Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Twarda 42, Chmielarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    #16
    Będziecie mieć kucharza od tej kuchni nepalsko-tajskiej czy sami będziecie się tym zajmować ?

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #17
      Sałatkę z zielonej papai i zielone curry z kurczakiem! Raz! Trzy IPA z kranu. Proszę o rachunek.
      Rzadko będę ale życzę powodzenia

      Comment

      • szalina
        Member
        • 01-2010
        • 42

        #18
        czekam z niecierpliwością i liczę na coś czeskiego, mniejszego niż Primator

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #19
          Delfin dobrą knajpą był, bywałem z przyjemnością. Lokalizacja jak dla mnie przegrywa z PDSL, ale ja jestem prasko zorientowany.

          Tym niemniej życzę powodzenia i na pewno odwiedzę jak przyjdzie czas.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #20
            Mnie ten rodzaj kuchni cieszy.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #21
              Ech..., młodzieży..., "Delfin" to onegdaj była knajpa...
              A poważniej - fajnie, że takie miejsce (będę częściej odwiedzał dziadka mojej żony ), a że lubię jeść, to zapytam - kuchnię tajską czaję, ale o co chodzi w nepalskiej? Stejki z jaka???

              Comment

              • emes
                Nadszyszkownik Chmielowy
                • 08-2003
                • 4275

                #22
                Kilkaset metrów dalej jest niezła restauracja Anapurna właśnie z kuchnią nepalską, indyjską, tajską. Nawet na tej samej ulicy. Tak więc nie można robić tu jakiejś prowizorki. Czekam na otwarcie, rodzaj kuchni mi bardzo pasuje, o piwa się nie martwię, jestem przekonany, że będzie przegląd najlepszych piw.

                Comment

                • warzechow
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 354

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kilkaset metrów dalej jest niezła restauracja Anapurna właśnie z kuchnią nepalską, indyjską, tajską. Nawet na tej samej ulicy. Tak więc nie można robić tu jakiejś prowizorki. Czekam na otwarcie, rodzaj kuchni mi bardzo pasuje, o piwa się nie martwię, jestem przekonany, że będzie przegląd najlepszych piw.
                  Zero prowizorki, personel kuchenny nepalsko-tajski z dużym doświadczeniem.
                  Podzielam Twoje przekonanie co do przeglądu naklepszych piw - dokoptowaliśmy do starej Wlazłkotkowej ekipy chmielowego fachowca.

                  Comment

                  • warzechow
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 354

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ech..., młodzieży..., "Delfin" to onegdaj była knajpa...
                    A poważniej - fajnie, że takie miejsce (będę częściej odwiedzał dziadka mojej żony ), a że lubię jeść, to zapytam - kuchnię tajską czaję, ale o co chodzi w nepalskiej? Stejki z jaka???
                    Kuchni nepalskiej blisko jest do połnocno-indyjskiej, ale ma swoje lokalne smaczki i fajne przegryzki zimne i ciepłe pod browar. Jest tez ciekawy ser z jakowego mleka - twardy i trochę śmierdzący

                    Comment

                    • Swiecz
                      Civil Protection
                      • 03-2004
                      • 123

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika warzechow Wyświetlenie odpowiedzi
                      [...] mamy przyzwoity metraż [...]
                      Czyli nie jest źle bo już się obawiałem że to będzie kolejna "mikroknajpa" jak Spiskowcy/Gorączka/Butelki Zwrotne
                      Czekam z niecierpliwością !
                      Browar domowy (kooperacyjny) BrewIT

                      Comment

                      • warzechow
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 354

                        #26
                        Jak obecałem, tak i dostarczam szczyptę nowości - dzisiaj dwie:
                        1. nepalski ( lub jak kto woli indyjski ) piec Tandoor zamówiony - to takie duże, gorące i służy do tworzenia gorących zagryzek do piwa ( i nie tylko )
                        2. wszystko wskazuje na to, iż pojawi się 13-ty nalewak dedykowany piwom belgijskim
                        ( i chyba będzie moim ulubionym nalewakiem )

                        Comment

                        • Komar_Pafnucy
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 1114

                          #27
                          Lokal jeszcze nie otwarty a liczba nalewaków już się zwiększa. Strach pomyśleć co będzie potem.

                          Multitap Crawl
                          Multitap Crawl na Facebook

                          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #28
                            Redukcja do 6, z czego w 4 piwa aromatyzowane.

                            Z tym 13 nalewakiem przegięliście, na pewno przyniesie wam pecha... Szkoda, taki fajny lokal się zapowiadał...

                            Comment

                            • warzechow
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 354

                              #29
                              W lud ciemny piwne oświecenie niósł będę, a starym zabobonom kłam zadawać zamierzam.
                              A kto zresztą powiedział, że na 13 ma się skonczyć ?

                              Comment

                              • Kulbi
                                Member
                                • 10-2011
                                • 91

                                #30
                                A mnie bardzo interesuje jak rozplanowaliście instalację, a w szczególności temat chłodzenia. Slabo by było gdyby powtórzył się przypadek PDSL, gdzie wszystkie piwa muszą mieć jedną temperaturę i to zazwyczaj niewłaściwą.

                                Czy beczki będą chłodzone, czy raczej wszystko będzie stało pod barem?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎