Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Kuguar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szkott
    Member
    • 06-2005
    • 31

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy. Delikatna mętność, która mi się podobała. [4.5]
    Piana: To jest chyba najsłabsza strona tego piwa. Piana raczej niewielka i dość szybko znika. [2.5]
    Zapach: Jest świetnie. Od razu czuć, że to piwo chmielone po amerykańsku. Cytrusy, żywiczność i inne takie. [5]
    Smak: Mocna goryczka, ale nie jest tępa. Niemniej jednak po wypiciu pozostaje na języku. Całość dobrze współgra z aromatem. Bardzo wysoka pijalność. Piwo ma 6,5% alkoholu, ale jest on zupełnie ukryty. [4.5]
    Wysycenie: Nasycenie niezbyt mocne, czyli takie jak powinno być. [4.5]
    Opakowanie: Na etykiecie jest wszystko co trzeba, ale estetycznie mi się nie podoba. [3.5]
    Uwagi: Butelka kupiona na festiwalu piw rzemieślniczych w Annopolu. Data ważności do 09-07-2013. Piłem tam również wersję beczkową - wydawała się słabsza.

    Moja ocena: [4.425]

    Comment

    • Makaron
      Senior
      • 08-2003
      • 2107

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemno złoty, typowy dla tego stylu. [4]
      Piana: Nalałem poprawnie, niestety czapa piany zbyt długo sie nie utrzymała.
      Za to pozostałości po pianie całkiem długo się utrzymywały na powierzchni piwa i na szkance. [3.5]
      Zapach: Umiarkowany intensywny aromat. Poza lekką sosną i skórką pomarańczy, czuć trochę aleowych aromatów. [4]
      Smak: Poprawny smak AIPY czyli chmiele amerykańskie, czuć na języku że piwo jest gęste, co daje kontre do całkiem mocnej goryczki. [4]
      Wysycenie: Odpowiedni dla stylu. Mocniejsze niż przeciętny ale. [4.5]
      Opakowanie: Mała butelka 0.33L. Butelka bez kontry czy krawatki, Klasyczna etykieta z tradycyjnym dla tego browaru klimacie dzikich egzotycznych zwierząt. [4]
      Uwagi: Piwo zbyt długo czekało na ocenę. Aromat zapewne był ciekawsze jak piwo było młodsze.
      Dzięki Kopyr za butelkę, raczej nie miałbym okazji by to piwo spróbować.

      Moja ocena: [3.975]
      Last edited by Makaron; 03-08-2013, 21:06.
      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: zbożowy z mgiełką [4.5]
        Piana: delikatne ecru, drobniutka, opada powoli ale zauważalnie, osadza się na szkle niewielkimi okrągami [3.5]
        Zapach: prawie niewyczuwalny. jedyne co czuję do delikatną cytrusową owocowość [3]
        Smak: dość pełne i treściwe, dominuje oczywiście fajna i mocna goryczka okraszona lekkimi cytrusami oraz owocowo-słodowym posmakiem, smaki fajnie zbalansowane [4.5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: brązowa butelka 0.33, fajna etykieta, czarny kapsel [4.5]
        Uwagi: Bardzo smaczne piwo, podoba mi się w nim, że nie jest tak ciężkie jak inne IPY. Ale ta cena, 0.33 za 10 zł to przegięcie, piwo z Widawy, wiochy pod Wrocławiem, a ceny jak w Monako, coś tu jest nie tak...

        Moja ocena: [3.9]
        Attached Files
        Last edited by becik; 08-09-2013, 16:16.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi: Bardzo smaczne piwo, podoba mi się w nim, że nie jest tak ciężkie jak inne IPY. Ale ta cena, 0.33 za 10 zł to przegięcie, piwo z Widawy, wiochy pod Wrocławiem, a ceny jak w Monako, coś tu jest nie tak...
          Wydaje mi się, że rozmiar browaru i jego moce mają tu większe znaczenie niż miejscowości w której się znajduje. IPA z browarów restauracyjnych w Czechach kosztuje podobne pieniądze, nie wiem jak Haust się u nas ceni, ale podejrzewam, że nie będzie wielkiej rozbieżności.

          PS Fajny kot
          Last edited by pioterb4; 08-09-2013, 16:22.

          Comment

          • majeure
            Senior
            • 03-2011
            • 315

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
            Wydaje mi się, że rozmiar browaru i jego moce mają tu większe znaczenie niż miejscowości w której się znajduje. IPA z browarów restauracyjnych w Czechach kosztuje podobne pieniądze, nie wiem jak Haust się u nas ceni, ale podejrzewam, że nie będzie wielkiej rozbieżności.

            PS Fajny kot
            Niezależnie od piwa, 8 zł za 0,5 l na miejscu w browarze.

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #36
              A w Warszawie w butelce? Widawa na miejscu też nie kosztuje 10 zł/0,33

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                A w Warszawie w butelce? Widawa na miejscu też nie kosztuje 10 zł/0,33
                jeśli mowa o IPA z Hausta to płaciłem 10 zł za butelkę 0.5l, za beczkowe Citra też
                Last edited by becik; 08-09-2013, 17:12.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • majeure
                  Senior
                  • 03-2011
                  • 315

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                  A w Warszawie w butelce? Widawa na miejscu też nie kosztuje 10 zł/0,33
                  Chyba jest 'drobna' różnica między pojemnością 0,33 l i 0,5 l, jakieś 50 % więcej na korzyść tej drugiej. Dla mnie przynajmniej stanowi to istotną różnicę.

                  Comment

                  • grew
                    Senior
                    • 05-2009
                    • 766

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty. [5]
                    Piana: Skąpa, ale pasuje do tego piwa. Zostawia ślady na szkle do samego końca. [4.5]
                    Zapach: Najsilniejsza strona tego piwa - cytrusy, lekko trawiaste chmiele. Co ciekawe, aromat cytrusów stał się bardzo silny od połowy piwa. [5]
                    Smak: Aksamitny smak, intensywna goryczka oraz cytrusy! Pijaność (niestety) na wysokim poziomie. [5]
                    Wysycenie: Jak należy. [5]
                    Opakowanie: Szczegółowa informacja o piwie, ładnie zaprojektowany kotek, etykieta już się nie marszczy. [5]
                    Uwagi: Wspaniała warka, wyborne piwo! Ogrzałem do ok. 14-15 stopni. Pierwsza warka tak mi nie smakowała, jak teraz - brawo!

                    Moja ocena: [4.95]

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Zgaszony złoty, lekko mętny. [3.5]
                      Piana: Sztywna, wysoka, biała, trwała, raczej drobna, ale z dużymi pojedynczymi bąblami. [4]
                      Zapach: Intensywny chmiel i sosna albo inny jałowiec - nie moje klimaty, ale doceniam. [4]
                      Smak: Tutaj także ostro: atakująca goryczka, daleko w tle ślad owocowo-słodowy, w trakcie picia piwo albo łagodnieje, albo moje receptory padają w boju... [4]
                      Wysycenie: Na oko mnóstwo mikroskopijnych bąbelków, ale w paszczy niewielkie. [4]
                      Opakowanie: Eta z kotem, mnóstwo informacji (chyba ociera się o przesadę - może do piwa dodawać książeczkę ze szczegółowym opisem?), kolorystyka zbyt mdła, goły czarny kapsel. [3.5]
                      Uwagi: Kolejne wyrzeźbione piwo, wypiłem, OK.

                      Moja ocena: [3.95]

                      Comment

                      • kuryl
                        PremiumUżytkownik
                        • 08-2011
                        • 35

                        #41
                        Bardzo dobra, orzeźwiająca AIPA. Niesamowicie pijalna, o czym wspomniał grew.

                        Warto sięgnąć po to piwo

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #42
                          Bardzo smaczna, mocno goryczkowa AIPA. Cholera, aż nie wiem, co jeszcze można o nim napisać

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #43
                            Opakowanie: Eta z kotem, mnóstwo informacji (chyba ociera się o przesadę - może do piwa dodawać książeczkę ze szczegółowym opisem?), kolorystyka zbyt mdła, goły czarny kapsel. [3.5]
                            Nie piszą - źle, piszą - źle. Jak żyć?

                            Comment

                            • Ravf
                              Senior
                              • 06-2013
                              • 264

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Pomarańczowy, mętny. [4.5]
                              Piana: Dość obfita ale szybko opada do krążka. Słabo oblepia szkło. [3.5]
                              Zapach: Intensywny żywiczno-cytrusowy z przewagą żywicy. [4.5]
                              Smak: Przede wszystkim wysoka, grejpfrutowa goryczka, zalegająca. Później cytrusowo-słodowy posmak. [4]
                              Wysycenie: Niskie. [4.5]
                              Opakowanie: Buteleczka 330ml. Podany pełen skład i zalecana temperatura (przechowywania i podania). Kolorystyka jednak dosyć monotonna. [4]
                              Uwagi: Warka do 14.02. Ogólnie OK, piłem lepsze i gorsze AIPA.

                              Moja ocena: [4.175]

                              Comment

                              • domaluj
                                Senior
                                • 04-2012
                                • 303

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: złoty, mętny, nieprzejrzysty [4.5]
                                Piana: za mała [3.5]
                                Zapach: jak na aipę przystało - cytrusy, ale bez uderzenia [4]
                                Smak: duża gorycz, ociera się o zbyt dużą, tępą przy pierwszym łyku, potem jest już dobrze, brakuje trochę zbalansowania słodyczą, trochę za bardzo czuć alkohol [3.5]
                                Wysycenie: bez zarzutu [4.5]
                                Opakowanie: ładna etykieta, dużo informacji [4.5]
                                Uwagi: kupione w "Piwoszu", Warszawa, Twarda/Żelazna;
                                za tę cenę za 0,33 l można kupić dużo, dużo lepsze piwa

                                Moja ocena: [3.825]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎