Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haust, Robust Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    Haust, Robust Porter

    Haust, Robust Porter
    Ekstrakt: 16 Blg
    Alkohol: 6,2%

    Najlepsze albo jedno z najlepszych piw z browaru Haust. Mocno chmielony porter o owocowyo-żywicznym aromacie, z delikatną słodową podstawą, w postaci przede wszystkim czekolady. Jedyne do czego można by się przyczepić to balans pomiędzy chmielową świeżością, a słodową treściwością, gdzie słód jest tak jakby przykryty przez dominujący chmiel.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Foto...
    Attached Files
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Bardzo przyjemne owoce górno fermentacyjne, no i nie ma to jak piwo prosto z tanka, betonowa piana
      A żeby nie była laurki, to wyczuwalna w zapachu jest pietruszka.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        Bardzo przyjemne owoce górno fermentacyjne, no i nie ma to jak piwo prosto z tanka, betonowa piana
        A żeby nie była laurki, to wyczuwalna w zapachu jest pietruszka.
        Dyczkin, co Ty z tą pietruchą W Kruku też ją czułeś
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          Wyczuwalna, nie znaczy dominująca
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarne z brunatnymi przebłyskami, opalizujące. [5]
            Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa. Utrzymuje się przez ok. 5 min., następnie przez dłuższy czas pozostaje w postaci cienkiego dywanika i obrączki. Pozostawia również piękne ślady na ściankach szkła. [4]
            Zapach: Przyjemna harmonia pomiędzy treściwością piwa ciemnego, a świeżością pochodząca od chmielowych aromatów. Na pierwszym planie występują chmiele w postaci mango oraz cytrusów, następnie do głosy dochodzi słodowo-palona treściwa podstawa z dominującym czekoladowym aromatem. [4.5]
            Smak: W smaku pierwsze skrzypce gra chmiel. Objawia się on w postaci mango, delikatnych cytrusów i sosnowo-żywicznego posmaku. Wyczuwalne są również landrynki. Piwo w swej teksturze robi wrażenie aksamitnego i treściwego, jednak słodowo-czekoladowe elementy bukietu smakowego przykrywane są nieco przez chmiel. Goryczka jest delikatna, nieco zaokrąglona, nieściągająca – trochę za niska. [4]
            Wysycenie: Niskie, przez co piwo, pomimo dominacji chmielu, nabiera treściwości i aksamitności. [5]
            Opakowanie: Prosta i schludna etykieta, idealnie pasująca do charakteru piwa. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.325]
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
              Piana: Drobna i obfita. Porządna czapa pozostaje do samego końca. Fenomenalna. [5]
              Zapach: Początkowo delikatny ale w połowie pokala ujawnia się bardzo wyraźny aromat zastosowanych angielskich odmian chmielu czyli East Kent Goldings, Fuggles i Challenger. Nie są one tak złożone zapachowo jak odmiany USA, dają bardziej klasyczny chmielowy aromat. [4.5]
              Smak: Pierwszy łyk to mocna, wyrazista ziołowa goryczka. Piwo generalnie jest mocno chmielone ale w tle pojawia się słodowe dopełnienie. Przy drugim podejściu do tego piwa wyczułem solidną paloność. Treściwość umiarkowana co trochę zadziwia przy 16° Blg ekstraktu. [4.5]
              Wysycenie: Odpowiednie, dość umiarkowane. [5]
              Opakowanie: Wygląd tego piwa robi wrażenie. Projekt jak z wysokobudżetowego koncerniaka. Gdyby zastosować błyszczącą naklejkę zamiast offsetowej etykiety byłoby na szóstkę! [5]
              Uwagi: Mocne chmielenie kojarzy się z amerykańskim podejściem do stylu ale zastosowane odmiany chmielu nie są aż tak złożone i dominujące jak wersje USA. W każdym bądź razie mi bardzo odpowiada taka wersja.

              Moja ocena: [4.625]
              Attached Files
              Last edited by docent; 21-03-2013, 08:49.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #8
                Wrodzone lenistwo powoduje, że zgodzę się z docentem No może dodam, że piwo jest ciekawe - w aromacie i smaku wyraźne cytrusowo-ziołowe chmiele co w porterze daje ciekawe wrażenie.
                Jednak stosunek ceny do jakości dla mnie nie odpowiedni - gdyby kosztowało 10 PLN nie miałbym dysonansu po zakupowego
                Last edited by VanPurRz; 21-03-2013, 09:09.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: nieprzenikniona czerń, no chyba, ze ja nic nie wypatrzyłem w ciemnym lokalu [5]
                  Piana: beżowa, zwarta, oblepiająca szkło krążkami, utrzymywała się do samego końca, do 5 brakowało mi tylko tej "czapowatości" [4.5]
                  Zapach: dość słabo wyczuwalny, to co wyczułem to paloność i gdzieś w tle suszone śliwki [4]
                  Smak: pełne, treściwe, w smaku na pierwszy plan szła dość mocna paloność, która był wyważona doskonale z drugi tłem jakim była chmielowa gorycz plus lekkie wytrawno-owocowe nuty [4.5]
                  Wysycenie: bez zarzutu [5]
                  Opakowanie: Sam już nie wiem co dać w knajpie podane w szklance Heinekena, bez wafla..... [3.5]
                  Uwagi: Smaczne piwko, nawet bardzo smaczne

                  Moja ocena: [4.325]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 23-03-2013, 11:29.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • wasyll
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 1823

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Piwo bardzo ciemne, jedynie pod światło przebijają się drobne przestrzenie. [4.5]
                    Piana: Początkowo średnio wysoka i dość szybko opadła do delikatnego kożuszka. Słabo oblepia szkło. Kolor intensywnego beżu, drobna, gęsta. [3.5]
                    Zapach: Na pierwszym planie wyraźna czekolada, potem do głosu dochodzi delikatna paloność. Aromat jest wyraźny i dość intensywny. Do tego dochodzą nuty chmielowe, wyraźne i przyjemne dla nosa. [5]
                    Smak: Podobnie, jak w aromacie, jest słodycz, czekolada i paloność, która tutaj dominuje wyraźnie pozostawiając fajny posmak. Piwo bardzo smaczne, goryczka obecna, nie nachalna. [5]
                    Wysycenie: Jest ok. [5]
                    Opakowanie: Kapsel golas, e-ta ładna, bez przepychu i wydziwień. [5]
                    Uwagi: Haust udowadnia, że można robić ciekawe piwa i nie wywalać za nie cen niczym z kosmosu, jak to mają w zwyczaju robić inne polskie browary restauracyjne.

                    Drink hala, 7,60zł.

                    Moja ocena: [4.825]
                    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      #11
                      Czy to piwo było chmielone na zimno?

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dyczkin, co Ty z tą pietruchą
                        Jest tu coś takiego pietruchowo-selerowego. Strasznie skłócone to piwo, na początku czuć górnofermentacyjne owoce przełamane goryczką, a później już głównie takie winne akcenty z palonością gdzieś w tle. Smakuje trochę jak domowe piwo początkującego piwowara. Może źle przechowywane? Nie pamiętam, czy brałem z lodówki czy z półki...

                        Comment

                        • patyczek
                          Senior
                          • 01-2013
                          • 220

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Heban, pod światło ciemna wiśnia, niemal nieprzejrzysty. [4.5]
                          Piana: Średnio wysoka, koloru kawy late, gęsta, drobno pęcherzykowa, trwała, zostawia na szkle krzaczki. [4.5]
                          Zapach: Z początku mało porterowy - cytrusowo żywiczny, potem do głosu dochodzą typowo porterowe aromaty - kawa, suszone śliwki, karmel. [4.5]
                          Smak: Generalnie kwaskowo cierpki. Tu zdecydowanie mniej lasu i egzotyki, jakkolwiek mango, grejpfrut, zioła i igły wciąż są obecne i mieszają się z palonym słodem, kawą i czekoladą. Goryczka nie nachalna o charakterze gorzkiej kawy. Finisz delikatnie wytrawny. [4.5]
                          Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                          Opakowanie: Nieczytelne, żeby odszyfrować nazwę portera, trzeba nieźle się nagłowić, informacje lakoniczne, w dodatku ni cholery nie moglem znaleźć daty warki (nie wiem może jestem mało rozgarnięty albo ślepy), a to chyba dość istotne, zważywszy że piwo należy spożyć w ciągu 21 dni. [2]
                          Uwagi: Ciekawy porter, inny o bardzo złożonym, różnorodnym smaku i aromacie. Treściwy, mimo bogactwa doznań zrównoważony i bardzo

                          Moja ocena: [4.375]

                          Comment

                          • woosaa
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 1548

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bardzo ciemne(prawie czarne [5]
                            Piana: gęsta i kremowa,trochę za szybko sie kurczy,lecz pozostała do końca pod pstacią cienkiego dywanika [4]
                            Zapach: ładny aromat,jednak dominują chmiele [4]
                            Smak: smakuje i to z czasem coraz bardziej,na początku raczej delikatna goryczka by pózniej przejśc w kompozycje palonego słodu [4.5]
                            Wysycenie: prawidłowe dla portera [4.5]
                            Opakowanie: skromna etykieta nawet pasuje do piwa [4]
                            Uwagi: Polecam

                            Moja ocena: [4.275]
                            mb WOS

                            Comment

                            • sebastian_wro
                              Member
                              • 09-2009
                              • 32

                              #15
                              Jak dla mnie jest to rewelacyjny porter. Zapach przyjemnie wypełnia nozdrza, przywołując woń lasu iglastego oraz świeżych owoców a w smaku czuć palone słody, gorzką czekoladę, suszone śliwki oraz porządną dawkę chmielu. Dla browaru Haust należą się brawa - oby tak dalej, mam nadzieję że przywiozą go na IV FDP we Wrocławiu

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎