Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Budějovický Budvar, PardálOVO Bezové

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Budějovický Budvar, PardálOVO Bezové

    Wynalazek na bazie Pardála Echt, nafaszerowany między innymi syropem z kwiatów czarnego bzu, koncentratem cytrynowym, gumą arabską, a przed wszystkim syropem glukozowo-fruktozowym. Ten ostatni brzmi dla mnie w zasadzie dyskwalifikująco. Dodaję jedynie w celach kronikarskich.

    Barwa ciemnej słomki, aspirująca do jasno-złocistej. Klarowna.
    Piana znika szybko do obrączki wokół szkła oraz mikrowysepek na powierzchni.
    Zapach kwiatowy owocowego koncentratu. Nic poza tym, niestety.
    W smaku niemiłosiernie słodkie. Nie ma ani cienia piwnej goryczki, ani jakichkolwiek piwnych odcieni. Jest za to słitaśna wszechobecna słodycz, z aptecznym posmakiem syropu glukozowo-fruktozowego.
    Nagazowanie na niskim poziomie, potwierdzające ulepkowaty charakter tego produktu.
    Opakowanie interesujące, na pewno daje się zauważyć na półce. Plus za uczciwe przyznanie się na kontrze do użytych substancji. Kapsel dedykowany. Alkohol 2,0%

    Piwo(?) nie dla mnie. Na pewno jednak doskonale trafi do swojego targetu, a może nawet będzie hitem. Nie oceniam.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • rohozecky
    PremiumUżytkownik
    • 11-2008
    • 1836

    #2
    Widać na tym przykładzie, do jakiej degeneracji prowadzi marketingowy przymus wprowadzania nowości.
    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

    Comment

    • franekf
      Senior
      • 06-2004
      • 944

      #3
      Budějovický Budvar, Pardál Bezové

      Piwo z dodatkiem ekstraktu z kwiatów bzu.
      Zawartość alkoholu 2%, o ekstrakcie nic nie wspomniano. Powstaje ponoć na bazie pardala Echt.
      Piana raczej niewielka, tworzy się średnio chętnie, dość szybko ulega redukcji do skromnej obrączki.
      Zapach to przede wszystkim guma balonowa Turbo - tak mi się na początku skojarzyło. Znane mi zapachy bzu przypomina średnio. Poza tym trochę cytrusów i śladowa nuta słodowa.
      W smaku dość podobnie - masa słodyczy gumy balonowej, do tego trochę cytryny. Wyczułem też coś zbliżonego aromatem do bzu, który znam.
      Finisz krótki, słodko - kwaśny, z delikatną goryczką.
      Generalnie średnie piwo, mało tu piwnych smaków, dużo słodyczy. Coś w typie naszych radlerów, ale z nieco nietypową "wkładką".
      Last edited by sibarh; 09-07-2013, 15:30.
      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
      Piwny Janusz bez Teku

      Comment

      • franekf
        Senior
        • 06-2004
        • 944

        #5
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
        No tak, szukałem jako Pardal i dlatego nie znalazłem.
        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
        Piwny Janusz bez Teku

        Comment

        • Noriusz81
          Senior
          • 11-2008
          • 388

          #6
          Z konsumpcji zapamiętałem: aromat gumy balonowej / bzu oraz po kilku łykach - zbyt intensywną słodkość...
          Attached Files
          Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
          Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
          2286 ze 162 krajów
          Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #7
            Kolor jest jak w pilsie, słomkowy, piana już nie. Zbyt szybko znikła.
            W zapachu jest głównie bez, nie wiem czy sztuczny, czy nie, ale coś co kojarzy się z bzem jest.
            Smak niestety jest za słodki, tak jakby do zwykłego lagera dosypano trzy łyżki cukru.
            Szkoda, bo piwo ma mało alkoholu i byłoby świetne na lato. Zbytnia słodycz jednak nie orzeźwia, wolę zwykły Pardal z 3.8% alkoholu.

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #8
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
              W zapachu jest głównie bez, nie wiem czy sztuczny, czy nie, ale coś co kojarzy się z bzem jest.
              A co to jest sztuczny bez Darku?
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #9
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                A co to jest sztuczny bez Darku?
                Miałem na myśli jakieś chemikalia imitujące bez.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎