Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Raciborski Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Raciborz
    Senior
    • 06-2004
    • 594

    Racibórz, Raciborski Pils

    Piwo gotowe do oceny.Dla mnie rewelka,ale nie kazdemu przypadnie do gustu taka goryczka
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raciborz Wyświetlenie odpowiedzi
    Piwo gotowe do oceny.
    To nie twoja kwestia.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      No i po co było się tak spieszyć? Właśnie przygotowywałem nowe piwa do dodania. W takim układzie ogłaszam dziś strajk i nie robię tego.
      Poza tym zdaje się, że piwo nazywa się Raciborski Pils.
      Last edited by Pendragon; 11-04-2013, 19:45.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        A tak wygląda :
        Attached Files
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Oczywiście gatunek jest do poprawki

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Raciborz
            Senior
            • 06-2004
            • 594

            #6
            Przepraszam zachowałem sie jak gówniarz.Na moje usprawiedliwienie pozostaje zbyt duza ilość wypitego Pilsa

            Comment

            • lucifuge
              Senior
              • 11-2009
              • 309

              #7
              Wpadłem wczoraj na szybki test w bielskiej Piwnicy Zamkowej. Plusy? Pierwszy, niesłodki Racibórz, mocniejsza goryczka, ładny kolor i właściwe wysycenie. Minusy? Goryczka tępa jak obuch siekiery i gigantyczna metaliczność. Brackie się chowa. Moim zdaniem to nie chmiel tylko żelazo. Pomysł dobry, wykonanie słabe. Piwo do poprawki, wole Brackie.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty, jak najbardziej OK. [4]
                Piana: Brudnobiała, średniowysoka, raczej nietrwała, zostaje anemiczny kożuszek... [2.5]
                Zapach: Słodowy z domieszką landrynek, jakiś powiew ziołowy, a może to chmiel...? [3.5]
                Smak: Pierwszy łyk metaliczny, potem silna goryczka, ślad warzywek. Warzywka szybko ulatują, ale ta goryczka jest dla mnie zbyt jednostronna. [3.5]
                Wysycenie: Mnóstwo widocznych bąbelków, w paszczy jednak sprawia aksamitne wrażenie. [4]
                Opakowanie: Dość proste, ale czytelne i charakterystyczne, są dane i jest browarowy kapsel. [4]
                Uwagi: Piwo ma potencjał na letnie piwo sesyjne, trzeba to jednak doszlifować.

                Moja ocena: [3.475]

                Comment

                • krzysp
                  Member
                  • 12-2002
                  • 44

                  #9
                  no i te etykiety, coraz gorsze, tak jak ktoś wspomniał brak spójności, ubogie, wręcz prymitywne - oranżada z GSu!

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #10
                    Że tak nie śmiało spytam jaka cena tego nie słodkiego cuda ?
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • legart
                      Senior
                      • 06-2012
                      • 913

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                      Że tak nie śmiało spytam jaka cena tego nie słodkiego cuda ?
                      u mnie w monopolu pod blokiem (dosyć drogim) - 4,30 - z tymże że kaucjonują butelek z Raciborza

                      Comment

                      • concerto
                        Senior
                        • 09-2003
                        • 859

                        #12
                        W necie jest jakieś 30 gr droższy od innych piw raciborskich - więc coś koło 3,60 zł..
                        "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                        Comment

                        • legart
                          Senior
                          • 06-2012
                          • 913

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
                          u mnie w monopolu pod blokiem (dosyć drogim) - 4,30 - z tymże że kaucjonują butelek z Raciborza
                          znaczy się nie kaucjonują

                          Comment

                          • Krejn
                            Senior
                            • 07-2012
                            • 102

                            #14
                            Klasyczna gwoździanka. Inne cechy wyleciały mi z głowy (a może zmysły ich w ogóle nie wyłapały?) pod presją tej najwyraźniejszej.
                            What's the matter Lagerboys... Afraid you might taste something?

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Piękny, stylowy jasno złoty. Niestety nie jest klarowne i z łatwością można dostrzec delikatne zmętnienie. Gdyby nie to byłoby 5. [4]
                              Piana: Biała, drobnopęcherzykowa. Utrzymuje się przez długi czas, a gdy już zaczyna opadać to i tak pozostaje praktycznie do końca w postaci grubego dywanika. Pięknie również oblepia ścianki kufla. [4.5]
                              Zapach: Zaraz po otwarciu butelki uderza intensywny aromat chmielowy o korzennym profilu. Z chmielem idealnie balansuje się słód oraz delikatna zbożowość. [4.5]
                              Smak: Również smak tego piwa nie zawodzi. Jest czysty, chmielowo-słodowy, bez żadnych obcych elementów. Goryczka intensywna, stopniowo wypełniająca usta, nieściągająca. Przy kilku pierwszych łykach można doszukać się dość intensywnego metalowego posmaku, na wzór Brackiego sprzed kilku lat. Jednak szybko on znika, a dla osób przyzwyczajonych i lubiących, jak ja, piwo z Cieszyna, nie stanowi to żadnego problemu. [4.5]
                              Wysycenie: Średnie, mogłoby być nieco wyższe. [4]
                              Opakowanie: Etykieta przeciętna, niczym specjalnym się nie wyróżniająca, trochę bez wyrazu. Natomiast krawatka choć zrobiona z tych samych elementów graficznych wygląda już znacznie lepiej. [3.5]
                              Uwagi: Jak na razie najlepszy pils niemiecki na polskim rynku. Zgodny ze stylem, z intensywną goryczką, chmielowym aromatem i słodową podstawą. Dużo lepszy od nijakiego ostatnio Pilsa z Jabłonowa.

                              Moja ocena: [4.4]
                              Last edited by YouPeter; 17-04-2013, 21:30.
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎