Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomysł na aplikację - Butelka zwrotna czy bezzwrotna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lukis
    Member
    • 02-2003
    • 49

    Pomysł na aplikację - Butelka zwrotna czy bezzwrotna

    Witam wszystkich po mojej dłuugiej nieobecności na forum (choć zbyt aktywny to ja raczej nigdy nie byłem )

    Od pewnego czasu mam problem ze zwrotem butelek zwrotnych do sklepu. Niby na każdej jest informacja o tym, że butelka jest zwrotna lub nie, ale często trzeba wczytać się głęboko w zawartość etykiety aby dotrzeć do tej informacji. Pewnego dnia w trakcie sprzątania po imprezie , wpadłem więc na pomysł aby napisać aplikację, która będzie sprawdzała czy dana butelka jest zwrotna czy nie. Stworzyłem więc projekt "Skup Butelek" pod Androida (jeszcze nie wrzuciłem na Google Play, więc nie szukajcie). Programik działa w następujący sposób:
    Bierzemy w jedną rękę telefon a w drugą butelkę. Na telefonie wciskamy przycisk skanowania i podkładamy kod kreskowy z butelki w polę zasięgu aparatu w telefonie. Rozpoznanie kodu nastąpi automatycznie, a na ekranie pojawią się informacje odnośnie trzymanej przez nas butelki.
    Niestety mnogość butelek z różnych browarów jest tak duża, że jestem pewien, że nie ogarnę tego samodzielnie.
    Proszę więc o pomoc. Wrzucajcie do tego tematu dane odnośnie butelek. Na chwilę obecną wystarczą mi cztery informacje:
    1. Marka piwa
    2. Producent
    3. Czy butelka jest zwrotna
    4. Kod kreskowy
    Szczególnie istotne jest to, żeby nie pomylić kodu, bo wtedy program nie będzie w stanie rozpoznać prawidłowo butelki.
    Bardzo proszę też o ewentualne uwagi odnośnie dodatkowych funkcji jakie mogłaby mieć ta aplikacja. Oczywiście programik będzie darmowy i dostępny na jak największą liczbę urządzeń z Androidem.
    Z góry wszystkim dziękuję
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    #2
    Obawiam się, że Twoja praca może pójść na marne gdyż w Polsce zwrotność butelek zależy od widzimisię poszczególnych sklepów. Te samo piwo, w takiej samej butelce, w jednym miejscu jest sprzedawane z doliczeniem kaucji, a w innym z kaucją wliczoną w cenę.

    Comment

    • Lukis
      Member
      • 02-2003
      • 49

      #3
      jest tak jak mówisz, ale są też sklepy, które przyjmują butelki nawet nie kupione u nich. mam akurat to szczęście, że niedaleko jest sklep w którym nie robią kłopotu ze skupem. Być może w przyszłości trzeba będzie rozbudować program o bazę sklepów skupujacych bez problemu

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4568

        #4
        Oczywiście, sam znam sporo takich sklepów. Ale znam też takie, w których nie przyjmą ci butelek po piwie, które mają w sprzedaży jeśli akurat kupujesz inne piwo.
        Last edited by dadek; 06-05-2013, 02:22.

        Comment

        • Lukis
          Member
          • 02-2003
          • 49

          #5
          Program można pobrać tutaj:
          https://play.google.com/store/apps/d...s.skup.butelek

          Lub przez aplikację Google Play na telefonie, wyszukując: Skup Butelek

          Comment

          • Gonzo1
            Member
            • 12-2008
            • 65

            #6
            Może on robi dobrą robotę. Czy w Polsce ten programik się przyjmie? Nie wiem. Nie zdziwiłbym się gdyby wykorzystali pedantycznie czyści nordycy na Zachodzie etc.
            U nas każdy minimalnie wyrastający ponad ponad przeciętność "piwosz" wie, które (etykiety) są zwrotne lub nie. Wie, które sklepy w okolicy odbierają wszystko jak leci, które czeszą.
            Reszta "piwoszy" nie jest przecież menelami. Czy oni będą oddawać szkło- przecież nie jest z nimi aż tak źle.
            Oj, zazdrościć tylko Pepikom.

            Comment

            • kony
              breweriarz
              • 08-2005
              • 1701

              #7
              O rany, ja się chyba naprawdę starzeję. Nie potrafię znaleźć uzasadnienia dla sensu istnienia takiej aplikacji. Może gdybym musiał segregować setki butelek dziennie to ten ułamek sekundy zaoszczędzony (czy na pewno?) na każdej butelce uzasadniał by dodatkową zabawę z telefonem. No ale gimbusy będą pewnie zachwycone, w końcu kolejny argument za tym że nie trzeba umieć czytać, wystarczy mieć smartfona

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎