Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Irlandzkie Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Krajan, Irlandzkie Ciemne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • patyczek
    Senior
    • 01-2013
    • 220

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatny, pod światło wiśniowy, klarowny. [4.5]
    Piana: Wysoka, zwarta, o drobnej konsystencji, beżowa, dosyć prędko znika nie zostawiając na szkle nawet kropki. [3.5]
    Zapach: Niezbyt wyrazisty - słodowy. Jest karmel, kawa, śliwki. Trudno doszukać się czegoś więcej. [3]
    Smak: Palone słody, kawa zbożowa, cukierki krówki, rodzynki. Niewiele więcej da się odnaleźć, gdyż wszystko zabija słodycz, która jest wszechogarniająca. [2.5]
    Wysycenie: Niskie. Pod koniec zanika. [3]
    Opakowanie: Nie wiem co ten zdrożony żołnierz (zdaje się w angielskim stroju w dodatku) ma wspólnego z Irlandią, ale oprócz tego grafika i kolory są w porządku, dane podstawowe, kapsel czarny. Całość dopracowana, czytelna, ładnie skomponowana. [4]
    Uwagi: 18.09.2013. Ubogi w doznania, zarówno węchowe, jak i smakowe, jednowymiarowy, wodnisty ulepek, raczej napój do ciasteczek, niż piwo. Krajan, jak zwykle mnie nie zawiódł - nie przypominam sobie, kiedy ostatnio wypiłem coś dobrego z tego browaru.

    Moja ocena: [2.975]

    Comment

    • owerr
      Junior
      • 11-2011
      • 10

      #3
      Kolor: Klarowny, brunatny [4]
      Piana: Piana a raczej jej brak, była przez pierwsze 20 sekund po czym opadła do zera [1]
      Zapach: Przyjemny słodki karmel, jakieś owoce - jakby śliwki suszone, no i wyraźny słód jęczmienny, z czasem wyczuwalny lekki zapaszek gumy balonowej [4]
      Smak: Bardzo słodkie, nie czuć nut alkoholowych, czuć palone słody ale nie są one tak bardzo wyraziste, goryczka jest słabiutka [4]
      Wysycenie: Wysycenie jest niskie, ale wychodzi to jak najbardziej na plus dla tego piwa [4]
      Opakowanie: Etykieta jest wporządku z żołnierzem, z tyłu butelki podany jest skład, ekstrakt oraz ilość alkoholu, niestety troszkę pozostawia do życzenia papier z którego jest etykieta. Kapsel czarny [3]
      Uwagi: Ciut za słodkie, aczkolwiek myślę, a raczej jestem pewny, że wrócę do niego kiedyś jeszcze
      Ogólnie [3.33]

      Może ogólna ocena nie jest wysoka ale winowajcą jest piana natomiast smak i aromat są bardzo przyjemne i gdybym miał kolejną butelkę to pewnie bym po nią sięgnął, a póki co pozostaje mi myśl, że kiedyś do niego wrócę. Dobra propozycja od Krajana

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        +1 do Patyczka. Rozczarowanie kompletne. Wodnisty ulepek to najcelniejsza ocena piwa. Tragedia.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • jacekan
          Senior
          • 05-2011
          • 388

          #5
          Czy to jest piwo? Nie sądzę. To słodki napój karmelowy i nic więcej. Jeśli lubicie piwo, to nie marnujcie pieniędzy na to coś, co dzisiaj zmuszony pić byłem
          Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Kto Ci, to piwo, wlewał go gardła
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • jacekan
              Senior
              • 05-2011
              • 388

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
              Kto Ci, to piwo, wlewał go gardła
              Są w życiu sytuacje, gdy nie można, nie wypada, nie należy odmawiać.
              Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

              Comment

              • Vortex
                Senior
                • 12-2011
                • 153

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: brunatny/ciemno-wiśniowy [4]
                Piana: krótkotrwała, po nalaniu szybko opada, a następnie zanika niemal całkowicie [2.5]
                Zapach: trochę karmel, także słody palone, raczej delikatny [4]
                Smak: irytująca słodycz, wyczuwalne słody palone, smak dość płaski [2.5]
                Wysycenie: niskie [3.5]
                Opakowanie: czytelna, przejrzysta, etykieta zawiera informacje o piwie, no i wspomniany żołnierz na tle swojskich pól chmielu [3.5]
                Uwagi: głównym mankamentem tego piwa jest intensywna i nieznośna słodycz, która sprawia, że raczej nie prędko po nie znów sięgnę

                Moja ocena: [3.2]

                Comment

                • corsano
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 182

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowy, klarowne [5]
                  Piana: Obfita, duże i średnie pęcherze, szybko opadająca [3]
                  Zapach: Średnio intensywny, słodowy, karmelowy, skórka od chleba [4]
                  Smak: Bardzo słodkie, karmelowe, lekko kawowe, goryczka słaba [3.5]
                  Wysycenie: Bardzo dobre, średnie [4.5]
                  Opakowanie: Całość solidna, dopracowana etykieta, na kontrze sporo informacji, czarny kapsel [4]
                  Uwagi: Warka do 10.05.2014, pite w temperaturze 14°C

                  Moja ocena: [3.775]

                  Comment

                  • michudy
                    Member
                    • 04-2014
                    • 41

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brunatny/rubinowy [3.5]
                    Piana: Dość obfita, ale szybko opadła do prawie zera. [3]
                    Zapach: Słodowy, skórka od chleba, śliwka, karmel. Bardzo przyjemny [4]
                    Smak: Goryczka niska, lekka kwaśność, smak trochę słodki, trochę ziemisty. Troszkę przypieczone ciasto. Brak jakiejś takiej równowagi [3.5]
                    Wysycenie: Średnie, mogłoby być niższe [3]
                    Opakowanie: Przyjemne, przykuwa wzrok [4]
                    Uwagi: 24.06.2015 191/F

                    Moja ocena: [3.625]

                    Comment

                    • slyboots
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 292

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemna kawa [3]
                      Piana: Bardzo szybko znika do zera [1]
                      Zapach: Karmel, alkohol,słod palony [2]
                      Smak: Słodki ulepek, zero goryczki, karmel, mało treściwe, jakieś tam palone akcenty słodu, czuć alkohol, kwaskowość [1]
                      Wysycenie: W sam raz [3]
                      Opakowanie: Przykuwa wzrok, sporo informacji, czarny kapsel jest ok [3]
                      Uwagi: Warka 11.06.2015 175/F

                      Jak wspomnieli poprzednicy taki karmelowy słodki ulepek nic sobą nie reprezentujący. Po wypiciu kilku produktów z Krajana mogę śmiało powiedzieć że nie mają żadnego piwa z oferty do którego bym chciał wrócić. Irlandzkie Ciemne z Krajana NIE POLECAM kupować jest to porażka zresztą kolejna z tego browaru. Koledzy mieli rację że powstrzymali się od oceny z Artomatu bo nie warto ale jakoś się poświęciłem ehhh

                      Moja ocena: [1.65]

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Foto:
                        Attached Files
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Rubinowe. [4]
                          Piana: Przeciętnie wysoka
                          (nie licząc początkowego buzowania), przeciętnie trwała, raczej drobna, przybrudzona. [3]
                          Zapach: Landrynkowy, trochę karmelowy. [2.5]
                          Smak: Słodki, karmelowy, owocowy, jakby z sokiem malinowym. Trochę mdły. Po kilku łykach właściwie mam dość. [2]
                          Wysycenie: Za wysokie. [4]
                          Opakowanie: Nie wiem, co to ma wspólnego z Irlandczykami. Nie wiem, dlaczego piszą na etykiecie "niepowtarzalna barwa oraz smak" - jak nie umieją jej powtórzyć, to chyba mają kiepskich piwowarów? [3]
                          Uwagi: Jestem w połowie. Mam sporą chęć wylać resztę do zlewu i przegryźć czymś tę okrutną słodycz, ale chyba dam radę. Chyba.

                          Moja ocena: [2.525]

                          Comment

                          • Admirador
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 431

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnowiśniowe/rubinowe, może trochę wpadające w brunatne. Trudno to jednoznacznie określić. [4]
                            Piana: Drobna, beżowa, nietrwała. [3]
                            Zapach: Nuty palone, karmel, może trochę miodu. Nie najgorzej, ale mało intensywnie. [3]
                            Smak: No, piwo nie dla mnie. Słodkie, bardzo słodkie. Karmelowe. Trudno znaleźć cokolwiek innego, może gdzieś tam w tle kawa. Ale dominuje słodycz. Goryczki brak. [2]
                            Wysycenie: Średnie, może nawet w kierunku niskiego. [4]
                            Opakowanie: Etykieta nawet nie wygląda najgorzej. Ale te napisy typu "premium brewed", "niepowtarzalna barwa oraz smak"... [3]
                            Uwagi: Ten przesłodzony napój alkoholowy z pewnością znajdzie swoich amatorów. Ale piwo to raczej nie jest.
                            Wypiłem do końca, ale nie zamierzam wracać.
                            Butelka: 25/12/2015

                            Moja ocena: [2.7]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎