Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Krakowiak Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Grybów, Krakowiak Pils

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • TadeuszS
    Junior
    • 12-2010
    • 8

    #2
    Witam można coś wiecej o tym piwie i etykiecie? Bo zakupiłem i piwa są chyba numerowane.To jakaś edycja limitowana?

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6124

      #3
      Wydaje się kontynuacją "serii" w innym browarze...

      W Browarze Południe robili 1.Nieklarowny, 2.Miód i 3.Miód Malina

      Nr 4 jest z Grybowa... a Południe zaczął robić Krakauera....

      Piana średnia i prawie do zera niebawem znika...
      Zapach słodowy ale jakiś taki 'zimny" orzeźwiający....
      Kolor o ton ciemniejszy od znanych mi klasycznych pilsów...
      Gaz poniżej średniej... ale w piciu dość wyraźny...
      Smak słodowy, słodkawy, na początku niewyraźny a potem już klasycznie... ale lekko goryczkowo...

      No pyszny nie jest ale spokojnie wypijalny...
      Attached Files

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, pilsowy, OK. [4]
        Piana: Brudnobiała, bardzo drobna, dość wysoka, szybko redukuje się do centymetrowego kożuszka. [3.5]
        Zapach: Na początku powiew landrynkowy, potem na horyzoncie majaczy chmiel, ale chyba jednak słód dominuje. [3.5]
        Smak: Pierwszy łyk metaliczny, w tle lekki słód, metal trochę ustępuje - nie potrafię sprecyzować, ale ten smak mi jakoś zatranca marketem... [3]
        Wysycenie: Dość wysokie, widoczne drobniutkie bąbelki. [4]
        Opakowanie: Goły kapsel, kolorystyka w sepii (jak widać), czapka krakuska, szyszka chmielowa, w tle zarysy krakowskich budowli, na kontrze lans. Parametry są. [3.5]
        Uwagi: Mimo wiosennych okoliczności przyrody, jakoś mi nie podeszło. Choć wypijalne jest, taaaaa...

        Moja ocena: [3.35]

        Comment

        • Obywatel1978
          Senior
          • 09-2007
          • 281

          #5
          Piwo o przewadze nut słodowych. Goryczka bardzo łagodna - piwo przez to jest nieco mdłe, ale ogólnie przyjemne w odbiorze. Pozostałe elementy opisu w normie - nic szczególnie się nie wyróżnia. Butelka niestety bezzwrotna.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4552

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasne złoto, klarowne. [4]
            Piana: Po nalaniu na 3 cm, drobnooczkowa. Po trzecim łyku opada do solidnego kożucha pozostającego aż do dna, brak plam na ściankach. [3.5]
            Zapach: Mocno słodowy z nutą sztucznego miodu. [3]
            Smak: Absolutnie dominuje słodowość ale niestety jest ona mdła, lekko stęchła i "kartonowa". Nie ratują smaku występujące w tle lekkie nuty owocowe. Chmielowej goryczki brak. [2]
            Wysycenie: Za wysokie, bąbelki buzują a po każdym łyku beknięcie murowane [1.5]
            Opakowanie: Etykieta estetyczna, stylowa, kontra także, pełne dane o piwie. Minus za goły kapsel i bezzwrotną butelkę. [4]
            Uwagi: Niestety, zawiodłem się na tym piwie. Lubię grybowskie ale w tym mdląca słodycz jest nie do zniesienia.

            Moja ocena: [2.675]

            Comment

            • szalina
              Member
              • 01-2010
              • 42

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnozłoty, trochę za jasny jak na 12stkę [4]
              Piana: średnia, drobnopęcherzykowa, dośc krótka, do końca lekki korzuszek [3.5]
              Zapach: mało intensywny, lekko owocowy, brak ziołowości niestety [3]
              Smak: pierwszy łyk orzeźwia ale dalej mocno słodowe, a nawet słodkie czym dalej tym gorzej, no i wreszcie wyłazi alkohol [3]
              Wysycenie: wydaje się umiarkowane, by po chwili wyjść nosem [2.5]
              Opakowanie: etykieta z tonacji brązów z krakowską czapką i ryciną chmielu, brak dedykowanego kapsla [4]
              Uwagi: Na pewno nie jest to "klasyka stylu" (pilsa) a szkoda, bo przepadam za dobrym pilsem. W dodatku na kontrze jest info, że to piwo rzemieślnicze (?) ale nikt się osobiście do niego nie przyznaje oprócz enigmatycznych "Krakowian" i zleceniodawcy, którym jest Krakowski Skład Alkoholi.

              Moja ocena: [3.125]

              Comment

              • patyczek
                Senior
                • 01-2013
                • 220

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, klarowny. [4.5]
                Piana: Niezbyt wysoka, gęsta o drobnej konsystencji, prędko znika zostawiając cienki kożuszek. Na szkle za to nie zostaje nawet jedna kropka. [3]
                Zapach: Mało wyrazisty - nade wszystko słodowy. Jest też chleb, miód i biszkopty. Żadnych ziół, ani chmielu nie stwierdziłem. [3.5]
                Smak: Kwaskowo gorzkie. Tu także króluje słód, jakkolwiek goryczka również się pojawia. Jest niestety tępa, z nieprzyjemnym - metaliczno aptecznym posmakiem, przyprawionym alkoholem, który długa zalega w ustach. [3]
                Wysycenie: W normie. [4]
                Opakowanie: Choć ubogie kolorystycznie, to dopracowane graficznie i gustowne. Dane podstawowe, są niestety także przechwałki, czego nie znoszę. Kapsel goły, butelka bezzwrotna. [3.5]
                Uwagi: Warka do: 18.01.2014. Przeciętne, dość ciężkie piwo o prymitywnej, cierpkiej goryczce. Wypić się da, ale nie w dużych ilościach, skoro już pierwsza butelka długo zalega w żołądku. W dodatku czuć alkohol w głowie. Czy tak powinien smakować klasyczny Pils. Wątpię.

                Moja ocena: [3.325]

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Powróciły gorące dni, dlatego zakupiłem trochę pilsów, między innymi i ten.
                  Nie ma lepszego piwa na grilla jak pils.
                  Im bardziej jednak zacząłem studiować to co jest napisane na etykiecie i kontretykiecie, tym bardziej wpadałem w zdumienie.
                  Pomijam już fakt, że piwo ma 5.7% alk, a moim zdaniem pils nie powinien zawierać więcej niż 5%, czyli głównie 4.8 lub 4.9, no ale skoro sam Kopyr oceniając Namysłów Pils, które ma przecież 6% alk, nawet się nie zająknął na ten temat, to cóż ja maluczki mam mówić.
                  Na etykiecie czytamy " piwo wielosłodowe'', trochę niżej ''piwo lagerowe''. Hmm...
                  Kontretykieta jest ciekawsza, bo jest tam więcej poezji.
                  '' Krakowiak Pils to klasyka stylu, kolor ciemnego złota'' .
                  Cóż, ja zawsze uważałem, że pils powinien być słomkowy, a przynajmniej jasnozłoty.
                  Na końcu czytamy, że Krakowiak to piwo rzemieślnicze. To ja już nie wiem co ten termin oznacza.
                  Otworzyłem i :
                  Piana na plus, wysycenie też, czyli duże. To wszystko co te piwo ma wspólnego z pilsem.
                  Nie kłamali, kolor ciemnego złota.
                  Zapach słodowy, przyjemny. Nie tego jednak oczekuję po pilsie.
                  W smaku słód i metaliczność, goryczki nie ma.

                  To nie jest złe piwo, ale niech zmienią nazwę na Krakowiak Lager ( a niech tam, niech zmienią nazwę na Krakowiak Premium Lager).

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złocisty klarowne [5]
                    Piana: biała, drobna, opada bardzo powoli, lekko śmietankowej konsystencji [3.5]
                    Zapach: słaby ale da się wyczuć fajny zapach chmielu i słodu [4]
                    Smak: Po wcześniejszych przygodach z Grybowem to piwo mnie zaskoczyło, jak na swoją lekkość jest pełne i treściwe, bardzo przyjemna goryczka z dobrze wyczuwalnym chmielem, w tle leciutkie i miłe słodowo-zbożowe akcenty [5]
                    Wysycenie: bez zarzutu [5]
                    Opakowanie: etykieta prosta ale fajna, gładki kapsel [4]
                    Uwagi: Totalne zaskoczenie, nie spodziewałem się, że produkt z Grybowa może mi aż tak smakować, chyba pierwszy raz od długiego czasu trafiłem na naprawdę świeżą partię

                    Moja ocena: [4.45]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 16-08-2013, 19:38.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19166

                      #11
                      Datę podać, to będziem zamawiać

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6124

                        #12
                        Zobaczyłem to piwo w zielonej butelce i trochę zmienionej szacie i nie mogłem się powstrzymać przed spożyciem spremiumizowanego wyrobu z Grybowa...

                        Piwo okazało się całkiem niezłe...
                        Miało wady typu słaba piana i słaby gaz... no i cena 3,55...

                        Kolor... ciut jaśniejszy klasyczny bursztyn...
                        Zapach... lekki skunksik a może nawet chmiel....
                        Smak... goryczka dość przyjemna i nie słaba... piwko jest lekko słodkawe ale słodkie dopasowane jest do całości...

                        Pomysły z zielonym szkłem prędzej czy później nie przynoszą spodziewanych efektów... zobaczymy...
                        Attached Files

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: złoto-bursztynowy, klarowne [4.5]
                          Piana: Słabowita, ale trwa jako firanka bardo długo, nawet trochę brudzi szkło. [3]
                          Zapach: Początkowo skunowaty, potem słodowo-landrynkowo-warzywny. Średnio-niska intensywność... [2.5]
                          Smak: Słód, skórka chleba, orzech(?), słaba goryczka. Średnia pełnia. Bez większych wad i bez fajerwerków. [3.5]
                          Wysycenie: Średnio-niskie, OK, ale lekko szczypie. [4]
                          Opakowanie: Wizualnie i informacyjnie nie najgorzej, ale zielona butelka, a kontra u mnie zmarszczona. Wielosłodowe?? [3.5]
                          Uwagi: 13.05.21014. wypijalne

                          Moja ocena: [3.175]
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            Wiem! Seler, nie orzech!
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #15
                              Piwo polepszyło się i to pomimo tego, że jest teraz w zielonej butelce.
                              Zapach jest niespecjalny. Skunks jest, ale to wina przechowywania w sklepie, a nie browaru. Natomiast winą browaru jest DMS. Warzywa, a konkretnie kiszona kapusta jest tu w oczywisty sposób wyczuwalna.
                              Jednak w smaku już jest wyraźna chmielowa goryczka, a kiedyś tego nie było. Goryczka jest trawiasta, przyjemna ... no, teraz to już można rzeczywiście nazwać to pilsem. Słodu mało, a wysycenie jest bardzo duże..
                              Zatkać nos i można śmiało pić warkę z datą do 20.05.2015.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎