Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poziomka, Kujański Joker Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Poziomka, Kujański Joker Pils

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bardzo mi sie podoba, żółto-pomarańczowy [5]
    Piana: mierna, krzaczasta, opada szybko do cienkiej firanki na szkle, nie osadza się na szkle [2.5]
    Zapach: miły, dość dobrze wyczuwalny, chmielowo-słodowy [4]
    Smak: pełne i treściwe, dominuje miła chmielowa goryczka, która dominuje, w tle słodowe akcenty, orzeźwiające i rześkie [4.5]
    Wysycenie: odrobinę za duże [4.5]
    Opakowanie: na miejscu brak mi tylko wafli, na wynos firmowego kapsla [4.5]
    Uwagi: Bardzo dobre piwo, najbardziej mi smakowało

    Moja ocena: [4.15]
    Attached Files
    Last edited by becik; 06-06-2013, 21:59.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnożółty, nawet trochę słomkowy, całkiem mętne. [4]
      Piana: Ładna, gęsta, dronooczkowa. Utrzymywała się długo, po kilku łykach był wciąż gruby kożuch i gęsta firanka na szkle. [5]
      Zapach: Wyraźny, drożdżowo - owocowo - cytrusowy. [4.5]
      Smak: Mocna drozdżowość, piwo dość wtrawne, kwaskowo - chlebowe z cytrusową owocowością. Bardzo orzeźwiające, lekko wchodzące, w sam raz na upały. Smaczne. [4.5]
      Wysycenie: Nie za duże, pasujące. [5]
      Opakowanie: Podawane w grubym przysadzistym kuflu firmowym. Minus za brak podkładek. [4]
      Uwagi: Pite 29.07 na miejscu w browarze. 6 zł/0,5 l

      Moja ocena: [4.525]

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Wersja prosto z tanku
        Attached Files

        Comment

        • legart
          Senior
          • 06-2012
          • 913

          #5
          Wynika z powyższych opisów że mam pecha. Piłem butelkowe - w zapachu masło, w smaku pół kostki masła plus jak się ogrzeje coś chemicznego wjeżdża (jakby rozpuszczalnik?). Na plus ma dosyć sporą goryczkę. Dla mnie raczej nie do powtórzenia.

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mętne. Jasne złoto. [4]
            Piana: Nad wyraz trwała jak na kondycję tego piwa. Przypomina pszeniczną. [4.5]
            Zapach: Straszna kiszonka, odrobina kwaśnej owocowości. W tle zagłuszony aromat chmielowy. [2]
            Smak: No sorry, szczerze powiem - boję się to wypić. Czuć jakąś resztkę słodowej pełni. Dominuje octowy kwas ze skarpetkowym tłem. Zepsute. [1]
            Wysycenie: Nie wiem, chyba dobre. Bez różnicy... [4]
            Opakowanie: Ujdzie w tłumie, ale brak ekstraktu i właściwie jakiegokolwiek info. [2.5]
            Uwagi: Zlew.

            Moja ocena: [2.075]
            Last edited by Seta; 31-01-2014, 00:41.
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mlecznozłoty, mętny, kojarzy mi się z pszenicą, po odstaniu spory osad drożdżowy. [3.5]
              Piana: Biała, drobna, wysoka, trwała, w zasadzie POTĘŻNA, jak na rzemiosło, to rewelacja! [5]
              Zapach: Delikatny słodowy, zbożowo-brzeczkowy trochę, także cytrusowy, jak pszenica nieco... [3.5]
              Smak: Taka trochę dziwna, konkretna goryczka. Kojarzy mi się ze skórką mocno przypieczonego chleba albo prażonymi migdałami. Jest lekki kwasek i zbyt silny posmak drożdżowy. Całość jakaś niepełna taka... [3]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Bączek, goły kapsel, eta ze Stańczykiem, cała stylistyka, jak i browar, robi wrażenie tworzenia "systemem gospodarczym".
              Szkoda, że w lokalu nie wisi "Szał" Podkowińskiego, wtedy byśmy mieli etę z ognistą kobitą na koniu chociaż... . [3.5]
              Uwagi: Szanuję przedsięwzięcie pt. Browar "Poziomka", ale wolałbym, żeby piwo było jednak lepsze...
              Przyznać należy, że ze względu na położenie browaru i logistykę/zbyt/popyt może to nie być łatwe...

              Moja ocena: [3.475]

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                Właśnie Pancerniku popyt jest i to podobno spory. I wśród lokalsów i przez liczne imprezy zamknięte organizowane przez okoliczne firmy. I wszystko pomimo kiepskiej kondycji piwa.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Hm, jeśli tak, to wypada trzymać kciuki za powodzenie całego przedsięwzięcia i za poprawę jakości piwa .

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #10
                    Na to drugie nie masz co liczyć...

                    Comment

                    • klucha710
                      Member
                      • 05-2016
                      • 35

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor pomarańczwy, mętne z unoszącymi się farfoclami w toni (prawdopodobnie białka). Piwo jest niepasteryzowane, niefiltrowane, więc rozumiem mętność. Jednak te farfocle... [2.5]
                      Piana: Biała piana, szybko opada, wielkopęcherzykowa, brak lacingu. [2]
                      Zapach: Niby jest to pils, robiony w 100% zasypie słodu pilzneńskiego (tak mi osobiście opowiadał piwowar w jego browarze), ale zapach przypomina słód pszeniczny. Wyczuwalna lekka słodowość odpowiednia dla pilsa. Dziwny estrowy aromat, czyżby z drożdży? Chmiel ledwo wyczuwalny. [3.5]
                      Smak: Na pierwszym planie słodycz, ale zbyt wysoka jak na słód pilzneński. Słodowość. Słodki finisz. Owocowość przypominająca pomarańczę. Goryczki kompletne zero (ze względy na gusta klientów). Generalnie piwo dość słodkie. Kompletnie nie pasujące stylowo do pilsa. [3]
                      Wysycenie: Wysycenie średnio-lekkie. Piwo lekkie, mało treściwe, pijalne. Idealne na lato. [3]
                      Opakowanie: Butelka 0,33l. Etykieta, brak składy, jedynie wypisana zawartość alkoholu =5,8%, Przy 12,5 plato odfermentowanie do 4 plato, wątpię, żeby było tam tyle alko. [3]
                      Uwagi: Piwo kompletnie nie pasujące do stylu pilsa. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że koło pilsa nie stało. Brak goryczki (dosłownie), słodowość ledwo wyczuwalna, chmiele nikłe. Niestety tutaj ekonomia i sprzedaż wygrywa z dobrą praktyką tworzenia piwa. Jednak dla gości, czyli typowych laików piwnych i Januszów piwo może być bardzo dobre. Generalnie byłoby ok, gdyby nie ta infomacja dosłownie "z dupy" na etykiecie, czyli "Pils", bo pilsem to to nie jest.

                      Moja ocena: [3.05]
                      Attached Files
                      Last edited by klucha710; 05-08-2016, 12:20. Powód: Fotka

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎