Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, Mikkeller The American Dream

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2836

    Proef, Mikkeller The American Dream

    Barwa -żółtopomarańczowa.
    Piana - biała, drobnopęcherzykowa, początkowo obfita, szybko redukuje się do cienkiej warstwy pozostającej do końca, ładnie brudząc szkło.
    Zapach - cytrusy i żywica.
    Smak - podobnie, w końcówce poczułem coś co mogę określić jako orzechową oleistość, a po niej solidna porcja goryczki. Bardzo smaczne, dobrze zbalansowane, wysoce pijalne.
    Wysycenie -średnie.
    Piwo zakupiłem w Pivkupectví w Pradze, kosztowało o ile dobrze pamiętam - 109 kc ( butelka 0,33 l ). Gdyby nie cena można by je uznać za świetne piwo sesyjne ( zaw. alk. 4,6 % ). Moje pierwsze - udane spotkanie z Mikkellerem.
    Tak wygląda :
    Attached Files
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Opakowanie: Takie same jak na zdjęciu powyżej, ale u mnie nie ma tych czarnych kropek.
    Kolor: Bursztynowy. Jest lekkie zmętnienie.
    Piana: Biała, szybko opadła, ale końcówka jest trwała i zostawiła wspaniałe ślady na szkle. Pod tym względem Mikkeller jest numerem 1 na świecie.
    Zapach: Wyłącznie cytrusy, żadnej żywicy niestety.
    Smak: Piwo jest wytrawne, brak tu podbudowy słodowej. Goryczka jest wyraźna, przyjemna. Na finiszu goryczka jeszcze bardziej zwiększa się w przeciwieństwie do słodu.
    Szacunek. Takie lekkie parametry, a tak intensywne doznania i to mimo że mało tych od słodu.

    Moje piwko w butelce 0.33l jest z datą do 16.10.2015.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎