Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Południe, Wielickie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Południe, Wielickie

    Zakupione dziś w "Świecie Alkoholi" w Dąbrowie Górniczej.
    Ekstrakt 12%, alkohol 5,5%
    Cena 4,00 zł/0,5 l.

    Kolor: Na początku lekki pomarańcz, potem dominuje żółty, nieklarowny.
    Piana: Plus to jej gęstość i trwałość, minus - brak obfitości.
    Zapach: Dość delikatny, dominuje nuta kwaskowości
    Smak: Piwo lekko nijakie, na początku wysuwa się na pierwszy plan goryczka, z czasem dochodzą do głosu noty słodowe. Wszystko to jednak mało zdecywowane.
    Wysycenie: Bardzo dobre - długo bąbelkuje, dość drobno.
    Opakowanie: Informacje o ekstrakcie i wysyceniu, tajemnicze sformułowanie "piwo rzemieślnicze" (robione w browarze rzemieślniczym? metodą rzemieślniczą? dla rzemieślników?). Wyprodukowane dla Browaru Wielickiego (www.browarwielicki.pl - strona w budowie). Kapsel goły.

    Wyczytałem, że to klon Krakauera Niefitrowanego. Nie piłem tego, więc nie porównam. Piwo poprawne, nie rzuciło mnie na kolana.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Nic ciekawego, delikatnie goryczkowy, wodnisty lager. Do wypicia i zapomnienia.
    Attached Files

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Południe, Wielickie

      Piwo gotowe do oceny

      Nie powinienem o tej porze dodawać piw - zapomniałem, że piwo ma już swój wątek, zatem trzeba obydwa połączyć.
      Last edited by Pendragon; 12-04-2013, 22:15.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny, żółto-pomarańczowy. Lekko mętny, by nie rzec - "zmętniony". Jak na piwo niefiltrowane jest dosyć klarowne. [3.5]
        Piana: Po dwóch minutach zostaje tylko kożuch; gdzieniegdzie oblepia ścianki. [2.5]
        Zapach: Mocno słodowy, lekki diacetyl i ścierka. [3]
        Smak: Nic specjalnego. Mocno wodniste, maślano-słodowe. Chmiel wyczuwalny jedynie na finiszu. Czuć lekką nutkę karmelową, ale przede wszystkim woda. Po ogrzaniu lekko kwaskowate. [3]
        Wysycenie: Nie mam nic do zarzucenia. [5]
        Opakowanie: Goły, złoty kapsel. Etykieta - nic specjalnego. Beczka, kufel i szyb kopalniany. Dwa razy podany woltaż. Etykieta czerwono-kremowa z coraz mniej wartym dopiskiem "piwo rzemieślnicze". Brak informacji o producencie, jedynie informacja, że wyprodukowano dla Browar Wielicki. [2.5]
        Uwagi: Pite dzień przed premierą. Da się wypić bez skrzywienia, ale nic więcej. Na rynku można dostać wiele smaczniejszych piw. W smaku przypomina Namysłów Zamkowe, które jest dwa razy tańsze. I mniej wodniste. Czy faktycznie jest to Krakauer Niefiltrowany? Nie wiem, Krakowiaka piłem daaawno temu, Krakauera nie mialem okazji. I chyba nie będę już miał okazji wrócic do Wielickiego. A jeśli będę miał - to raczej nie skorzystam, chyba że nie będzie nic ciekawszego do wyboru.

        Moja ocena: [3.05]

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          I tradycyjnie zdjęcie:
          Attached Files

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2151

            #6
            Wczoraj wypiłem na przemian Karakauer Niefiltrowany i Wielickie. Żadnych różnic wizualnych, zapachowych i smakowych nie stwierdziłem. "Browar" Wielicki zlecił tylko etykietowanie.
            Last edited by Gringo; 15-04-2013, 07:56. Powód: spacje

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Wodniste, lekko kwaskowate, goryczki ze świecą jak się szuka to coś się znajdzie, delikatny biszkopcik. Piwo na zaliczenie.

              Comment

              • mozo
                Junior
                • 05-2007
                • 4

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                Wczoraj wypiłem na przemian Karakauer Niefiltrowany i Wielickie. Żadnych różnic wizualnych, zapachowych i smakowych nie stwierdziłem. "Browar" Wielicki zlecił tylko etykietowanie.
                No to niezły z Ciebie PIWOSZ, jak nie potrafisz odróżnić od siebie tych piw. Wielickie ma lekko bursztynowy kolor, krakauer jest raczej słomkowy. Myślę, że to przez większy udział słodu karmelowego. Przez to jest tez słodsze.

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mozo Wyświetlenie odpowiedzi
                  No to niezły z Ciebie PIWOSZ, jak nie potrafisz odróżnić od siebie tych piw. Wielickie ma lekko bursztynowy kolor, krakauer jest raczej słomkowy. Myślę, że to przez większy udział słodu karmelowego. Przez to jest tez słodsze.
                  A jakie były daty ważności piw które Ty porównywałeś ?

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mozo Wyświetlenie odpowiedzi
                    No to niezły z Ciebie PIWOSZ, jak nie potrafisz odróżnić od siebie tych piw. Wielickie ma lekko bursztynowy kolor, krakauer jest raczej słomkowy. Myślę, że to przez większy udział słodu karmelowego. Przez to jest tez słodsze.
                    Moje było zdecydowanie słomkowe, zero bursztynu. Ale ze mnie też kiepski piwosz

                    Comment

                    • mozo
                      Junior
                      • 05-2007
                      • 4

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                      A jakie były daty ważności piw które Ty porównywałeś ?
                      Nie zwróciłem uwagi na datę. Dziś zrobię jeszcze jeden test z dokładnym opisem.

                      Comment

                      • mozo
                        Junior
                        • 05-2007
                        • 4

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mozo Wyświetlenie odpowiedzi
                        No to niezły z Ciebie PIWOSZ, jak nie potrafisz odróżnić od siebie tych piw. Wielickie ma lekko bursztynowy kolor, krakauer jest raczej słomkowy. Myślę, że to przez większy udział słodu karmelowego. Przez to jest tez słodsze.
                        Zrobiłem jeszcze jeden test. Piwa z datami wrześniowymi 15 i 18. Miałes rację barwa identyczna. Smak bardzo podobny. Bardzo przepraszam Gringo, mój błąd!

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemno-złocisty, lekkie zmętnienie [3]
                          Piana: lekkie ecru, drobna ale gdzieniegdzie grube bąble, opada szybko do cienkiej otoczki wokół szkła [2.5]
                          Zapach: słabiutki, da sie wyczuć zapach słodu oraz leciutki zbożowo-chmielowy [2.5]
                          Smak: brak treściwości, na pierwszy plan idzie spokojna goryczka, lekki kwasik, w tle słodowe i owocowe akcenty [2.5]
                          Wysycenie: za duże [3.5]
                          Opakowanie: średnio mi sie podoba etykieta, gładki kapsel [3]
                          Uwagi: resztkę wylałem, więcej na pewno nie kupię

                          Moja ocena: [2.6]
                          Attached Files
                          Last edited by becik; 07-08-2013, 20:11.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9732

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, zaskakująco mętny. [4]
                            Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka, niezbyt trwała. [3.5]
                            Zapach: Karmel z powiewem winnym i jakichś sfermentowanych owoców - nawet nie jest niemiły... [3.5]
                            Smak: Trochę słodu, troszkę goryczki, słód przeważa, są posmaki owocowe, a może miodowe...? [3.5]
                            Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                            Opakowanie: Całkiem ładne, choć - jeżeli miałaby się tym promować kopalnia - to mogliby się bardziej postarać. Kapsel golas. [4]
                            Uwagi: Piwo do beznamiętnego wypicia. Bez powtórek.
                            Jeśliby to miało mieć związek z promocją kopalni, to ciekawszy byłby styl gose... .

                            Moja ocena: [3.575]

                            Comment

                            • toto
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 949

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jeśliby to miało mieć związek z promocją kopalni, to ciekawszy byłby styl gose... .
                              To inicjatywa sklepu z piwem w Wieliczce (Piwny Szlak), a nie kopalni.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎