Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żelechów, Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Żelechów, Miodowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasno, jasno złociste, mętne [3]
    Piana: biała, drobna, lekko krzakowata, opada powoli aż do cienkiej firanki na piwie [3]
    Zapach: słaby, tak jak w jasnym zapach fermentacji, słodu, miodu nijak wyczuć nie mogę [3]
    Smak: jak i w jasnym, brak pełności, treściwości, dominuje znów chmielowa gorycz, posmak słodowy iii...gdzie ten miód? Dopiero się dogłębnie wczułem czuć na kubkach delikatna miodową poświatę. To lubię w piwach miodowych,, że dodany aromat jest tłem do bazy choć w przypadku tego piwa jest to ledwie wyczuwalne tło [4]
    Wysycenie: trochę za dużo, bąbelki nieznacznie przeszkadzają w piciu [4]
    Opakowanie: brak wafli, etykiet do butelek na wynos, a szkło bardzo ładne [4]
    Uwagi: Dobry start ale to piwo nie dobiegło jeszcze do mety, powinno podobnie jak i jasne jeszcze dojrzeć

    Moja ocena: [3.5]
    Attached Files
    Last edited by becik; 08-05-2013, 16:16.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Podczas majówki było to najlepsze piwo. O dziwo miód, miodowy aromat jest delikatny w zapachu, acz wyraźny. W smaku natomiast bardzo słabiutki. Piwo w ogólnie nie jest słodkie. Goryczka umiarkowana do lekkiej. Takie podejście do tematu piwa miodowego mi odpowiada. Bardzo mi tego dnia to piwo smakowało. Bardziej niż Jasne.
      Last edited by e-prezes; 08-05-2013, 20:44.

      Comment

      • gobong
        Senior
        • 04-2005
        • 658

        #4
        Nie jestem pewien czy na pewno to piwo piłem, śmieszne ale prawdziwe. Butelki na wynos są bez etykiet, osoba kupująca piwo pomieszała butelki i nie wiem na 100% jakie mi się dostało do spróbowania. Jednak po opisach sądzę że to to. Zaskoczyło mnie to piwo. Mętne, jasne w aromacie zero chmielu i zero miodu, czuć za to troszkę drożdże, trochę zapach fermentacji dziwny zapach ale nie nieprzyjemny. Piłem kiedyś kwas chlebowy właśnie taki jasny nie ciemny i podobnie pachniał, kwas był domowy i bardzo smaczny. Smak, drożdżowy bardzo delikatny słód, mocniej kwaskowaty, nie kwaśny ale kwaskowaty sądzę że to od miodu, bardzo orzeźwiające, chmielu zero ale to nie przeszkadza, w tym piwie jest to jak najbardziej na miejscu. Piwo intrygujące, parę osób je spróbowało i oceny raczej pozytywne.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, lekko zmętniony. [4]
          Piana: Biała, dość wysoka, średniodrobna, trwała. [4]
          Zapach: Generalnie słodowy, w zasadzie nie czuć miodu. To raczej na plus . [3.5]
          Smak: W smaku miód jest wyczuwalny, ale nie nachalnie. Oprócz "czystego" miodu można wymlaskać ślad ziołowy, poza tym - słodowe tło. [3.5]
          Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. [4]
          Opakowanie: Zgrabny pokalik z logo browaru, wafelków brak. [4]
          Uwagi: Jak na miodowe to bez szczególnych uniesień. Ani szczególnie dobre, ani szczególnie niedobre. Można wypić.

          Moja ocena: [3.625]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎