Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Szałpiw] Bździągwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Bartek, [Szałpiw] Bździągwa

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Derbeth
    Senior
    • 04-2013
    • 337

    #2
    Piłem z beczki w krakowskiej Strefie Piwa, trochę mnie zdziwiło, bo dla mnie jest w charakterze bardziej angielskie niż belgijskie. Zapach mało intensywny, bez wyraźnych owocowych aromatów, bardzo skąpa piana, zdecydowanie niskie wysycenie, kolor określiłbym jako ciemna miedź przechodząca w bordowy. W smaku bez owocowości, najbardziej wyróżnia się chmiel w angielskim typie, dodatkowo piwo jest lekko słonawe.

    Jest ok, ale bez fajerwerków i dla mnie nie stanowi konkurencji dla dostępnych szerzej butelkowanych belgijskich ali.
    Last edited by Derbeth; 09-05-2013, 20:44.

    Comment

    • TomX
      Senior
      • 09-2004
      • 1035

      #3
      Hymmm, czy my piliśmy to samo piwo? Moja Bździągwa, też ze Strefy Piwa, miała trwałą, sztywną pianę, złożony owocowy aromat, w smaku też dominowały jasne owoce - morele, gruszki, świeże śliwki. Bardzo dobre piwo w belgijskim stylu, mnie zachwyciło.
      Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

      I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

      Comment

      • Cyneq
        Senior
        • 12-2011
        • 181

        #4
        Najlepsza z propozycji Sząłpiwów dostępnych na festiwalu. Wielkie gratulacje, chociaż z tekstów pisanych po poznańsku nie zrozumiałem ani słowa

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #5
          "BŹDZIĄGWA to jesta tako pukwa nie do żdżarcio, co zez wiarą na ece lubiała piwo wydydkać".
          W aromacie ( trochę mało intensywne ) i w smaku - owoce, wyraźna goryczka, belgijskie smaczki, niezła piana.
          Na etykiecie podane miejsce produkcji, skład, parametry, zalecana temperatura spożycia, informacja o pozostawieniu osadu drożdżowego na dnie butelki.
          Tak wygląda :
          Attached Files
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX Wyświetlenie odpowiedzi
            Hymmm, czy my piliśmy to samo piwo? Moja Bździągwa, też ze Strefy Piwa, miała trwałą, sztywną pianę, złożony owocowy aromat, w smaku też dominowały jasne owoce - morele, gruszki, świeże śliwki. Bardzo dobre piwo w belgijskim stylu, mnie zachwyciło.
            Pijąc to piwo na FDP też nie wyczułem specjalnie owoców, ani tym podobnych aromatów. Nie zachwyciło mnie.
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #7
              Piwo wypiłem w Lublinie, z beczki (!). Akcenty owocowe delikatne, dość wyraźna, ściągająca goryczka, lekko kwaskowe, wytrawne. Podane niestety za zimne (według moich obserwacji przypadłość większości polskich lokali z piwem) Chyba mi smakowało, choć po ciężkim dniu trzy piwa dość skutecznie mnie zmęczyły. Do powtórzenia aby wyrobić sobie bardziej konkretne zdanie.
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • sandacz
                Senior
                • 01-2007
                • 345

                #8
                Też nie wyczułem owoców i, nie wiedzieć czemu, brakowało mi ich. Może tak się przyzwyczailiśmy, że ejl musi owe smaczki posiadać? Może ten konkretny podgatunek tak ma, że nie ma? Gorycz intensywna, acz nie wykręcająca. Za bardzo jednowymiarowa, niemieniąca się. Duży plus, że całokształt smaku baaaardzo długo po przełknięciu zostawał w jamie.
                Piłem z beczki (tzn. z pokala, ale przedtem znajdowało się w beczce).

                Comment

                • Derbeth
                  Senior
                  • 04-2013
                  • 337

                  #9
                  Myślę, że przesadzamy z wyszukiwaniem usprawiedliwień. Piwo powinno bronić się samo, jeśli ktoś reklamuje piwo jako "belgijskie ale" (a nie "angielskie ale"), to owocowe nuty muszą być, a jeśli drugie piwo reklamuje jako "dubbel" (a nie "Flanders red ale"), to piwo powinno mieć akcenty słodko-alkoholowe, a nie kwaśne. Z trójki od Szałpiw nie próbowałem trippla, ale jeśli dobrze słyszałem, to smakuje jak amerykańska IPA - halo, chyba nie o to chodziło.

                  Według mnie trzeba jasno powiedzieć, że pierwsza warka każdego piwa z Szałpiw odbiega od oczekiwanego efektu i po prostu one się nie udały. Dają się pić może ktoś powiedzieć - ok, ale od poważnego browaru wypada wymagać czegoś więcej, np. zgodności opisu piwa z rzeczywistością. Trzymam kciuki, żeby kolejne piwa były już poprawione.

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #10
                    Z trójki od Szałpiw nie próbowałem trippla, ale jeśli dobrze słyszałem, to smakuje jak amerykańska IPA - halo, chyba nie o to chodziło.
                    Szałpiw nie warzy klasycznego tripla.

                    Comment

                    • Cyneq
                      Senior
                      • 12-2011
                      • 181

                      #11
                      A-Tripel to jakiś eksperyment. Mi akurat nie podszedł, ale zostałem lojalnie uprzedzony przez nalewającego go piwowara, więc nie wiem o co halo, że "tripel to nie tripel", bo nikt tego nie obiecał.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        A gdzie jest napisane, że Tripla nie można pochmielić amerykańskim chmielem? Co to jakaś czystość rasowa piw się pojawia?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                          A gdzie jest napisane, że Tripla nie można pochmielić amerykańskim chmielem? Co to jakaś czystość rasowa piw się pojawia?
                          Myślę, że raczej chodzi o całą resztę - poza chmielami. Dla mnie SzałPiw zrobił bardzo dobre piwa ale co do styli się nie wypowiadam bo na tych się kompletnie nie znam,
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #14
                            to znaczy?
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasno bursztynowe. Mętne. [4]
                              Piana: Beżowa, gęsta, obfita. Utrzymuje się długo, następnie opada do postaci cienkiego dywanika, który towarzyszy nam praktycznie przez cały czas degustacji. Dodatkowo ładnie oblepia ścianki szkła. [4.5]
                              Zapach: Przede wszystkim w zapachu czuć belgijskie drożdże. Chmiel wyczuwalny w postaci ziołowo-tytoniowej. Brak w zapachu nieco słodowej podstawy i owocowych aromatów, przez co jest on nieco jednowymiarowy. [3.5]
                              Smak: W smaku również dominują belgijskie drożdże. I w sumie niewiele więcej można powiedzieć o tym piwie. Chmiel praktycznie nie wyczuwalny, całość nieco wodnista, kwaskowata. Goryczka niska, przyjemna, zaokrąglona. [3]
                              Wysycenie: Trochę za wysokie. [3.5]
                              Opakowanie: Tak jak pisałem w swej poprzedniej recenzji, etykiety Browaru Szałpiw nie przypadły mi do gustu. A że ta jest w tym samym stylu to i ocena musi być podobna. [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.4]
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎