Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wrzos, Ciemny Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Wrzos, Ciemny Koźlak

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    #2
    Parametry dodałem. Nazwa piwa to Ciemne Koźlak.

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
      Parametry dodałem. Nazwa piwa to Ciemne Koźlak.
      Nazwa to Ciemny Koźlak.
      Na etykiecie brak parametrów , nie mówiąc o składzie. Za to jest slogan o tradycyjnej recepturze i krystalicznie czystej wodzie.
      Piana jasnobeżowa, dość spora, ale nietrwała.
      Barwa wydaje się niemal czarna, dopiero pod światło widać, że jest ciemnobrunatna z rubinowym odcieniem.
      Piwo zaczyna się wyraźną słodyczą. Po chwili czuć słabe nuty wędzone i palone, ale ta słodycz, chociaż nie jakoś dramatycznie silna, jednak dominuje, skutecznie tłumi inne smaki i powoduje, że piwo pije się raczej ciężko.
      Attached Files

      Comment

      • kozmin
        Junior
        • 05-2012
        • 11

        #4
        Nazwa nadal Ciemny Koźlak
        Parametry z etykiety: 16,7 plato; 7% alc. Butelkowane: 5,04.2014r.

        Piana: jasnobeżowa, nietrwała, po chwili jedynie pojedyncze obłoczki. Nie osadza się na szkle.
        Barwa: Ciemnobrązowa, pod światło z bordowymi przebłyskami. Wyraźnie zmętnione ale bez "kłaczków"
        Zapach: słody, w tym palone. Zaskakująco wyraźna wędzonka (coś pomiędzy GCh2012 a Jak w Dym, ale bliżej tego drugiego)
        Smak: Niemiłe rozczarowanie - nadspodziewanie duża kwaskowość przykrywająca słody palone, wędzoność mniejsza niż w zapachu. Słodycz jest ale ewidentnie zdominowana przez "kwasek", który znacznie zmniejsza pełnie i treściwość piwa.

        Uwagi: Pomimo przetrzymywania butelki w niskiej temp. (w browarze podana z lodówki, u mnie też w lodówce) sztuka ewidentnie wadliwa. Szkoda że nie mogłem spróbować wersji lanej bo gdyby nie ten kwasek, zapowiadał się jeden z lepszych polskich koziołków.

        Aha . cena: 10 zł/0,5l+1zł. butelka

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brązowy. Pod światło przejrzysty, ale tylko trochę. [4]
          Piana: Kremowa, drobna i... Nie wiem. Znikła. [2.5]
          Zapach: Karmel, toffi, alkohol, ślad orzechów i... jeszcze jakaś chemia. Na granicy odrzucenia. [2]
          Smak: Toffi i jakiś cukierkowy posmak, chyba "kukułki" czy cuś...? Wyczuwalny alkohol. No słabo jest. [2.5]
          Wysycenie: Niskie, koźlakowe. [4]
          Opakowanie: Brązowa eta, tutaj nawet pasuje, na niej kilka wielkich szyszek chmielu. Kapsel browaru. [3.5]
          Uwagi: Ech, nie pamiętam, kiedy się tak rozczarowałem koziołkiem.
          UWAGA: ulotka browaru informuje, że jest to piwo GÓRNEJ fermentacji... (???)

          Moja ocena: [2.525]

          Comment

          • woosaa
            Senior
            • 07-2005
            • 1548

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: czarne,nawet pod światło nic nie "prześwitało" [4]
            Piana: kremowa ,w miarę gęsta i trochę czasu przetrwała [3.5]
            Zapach: słaby,minimalna dawka słodów palonych/karmelowych [3]
            Smak: początkowo nawet pije się w miarę dobrze,mieszanka słodów ciemnych,palonych itp oraz trochę czekolady,pod koniec coraz ciężej-alkohol wysuwa się na prowadzenie,piwo nie jest słodkie/ulepkowate,ale też nie jako typowy koźlak. [3]
            Wysycenie: trochę za słabe [3.5]
            Opakowanie: ładna butelka,etykieta może się podobać,info o piwie jest(nawet dwa razy że to górna fermentacja) [4.5]
            Uwagi: Piwo z datą 21.11.2020.Piwo górnej fermentacji!

            Moja ocena: [3.2]
            mb WOS

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎