Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Rebel Bohemia Pilsner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Sulimar, Rebel Bohemia Pilsner

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, totalnie klarowny [4]
    Piana: Biała. Początkowo obfita, błyskawicznie dziurawieje i zanika [3]
    Zapach: Przyjemna ziołowa chmielowość. W tle wyczuwalna słodowość [4]
    Smak: Ziołowa goryczka zapowiadana w zapachu znajduje odzwierciedlenie w smaku. Piwo uwarzono stylu Bohemian Pilsner i przyznać trzeba, że smakuje podobnie jak niezłe czeskie pilsy. Jest odpowiednia pełnia, dobre orzeźwienie, porządna słodowość dopełniona wyczuwalną goryczką. Pijalność zadowalająca! [4.5]
    Wysycenie: Bez zastrzeżeń [5]
    Opakowanie: Etykiety wzbudziły mnóstwo kontrowersji poprzez kwestie nazewnictwa tego piwa jako 'Piwo rzemieślnicze'. Przypominam, że macierzysty Browar Sulimar ma zdolności produkcyjne sięgające ok. 1 mln hektolitrów piwa rocznie. Dodatkowo piwo to firmuje swoim nazwiskiem Marek Suliga ('wielki mistrz bractwa piwnego'). Za ten motyw zdecydowany minus. A nazwa linii 'Rebel' kompletnie od czapy... [2]
    Uwagi: Dobry pils ale za cenę 3,99 (Tesco) stosunek jakość/cena jest kwestią problematyczną...

    Moja ocena: [4.05]
    Attached Files
    Last edited by docent; 14-04-2013, 15:36.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • wasyll
      Senior
      • 09-2008
      • 1823

      #3
      Docencie, przypominam, że to piwo rzemieślnicze i ono samo w sobie jest droższe
      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        A do tego zielona butla? Fuj.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Cez
          Senior
          • 01-2003
          • 1789

          #5
          Docencie, a ten kielich od czapy....piany?
          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

          Comment

          • krzysp
            Member
            • 12-2002
            • 44

            #6
            Rebel to chyba czeska marka? www.hbrebel.cz [Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod as: Havlíčkobrodské pivo Rebel], w tesco było jeszcze coś austriackiego - też Rebel i jeszcze coś - bodajże miodowe. Wracamy więc do czasów Sonik, Panasoniks, itp?

            Comment

            • vami
              Member
              • 05-2003
              • 34

              #7
              Jak dla mnie za małe wysycenie, za mało typowej czeskiej goryczki, jakieś takie "neutralne" to piwo. Już bardziej "czeski" jest Argus Maestic z Lidla. OK, można się napić po treningu, ale nie żeby smakować.

              Comment

              • Mikko
                Senior
                • 12-2008
                • 583

                #8
                To piwo nie jest nawet na poziomie lidlowego czeskiego Argusa - ot snobowany na wysoką półę wypust Sulimaru z jebitną rekomendacją Marka Suligi na etykiecie. Nie warte swojej wygórowanej ceny (w moim Tesco za 4.90 czy jakoś tak). Piany brak, smak słodkawo-słodowy, ulepkowaty. Marketowe mambo jumbo nt czeskich piw. Błee.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Promocja w Tesco wszystkie rebele po 2,99zł

                  Może się skuszę na tego zielonego, no chyba, że zanim się zmotywuję to wskoczy normalna cena 3,99zł to podziękuję.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Dziś zakupiłem wszystkie Rebele, cena 2,99
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #11
                      Kupiłem za 2,99zł i "przepłaciłem" ponad 3zł
                      nawet nie chce mi się szczegółowo oceniać

                      Piany brak, kolor słomkowy, aromat obrzydliwy, bo niby jest minimalna skórka od chleba, ale za to sporo nut owocowościerowych rodem z piwa za 1,49zł z jakiegoś marnego dyskontu.

                      Nie dopiłem tego "trunku" do końca i dołączył on do maleńkiej liczby piw(chyba coś ok 3-4sztuk) których moje gardło nie jest w stanie wypić w ilości 0,5litra i całe ciało mówi mi "wylej to w kibel"

                      przypadek jak z moim Wojakiem, wypiłem mocno schłodzony, nie smakuje, lekko schłodzony, jeszcze gorzej, zostawiłem żeby się całkiem ociepliło no i poszło w zlew.

                      Dla mnie porażka a nie rebelia, jak bym wyczuł w smaku i aromacie skunksa to bym się ucieszył

                      Wniosek: albo miałem zepsute piwo, albo ono takie jest.
                      nie polecam nawet jak ktoś daje za darmo


                      btw. minęło prawie 2 godziny a ja nadal mam ten kwaskowato ścierowaty posmak w ustach a pojadłem i popiłem już kilka nie % innych rzeczy

                      warka coś któryś tam lipiec
                      błeeeee
                      Last edited by dlugas; 03-05-2013, 19:16.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złociste, bez zarzutu [5]
                        Piana: biała, drobna, opada momentalnie do cienkiej firanki na szkle [2.5]
                        Zapach: wyczuwalny ale to czuć to typowy skunksowaty zapach wymieszany ze słodem [2.5]
                        Smak: ostre, wodniste, na pierwszy ogień idzie mocny metaliczny posmak, w ślad za nim słodowo-skunowaty posmak z niezbyt przyjemną goryczką [2.5]
                        Wysycenie: zdecydowanie za duże, gaz aż kłuje [2.5]
                        Opakowanie: etykieta kapsel ok ale zielona butelka? To jakaś pomyłka [4]
                        Uwagi: Cóż, jakie Bractwo Piwne i jaki Prezes to takie piwo. Skoro firmuje imiennie takie gnioty marketowe zarabiając na tym na pewno, to gdzie się podziały idee Bractwa? Sprzedać marketingowo można się łatwo, tylko gdzie te ideały o dobrym piwie?
                        Produkt niedopity, reszta, mam nadzieję przeczyści mi zlew. Trzymam się już z daleko od tego piwa jak i receptur Pana Suligi na piwa rzemieślnicze, jeśli tak wg niego niego smakują te piwa to po co te Bractwo istnieje?

                        Moja ocena: [2.7]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 04-05-2013, 16:15.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #13
                          Szczypiorek wlazł do piwa

                          A kto ci powiedział, że p. Suliga dał jakieś receptury?
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            A kto ci powiedział, że p. Suliga dał jakieś receptury?
                            no fakt, nie jest napisane, że cokolwiek dał poza swoim błogosławieństwem
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #15
                              Przy wyrzucaniu butelki rzuciło mi się w oko że moja "pita" "warka" była jednak do końca września.
                              Ja bym chciał tego skunksa w piwie a nie jakieś posmaki "truskawkowo ścierowo chemiczno kwiatowe" wtedy może bym wypił całe

                              Nie kupię reszty kolekcji z tej "Rebelii"
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎