Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wychwood, Ginger Beard

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • x57
    Senior
    • 05-2011
    • 247

    Wychwood, Ginger Beard

    Piwo imbirowe, 4,2% alk, zalecane podawanie schłodzonego, na kostkach lodu

    Kolor ciemnozłoty.
    Piana niska, średnio-trwała.
    Aromat imbir i ...imbir, lekki słód, może minimalny karmel, całość dość przyjemna.
    Smak głównie imbir ale smak prawdziwego imbiru a nie sztucznych aromatów, słodowość wysoka, raczej dosładzane, słodkość złamana całkiem mocną, piekącą, pozostającą imbirową goryczką, finisz imbirowy, lekko piekący, wysycenie średnio-wysokie.
    Całość dość orzeźwiająca.
    "Piwo" oczywiście tylko dla miłośników imbiru, którego raczej nie żałowano w produkcji
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2835

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika x57 Wyświetlenie odpowiedzi
    Piwo imbirowe, 4,2% alk, zalecane podawanie schłodzonego, na kostkach lodu
    "...aby ugasić płomienie"
    Dla mnie to taka imbirowa oranżadka, praktycznie bez piany ( dość szybko zanikła ), szczypie w język - ale bąbelki to czy ... imbir
    Moim zdaniem warto zakupić dla samej etykiety.
    Tak wygląda :
    Attached Files
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Butelka i etykieta to arcydzieła czystej wody, jak zresztą zwykle w przypadku tego browaru. Smak to niestety kompletnie nie moja bajka; imbir akceptuję tylko na sushi. Tutaj Jest on wręcz palący w gardło z mdlącą dla mnie słodyczą; niemniej fanom piwa imbirowego pewnie posmakuje.

      Jednak idąc za radą z kontretykiety dodałem do piwa kilka kostek lodu i... Od razu smakuje mi dużo bardziej! I to nie dlatego, że nie czuć przez to jego smaku; wręcz przeciwnie. Imbir przestał być palący i dominujący i okazało się, że piwo jest przyjemnie słodowe i karmelowe. I chociaż więcej, niż jednej butelki bym nie zdzierżył, to i tak doszedłem do wniosku, że jest całkiem niezłe.

      Comment

      • slyboots
        Senior
        • 03-2014
        • 292

        #4
        KOLOR: ciemny miedziany, klarowny

        PIANA: duża musująca lecz w ekspresowym tempie znika do zera

        ZAPACH: Imbir ... duuuużo imbiru, słód, karmel

        SMAK: słodkie, wręcz cukrowo - ulepowe, karmelowe, imbir, fajna piekąca imbirowa ostrość , piję w temperaturze pokojowej a że lubię ostre potrawy to Piwo jest dla mnie w sam raz, gdy będę degustował drugą butelkę spróbuję z lodem jak zaleca producent

        WYSYCENIE: Średnie do wysokiego, poprawne

        OPAKOWANIE: butelka 0,5l jak u kolegi z postu #2, bardzo ładna, butelka naprawdę robi wrażenie jest stylowa i oryginalna etykieta

        UWAGI:

        Warka:
        12 JUL 16 B5163 19:49
        4,2% Alc.

        Lubie imbirowe Piwa ale w tym konkretnym bardzo mi przeszkadza ta słodkość - cukrowo - lepista wręcz, gdyby było w stronę wytrawności zdecydowanie by mi odpowiadało. Imbirowa "ostrość" bardzo mi się podoba i nawet nie chciał bym jej zminimalizować kostką lodu

        Przesadzili z tą słodkością.

        Dla tych którzy lubią jak pali i grzeje Imbir porównywalny do papryczki chili POLECAM naprawdę jest fajnie.

        Jako ciekawostka Piwna POLECAM, lecz czy komuś podejdzie do gustu to bardzo indywidualna sprawa, gdyby było cytrusowo - wytrawne wracał bym bardzo często a tak raczej ... nie zwłaszcza, że z dostępnością jest ścieżko.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Słodkie, mdławe z bardzo silnym uderzeniem imbiru, pikantnym i rozgrzewającym.

          Lidlowe 6,99 zł jest do przyjęcia ale wyłącznie aby przekonać się jak smakuje ginger ale z alkoholem. Nie moja bajka.

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Dziwne piwo. Spodziewałem się piwa z dodatkiem imbiru, a tu jest imbir z dodatkiem piwa.
            Piana wysoka, bardzo nietrwała, po kilku chwilach nie ma jej wcale.
            Zapach jest imbirowy.
            Smak podobnie jak zapach, do tego słodowy i słodki. Piekąca, nieprzyjemna imbirowa goryczka.
            Opakowanie: świetna etykieta, ładny kapsel.
            Piwo byłoby lepsze, gdyby było mniej słodkie i nie było mocnego drapania w gardle.
            Jednak nie żałuję zakupu, warto było raz takiego piwa spróbować.
            Last edited by yaro74; 26-07-2015, 16:09.

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Kolor: Bursztynowy, przejrzysty.
              Piana: Słabiutka, jak na coli.
              Zapach: Silny, imbirowy.
              Smak: Lekko słodkawy, potężna imbirowość, na koniec silnie piecze, zupełnie jak piwo z chilli.
              Wysycenie: Średnie.
              Opakowanie: Bardzo ładna butelka i etykieta.
              Uwagi: Bez wątpienia jest imbirowe Smak imbirowy aż do przesady, słodkawe, paląca końcówka sprawia, że pijalność jest niska. Piecze silnie, jak chilli, w dodatku to odczucie jest oblepiające, obejmuje całe usta, język i gardło i zostaje na długo. Sugestia o piciu z lodem może nie być wcale taka głupia. Kupione w Lidlu.

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #8
                Miałem zostawić na urodziny, ale największe upały, to może akurat będzie jak znalazł?

                Kolor bladego bursztynu, piana ładna, ale swobodnie się redukuje. Aromat wspaniały-lemoniada, daiquiri, imbir wyczuwalny, ale głównie jest rześko, wakacyjnie i plażowo. W nucie dolnej, więcej imbiru, goździków, chmiel, o ile jest, niewyczuwalny, ale zapach bardzo zrównoważony, zapowiada się na dość słodki trunek.

                W smaku genialne, jest słodko, piekący imbir, wszystko zbalansowane, doskonale orzeźwia, brakuje piwności, ale nie takie jest przeznaczenie, a przynajmniej nie jest mdlące jak Ginger Ale. Dość gęste i treściwe, więc idealne na upał do powolnego sączenia. Żonę zachwycił zapach, w smaku za słodkie, a potem ją zjadło pieczenie imbiru. Napój ciekawy; brakuje mu tego czegoś "od piwa", ale też nie ma pewności, czy piwa, do których dodawano imbir właśnie tak nie smakowały?
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #9
                  Kolor: nie za mocnej herbaty
                  Piana: coś było, ale opadła błyskawicznie, po chwili w zasadzie zero piany.
                  Aromat: niepiwny! Imbir zdecydowanie na pierwszym planie, i to jest nawet przyjemne. Poza tym jakaś nuta, która nasuwa skojarzenia z colą.
                  Smak: bardzo, bardzo słodkie. Za słodkie! Nawet dla mojej żony, która generalnie lubi takie wynalazki. Jeśli chodzi o imbir, to rzeczywiście jest takie pieczenie w gardle. Ale jak dla mnie delikatne, ja akurat lubię imbir i nie powiedziałbym, że jest tu jakiś "ogień". Natomiast za słodkie to piwo jest zdecydowanie.
                  Ogólnie: Piwo (?) ciekawostka. Raz spróbować można, zwłaszcza jeśli w promocji. Ale ze względu na wszechogarniającą słodycz nie polecam tego napoju.
                  Butelka: 12/07/2016. Kupione w Lidlu.

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #10
                    Mocny, korzenny-imbirowy aromat i akcent w smaku. Do tego owocowe nuty i słodkawe słody, które przykrywa jednak korzenna przyprawa.

                    Comment

                    • yoxik
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 427

                      #11
                      Piana drobna zdobi szkło ale szybko się redukuje. Kolor złoty klarowny. Aromat imbir intensywny. Smak słodycz, imbir, przyprawowy, pieprzny, ostry. Jakby rozpuścili żelki Haribo w piwie jest tez taki gumiasty efekt po przełknięciu. Bez wad do wypicia, ale za dużo tu chemii podejrzewam sztuczne w odczuciu.
                      Również tutaj
                      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                      Comment

                      • Ravf
                        Senior
                        • 06-2013
                        • 264

                        #12
                        Mogę potwierdzić niepochlebne opinie o tym piwie. Smak początkowo jest słodki, zaklejający, miodowy. Po chwili do głosu dochodzi piekący imbirowy posmak. Fanom imbiru może przypadnie do gustu jednak mi w ramach poszerzania piwnych horyzontów jedna butelka w zupełności wystarczy i wracać nie planuję.

                        Comment

                        • Dzoshu
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 496

                          #13
                          Kolor: Bursztyn, klarowne. [4.5]
                          Piana: Obfita, sycząca, dziurawi się i szybko opada [2.5]
                          Zapach: Imbir, oranżada, herbatniki. Nic nieprzyjemnego ale nie pachnie jak piwo. [4]
                          Smak: Bardzo słodkie, czuć, że dosładzane. Imbir, syrop na kaszel. Wyraźne, charakterystyczne pieczenie podczas przełykania. [4]
                          Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                          Opakowanie: Zgrabna eta, niedokładny skład. [4]
                          Uwagi: Warka 08.08.17 Ciekawe. Dla amatorów słodyczy. Mało piwa w tym piwie.
                          Attached Files

                          Comment

                          • Warzywo
                            Senior
                            • 08-2016
                            • 955

                            #14
                            Bardzo ostre, wykręcające imbirem. Byłoby fajne w pojemności 250 ml, pół litra ciężko zmęczyć.

                            Comment

                            • iron
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 6703

                              #15
                              Po kolejnym podejściu znaleźliśmy sposób na to piwo. Wbrew wpisowi na kontrze podanie z lodem nie poprawiło "pijalności" tego piwa.
                              Ale można zrobić z niego pysznego niskoalkoholowego drinka na upały - rozcieńczyć gazowaną wodą z lodem - tak mniej więcej jeden do jednego...
                              Upały na razie nam nie grożą, więc jakby ktoś chciał można zważywszy na nadchodząca nieuchronnie porę roku rozważyć zrobienie z tego piwa grzańca
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎