • irasi2
    Member
    • 06-2009
    • 53

    Bytom, Rycerska 17/1, Jazz Club Szafa [zamknięte]

    Lokal istnieje chyba od 2-3 miesięcy. Ne zewnątrz neon Bernarda. Na nalewakach Bernard Lezak, Krajan Irlandzkie Mocne i Ciechan Miodowy. Cena 9 zeta. Piłem w piątek z moją lubą Ciechana - jej bardzo smakował, mi mniej. Wysoka słodycz, niskie wysycenie, ogólnie mocno zamulające, ale panie w lokalu wydawały się zachwycone.
    Wizyta wczoraj ze znajomymi okraszona konsumpcją butelkowych dóbr. Pinta Atak Chmielu, Svyturys Amber, Zischke z Karlsbergu w Homburgu i Koźlak z Miłosławia (miłe zaskoczenie) uprzyjemniły wieczór. Piwa butelkowe w cenach 6-12 zł.
    Ogólnie bardzo przyjemne wrażenia. Dobry jak na bytomskie lokale wybór piwa, w tle nieprzeszkadzająca muzyka (choć jazz to nie moje klimaty) i brak gówniarstwa wolącego inne miejsca to niewątpliwe plusy. Obsługa powiedziała mi, że mieli niedawno parę rzeczy z AleBrowaru i badają aktualnie jak różne piwa schodzą.
    Bytomianie więc do Szafy!
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Z takimi cenami to w tym mieście długo nie pociągną.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • noodles
      Senior
      • 09-2005
      • 700

      #3
      Biorąc pod uwagę że Atak Chmielu w sklepie kosztuje ok 7 zł to takie ceny w klubie szokujące nie są ale prawdą jest również to, że bytomska klientela będzie raczej oczekiwała Tyskiego za 5 zł niż czegoś porzadnego za 12.
      Moja kolekcja podstawek

      Comment

      • irasi2
        Member
        • 06-2009
        • 53

        #4
        Trochę bym polemizował z przedmówcami. To prawda, że spora część lokalnych bywalców pubów kieruje się ceną trunków raczej niż ich jakością czy klimatem miejsca, ale sam nie raz i dwa czułem, że nie mam gdzie w Bytomiu pójść i napić się dobrego piwa w sympatycznej atmosferze, podobnie jak szereg moich znajomych.
        Kiedy w sobotę przyszedłem do Szafy ok. 19.30 w środku zajęte były może 4 stoliki, po godzinie lokal był wypełniony do ostatniego miejsca, a przy barze była kolejka. Wychodziłem koło północy a w środku nadal było sporo ludzi.
        Dodam jeszcze, że osoby w pubie nie wyglądały na takie które stać na jedno piwo przy którym spędzają 2 godziny. Określiłbym je raczej jako dobrze sytuowane, choć wiem że wyciąganie takich wniosków bywa pochopne.
        Dla mnie lokal wypełnia pewną lukę. Dobre piwo, fajny klimat, ceny znośne (Raciborskie bodaj po 6zł, co kosztowało 12zł nie pamiętam) no i nienapalone w środku (w odróżnieniu od Pubu na Rycerskiej położonego 100 metrów dalej)

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          #5
          Ja sie odniosłem do ceny 9 zeta która wywnioskowałem była za piwo lane.Tak przynajmniej zrozumiałem z tekstu a to suma jak na Bytom z kosmosu raczej.Natomiast jeżeli jest 6 pln to już jest pewien standart jeżeli chodzi o nasz rynek.Co i tak uważam że, nie jest to niczym podparte.



          ps.Wie ktos może czemu wszystkie słowa podkreśla mi na czerwono?
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            No i chyba kiszot miał rację, bo w sierpniu lokal był na sprzedaż. Rozumiem, że zamkniety lub jest tam coś innego, nieopisanego.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎