Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Czerwony Kapturek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Artezan, Czerwony Kapturek

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętny pomarańcz kojarzący się z nektarem grejpfrutowym. [4]
    Piana: Początkowo drobna, gęsta i obfita. Zbyt szybko dziurawieje ale pozostawia ślady na szkle. [4]
    Zapach: Wyczuwalny aromat chmielu, ziołowo-przyprawowy w charakterze. [4]
    Smak: Jest odpowiednia pełnia smaku. Wyczuwalny przyprawowy, nawet trochę pieprzowy posmak. Pojawia się kwaskowość ale jest ona delikatna. [4]
    Wysycenie: Zbyt niskie, przez co piwo nie jest odpowiednio orzeźwiające. [3]
    Opakowanie: Kolejne po Dziadku Mrozie 'bajkowe' piwo uwarzone na zlecenie Piwoteki Narodowej (na 2 urodziny) w Browarze Artezan. Plus za konsekwencję stylistyczną aczkolwiek ta edycja zbytnio do mnie nie przemawia. [3.5]
    Uwagi: Gdyby to piwo było mocniej nasycone byłoby naprawdę dobrze.
    Próbowana wersja beczkowa w Piwotece Narodowej.

    Moja ocena: [3.925]
    Attached Files
    Last edited by docent; 21-05-2013, 12:08.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłotołososiowy , przypomina mi obecne onegdaj w handlu musujące wino "Canei", po wlaniu całości napój mętnieje. Jakoś do mnie nie przemawia... [3]
      Piana: Wysoka, sztywna, drobna - ale z dużymi bąblami, biała - złamana różem. [4]
      Zapach: No pszeniczniakowy: słód, grejpfrut, goździki, banan. Hibiskusa się nie dowąchałem. [4]
      Smak: Delikatna goryczka, śladowy kwasek, słód w tle - znów nie czuję tych kwiatów... [3.5]
      Wysycenie: Typowo pszeniczniakowo wysokie. [4]
      Opakowanie: Biały kapsel, ale opakowany w "futerał" w winnym stylu, jakoś to mi nie pasuje. Za to fajna eta, przystojny wilk , pełne info - za etę plus. [4]
      Uwagi: Porównując - odnoszę wrażenie, że mam ochotę na dobry rosół, po czym w restauracji dostaję tajską zupę tom kha gai, ale - żebym się poczuł lepiej - z domowym, 4-jajecznym makaronem...
      Doceniam "rzeźbę" twórców i zabawę stylami, ale chyba jednak potencjał idzie w gwizdek...

      Moja ocena: [3.75]

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bladoróżowy, zmętnienie spore. Kolor przy nalewaniu mało apetyczny, ale w szklance prezentuje się całkiem ładnie. Przypomina nieco rozwodniony sok z czerwonych grejpfrutów. [4]
        Piana: Ogromna, bardzo wkurzająca i uciążliwa przy nalewaniu. Nalewa się długo, piwo bardzo się pieni, a jak już się napełni szklankę piwem, to opada bardzo szybko do grubej kołderki, która utrzymuje się do końca. [3.5]
        Zapach: Typowe nuty weizenowe podszyte słodkim aromatem kwiatowym. Nie znam się na kwiatkach więc w ciemno powiedziałbym, że to bez. Ale, że umiem czytać to napiszę, że to z pewnością hibiskus. Przyjemny,nietypowy, ale trochę mdły. [4.5]
        Smak: Kwaskowy, drożdżowy, cytrusowy, kwiatowy. (kolejność nieprzypadkowa) Bananów bardzo mało. Finisz mocno pestkowy, kwaskowo-goryczkowy, lekko ściągający. Liczyłem, że będzie bardziej orzeźwiająco, i byłoby, gdyby nie ta kwiatowa mdłość. Ale ogólnie jest dobrze i ciekawie, choć to nie do końca mój klimat. [4]
        Wysycenie: Bardzo wysokie, a więc prawidłowe dla gatunku. Po zbiciu piany szybko spada i jest idealnie. [5]
        Opakowanie: Bardzo fajna etykietka, nawiązująca do poprzedniego piwa współpracy Piwoteki i Artezana, brawa za pomysłowy czerwony kapturek na butelce, która dzięki niemu prezentuje się bardzo wykwintnie. Super. [5]
        Uwagi: Ciekawe, fajne, kwaskowe piwo. Czerwony Kapturek to jednak nie do końca moja bajka. Odnoszę wrażenie, że bez kwiatków to piwo byłoby znacznie lepsze. Ale byłby to zwykły hefe-weizen, a tak przynajmniej jest ciekawie. Warto spróbować.

        Moja ocena: [4.225]
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: żółto-pomarańczowy, mętne, kolor ciekawy, podoba mi się [5]
          Piana: pina obfita ale leciutka, drobna, po każdym nalaniu piwa do szkła rosła w oczach, opada jednak dość szybko, nie osadza się na szkle [3.5]
          Zapach: owocowo-drożdżowo-zbożowo-bananowy, średnio intensywny [3.5]
          Smak: jak dla mnie zbyt mało treściwości i pełności, lekko szczypie w język, posmak leciutko cierpkawy, lekkie kwiatowe nuty, delikatna słodowość, daleko w tle wyczuwam zbożowe akcenty [3.5]
          Wysycenie: dla mnie zdecydowanie za duże, niby bąbelki bardzo nie przeszkadzają (nie klują) to jednak jest ich zbyt dużo [4]
          Opakowanie: bardzo fajny pomysł z wykończeniem szyjki a'la wino, gładki biały kapsel, etykieta, moty fajny ale wykonanie mogłoby być staranniejsze, jedna osoba widząc tą etykietę powiedziała - wygląda jakby Kapturek robił loda" - żeby nie było - nie moje skojarzenie [4]
          Uwagi: Piwo ciekawe, oryginalne, jednak to nie mój smak choć wypić spokojnie mozna

          Moja ocena: [3.625]
          Attached Files
          Last edited by becik; 02-07-2013, 19:57.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Piwoteka
            Senior
            • 04-2008
            • 1209

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            jedna osoba widząc tą etykietę powiedziała - wygląda jakby Kapturek robił loda
            Nie jedna osoba miała takie skojarzenie... a grafik się cieszy, bo takie miał założenie....
            Piwoteka
            Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
            www.piwoteka.pl
            Sklep Piwoteki na Facebooku
            Piwoteka Narodowa na Facebooku
            Piwoteka Narodowa na G+
            Дед Мороз (Dziadek Mróz)
            Browar Piwoteka

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎