Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Z&Z Wojkówka, Pszenica Bamberg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Z&Z Wojkówka, Pszenica Bamberg

    Gotowe do oceny, alkohol ?, 13 Blg:
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 05-05-2013, 20:24.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    A może nie pszeniczne ... bo na etykiecie jest napis: Pszenica Ban (bananowa )
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Pszenica Bam.
      Pełna nazwa: Pszenica Bamberg.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław Wyświetlenie odpowiedzi
        Pszenica Bam.
        Pełna nazwa: Pszenica Bamberg.
        W życiu bym się nie domyślił
        Ciekawe kto wymyśla te nazwy? Piwowar czy panie przy barze ?
        Last edited by sibarh; 07-05-2013, 15:19.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          To, że ktoś napisał na etykiecie długopisem Bam. nie musi znaczyć, że to oficjalna nazwa piwa. Na stronie browar nie przyznaje się do takiej nazwy, tylko do zwyczajnego Pszenicznego i pod taką nazwą dodam piwo do DP.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Kolesław
            Senior
            • 03-2004
            • 1130

            #6
            Nie sadzę by barmanki to wymyśliły. Odniosłem wrażenie, że dla nich "Bamberg" to raczej zupełna abstrakcja - nic nie znaczący zlepek sylab. Równie dobrze mogło być "Bergbam", "Bam" czy właśnie "Ban". Co innego Wit Bear. To się już z czymś kojarzy. A to, że Pszenica Ban/m znaczy Pszenica Bamberg, wziąłem stąd:
            Attached Files

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              #7
              Chyba najmocniej nachmielona pszenica jaką w życiu piłem. Goryczka dominuje nad pozostałymi posmakami, wyczuwalne są jeszcze drożdże. Zapach zbożowy. Piana mizerna.

              Dziwne piwo. Byłby z tego porządny pils......gdyby nie fakt, że jest to pszeniczne. Ale tylko z nazwy.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #8
                Wojkówka Pszenica Bamberg pojawił się na kranie w piwach regionalnych na paderewskiego w Rzeszowie

                Jak znajdę czas to się skuszę
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Asmodeusz
                  Junior
                  • 01-2013
                  • 6

                  #9
                  Potwierdzam, dość wyraźnie czuć drożdże, prawie wcale nie czuć bananów, wcale goździków, poza tym piwo nie jest mętne, raczej klarowne. Bardziej przypomina niezłego pilsa.

                  Comment

                  • minib00m
                    Member
                    • 11-2012
                    • 60

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złocisty, opalizujący [4]
                    Piana: Ładna urosła, ale opadła to podziurwionej obrączki [3.5]
                    Zapach: Lekko bananowy oraz lekko stęchły. [3]
                    Smak: Strasznie ściągający, nieprzyjemny. Utrzymuje się ten nieprzyjemny aromat. [2]
                    Wysycenie: Jak na pszenicę bardzo dobre. [5]
                    Opakowanie: Proste, eleganckie. [4]
                    Uwagi: Bardzo nieprzyjemne piwo przez ten ściągający posmak. Z dobrym hefeweizenem niewiele ma to wspólnego...

                    Moja ocena: [2.85]

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9732

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty klarowny - całkiem jak lager... [3.5]
                      Piana: Nie miałem wprawdzie odpowiedniego szkła, ale piana jest śladowa. Dla pszeniczniaka to ogromna skucha... [1.5]
                      Zapach: Jedyne, co zidentyfikowałem "w kierunku" piwa pszenicznego, to powiew goździków. I to wszystko. [2]
                      Smak: Znów niewiele - goryczka z lekkim złamaniem grejpfrutowym. I tyle... [2]
                      Wysycenie: Małe, małe, małe. Bardzo ZA małe... [2]
                      Opakowanie: Goły kapsel, goła butelka NRW, ale doceniam możliwość kupna na wynos. [3]
                      Uwagi: Odniosłem wrażenie, że to po prostu nie jest piwo pszeniczne...
                      Albo ktoś w Bambergu powinien wnieść do sądu roszczenie o ochronę dobrego imienia miasta...

                      Moja ocena: [2.075]

                      Comment

                      • pet_mal
                        Junior
                        • 08-2010
                        • 2

                        #12
                        Piwo z datą 05.07.2013 jest prawdopodobnie omyłkowo zaetykietowane. Piłem je gdzieś z tydzień temu i to nie było piwo pszeniczne, tylko pils, notabene dość niezły. Inna rzecz że taka pomyłka jest z lekka kompromitująca dla browaru.

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          #13
                          Analizując oceny pszenicznego, lepiej aby się mylili i sprzedawali wypijalnego pilsa

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9732

                            #14
                            Tak se kąpinuję , że gdyby to piwo, które oceniałem, było pilsem, to w zasadzie w każdej kategorii dostałoby o duży punkt więcej, więc coś jest na rzeczy... No, może opakowanie oceniłbym tak samo .

                            Comment

                            • wimich
                              Member
                              • 08-2009
                              • 44

                              #15
                              Piwko w końcu dotarło do Lublina. Trochę zniechęcony ocenami wahałem się czy go próbować. Na szczęście się skusiłem. Faktycznie to piwo może niespecjalnie podchodzić miłośnikom typowych tradycyjnych piw pszenicznych, ale (i tu odsyłam chociażby do przewodników piwnych, czy wikipedii) specyfiką piw z Bambergu jest użycie słodu wędzonego co zdecydowanie wpływa na smak. Dla mnie to piwo ma zdecydowanie wyczuwalny posmak wędzonego sera i idealnie smakuje z oliwkami i serem pleśniowym (poezja ). Co do zapachu nie wiele mogę powiedzieć bo katar nie pozwolił mi na takie doznania. Mimo iż nie zostanę raczej wielbicielem tego piwa dałbym mu co najmniej 4+ chociażby za oryginalność i odwagę producenta na wyprodukowanie piwa całkowicie odmiennego od wszystkich pszeniczniaków na Polskim rynku.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎