Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Twarda 42, Chmielarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    #31
    Beczki będą chłodzone ?

    Comment

    • Kulbi
      Member
      • 10-2011
      • 91

      #32
      A no pewnie. Proponuję się na przykład wybrać do Setki w Poznaniu. To dla mnie wzorzec.

      Comment

      • emes
        Nadszyszkownik Chmielowy
        • 08-2003
        • 4275

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kulbi Wyświetlenie odpowiedzi
        A mnie bardzo interesuje jak rozplanowaliście instalację, a w szczególności temat chłodzenia. Slabo by było gdyby powtórzył się przypadek PDSL, gdzie wszystkie piwa muszą mieć jedną temperaturę i to zazwyczaj niewłaściwą.

        Czy beczki będą chłodzone, czy raczej wszystko będzie stało pod barem?
        P.S. Ktoś mnie uprzedził z pytaniem.

        Comment

        • Kulbi
          Member
          • 10-2011
          • 91

          #34
          A to sorry. Myślałem, że się dziwisz.

          Comment

          • warzechow
            Senior
            • 07-2005
            • 354

            #35
            Mamy 2 oddzielne instalacje 6-kranowe - będziemy starać się dobierać te szóstki pod daną temperaturę. Dodatkowo przewidziane są pojedyncze krany ( tak jak ta 13 belgijska ) z oddzielną chłodziarką. Nie wiem dzisiaj ile tych dodatkowych będzie - pewnie tez nie wszystkie od początku. Na dalszym etapie ( o ile będziecie pić na umór ) planowany jest drugi bar z kolejną 6 kranową instalacją. Reasumując: na start - 2, a docelowo powinny być dostępne 3 wartości temperatur plus krany dodatkowe. Był pomysł (i jest nadal) chłodni -magazynu z kranami prosto ze ściany, ale wiąże się to ze zbyt dużą ingerencją w kuchnię i zaplecze - może kiedyś.

            Comment

            • yoda79
              Senior
              • 01-2013
              • 861

              #36
              Zapowiada się świetnie
              tylko z cenami nie przesadźcie, miejcie litość

              Comment

              • domaluj
                Senior
                • 04-2012
                • 303

                #37
                Diabły, belzebuby... otwieracie knajpę w tym miejscu żeby wodzić na pokuszenie swoim wyborem piw sąsiadów z naprzeciwka (kościół zielonoświątkowców).

                Czekam z niecierpliwością, sam mam 300 kroków. Powodzenia

                Comment

                • iron
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 6703

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika warzechow Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mamy 2 oddzielne instalacje 6-kranowe - będziemy starać się dobierać te szóstki pod daną temperaturę. Dodatkowo przewidziane są pojedyncze krany ( tak jak ta 13 belgijska ) z oddzielną chłodziarką. Nie wiem dzisiaj ile tych dodatkowych będzie - pewnie tez nie wszystkie od początku. Na dalszym etapie ( o ile będziecie pić na umór ) planowany jest drugi bar z kolejną 6 kranową instalacją. Reasumując: na start - 2, a docelowo powinny być dostępne 3 wartości temperatur plus krany dodatkowe. Był pomysł (i jest nadal) chłodni -magazynu z kranami prosto ze ściany, ale wiąże się to ze zbyt dużą ingerencją w kuchnię i zaplecze - może kiedyś.
                  No to akurat jest wprost zależne od cen, niestety...

                  Proponuję co przy tej liczbie nalewaków jest ułatwione różne ceny na różne kategorie piw-piwo sesyjne np. Skalak 10tka w cenie przystępnej i różne gradacje cen dla piw bardziej wymyślnych...

                  Wtedy jest szansa na większe obłożenie knajpy, bo mity o niebotycznych warszawskich zarobkach są mimo kryzysu ciągle żywe, ale z prawdą mają od zawsze mało wspólnego...
                  Last edited by iron; 17-04-2013, 21:44.
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #39
                    E tam, to bez sensu. Zamiast tych fików-mików i 13-go nalewaka wystarczyłoby na barze postawić dozownik z sokiem...

                    Comment

                    • warzechow
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 354

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
                      Diabły, belzebuby... otwieracie knajpę w tym miejscu żeby wodzić na pokuszenie swoim wyborem piw sąsiadów z naprzeciwka (kościół zielonoświątkowców).
                      Jak kuszenie się powiedzie, przyjdzie sasiadom zmienić nazwę na zielonoszyszkowców

                      Co do uwag cenowych Irona - zróznicowanie cen będzie spore - między hurtowymi cenami wspomnianej przykładowo 10 tki Skalaka, a np belgijskim pierwszym z brzegu triplem jest dramatyczna przepaść.
                      Co do zasobności portfela Warszawy - uważam nadal, że znajdziemy chętnych do konsumpcji wspomnianego belga za kilkanaście złociszy.

                      Comment

                      • warzechow
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 354

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        E tam, to bez sensu. Zamiast tych fików-mików i 13-go nalewaka wystarczyłoby na barze postawić dozownik z sokiem...
                        Będzie w starym dobrym stylu pod ladą

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #42
                          Sok powinien być darmowy. Towar taki jest mniej szanowany, gorzej widziany i mniej pożądany. Zatem spożycie cukru i chemii spadłoby.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #43
                            Na dzień dzisiejszy mam już wiadomości o dwóch kolejnych multitapach w Śródmieściu i na temat trzeciego jeszcze nie potwierdzone. Nadchodzi czas klienta
                            Last edited by docent; 18-04-2013, 12:06.
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • Els
                              Senior
                              • 12-2011
                              • 113

                              #44
                              Tylko browary nie nastarczają z produkcją
                              https://www.facebook.com/kufleikapsle

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                #45
                                Zdążą, zdążą. Np Widawa w wakacje planuje rozbudowę.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎