Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Buxton, Moor Top

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Buxton, Moor Top

    Golden Ale/Blond Ale z niewielkiego browaru Buxton w hrabstwie Derbyshire. Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowane w butelce. Niska zawartość alkoholu - 3,6% W składzie amerykański chmiel Chinook oraz pszenica. Butelkowane w lutym 2013.

    Barwa na granicy ciemnej słomki i jasnego złota. Delikatnie mglista.
    Piana zaskakująco wysoka zaraz po nalaniu. Wolno się redukuje i zostawia wyraźne ślady na szkle. Stabilizuje się do cienkiej, trwałej, niejednorodnej szumowiny. Obecna do końca konsumpcji.
    Lekki ale przyjemny aromat cytrusów, przede wszystkim grapefruita, a także żywiczno-sosnowy. W tle lekka słodycz i nuty charakterystyczne dla piw nie poddanych obróbce utrwalającej.
    Jak na lekkie piwo o tak niskim ekstrakcie posiada wyjątkowo wyrazistą goryczkową bazę, o lekko cierpkim, grapefruitowym charakterze. Posmaki te długo gasną na podniebieniu. Wyczuwalna jest też nieduża drugoplanowa słodowość. Piwo, co zrozumiałe, jest niezbyt treściwe.
    Niskie nagazowanie podkreśla wytrawny charakter profilu smakowego.
    Butelka 500ml z gołym kapslem i zielonkawą, stonowaną etykietą samoprzylepną.

    Wyraziste, o zdecydowanym wytrawnym charakterze, mocnych nutach odchmielowych, pomimo bardzo niskiej treściwości. Zaskakuje do tego pozytywnie pianą. Dla chcących spróbować po raz pierwszy ejla nachmielonego po amerykańsku, pomimo pozornej lekkości, piwo to może nosić znamiona posmaku survivalu 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    styl: golden ale
    alk. 3,6%

    Niskoalkoholowe golden ale, a więc brytyjski patent na letnią porę roku, tutaj w wersji single hop, mocno nachmielonej odmianą Chinook, czyli rządzą grejpfruty. Piwo nie jest nowe, na rynku obecne jest już od pięciu lat; w tym czasie zdobyło zasłużone uznanie i reputację ikony stylu piwa super sesyjnego z dużą ilością amerykańskiego chmielu.

    BARWA: jasnozłota
    ZAPACH: dominują aromaty cytrusowe, ale niezbyt intensywnie, tak, że i miejsca dla dobrej chlebowej słodowości w tle nieco zostało
    SMAK: bardzo cytrusowo, grejpfrutowo, goryczkowo; spodziewałem się lekkiego muśnięcia aromatem chmielowym, a otrzymałem grejpfrutową bombę, podbitą dodatkowo mocną, zatykającą piołunową goryczką, na długo osadzającą się na podniebieniu; szkoda, bo piwo zamiast orzeźwiać, zatyka goryczą; w tle słabiutka kontra słodowa.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎