Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Al. KEN 53 lok. U6, Stacja Piwa [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • macpiciu
    Junior
    • 05-2013
    • 3

    Warszawa, Al. KEN 53 lok. U6, Stacja Piwa [zamknięte]

    Specjalistyczny sklep z piwem, świeżo otwarty. Pełen wybór Pinty, Kormorana, Lubuskiego i marek Ciechana. Dodatkowo prosto z beczki: Alebrowar, Pinta, Konstancin i Czerna Hora.

    Wg. właściciela za ok. 2 tyg. powinna być dostępna większość piw lokalnych!
  • Komar_Pafnucy
    Senior
    • 08-2005
    • 1114

    #2
    Sklep odwiedziłem w niedzielę. Nalewaków bodajże 10. Leją do plastikowych butelek o pojemności 1 litr. Przykładowo Atak Chmielu czy Rowing Jack w cenie 16 zł (za butelkę).

    Multitap Crawl
    Multitap Crawl na Facebook

    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Na wizawisie "Piwonii"??? Szaleństwo, Panie, szaaaaleeeństwoooo...

      Comment

      • emes
        Nadszyszkownik Chmielowy
        • 08-2003
        • 4275

        #4
        Co to się porobiło, w sklepie 10 nalewaków. Ciekawi mnie czy jest możliwość nalania piwa do własnych 5l minikegów.

        Comment

        • macpiciu
          Junior
          • 05-2013
          • 3

          #5
          Jutro po pracy, robiąc zakupy zapytam, czy można wpaść z własnym szkłem, kegiem.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Właśnie wróciłem. Już idę mówić - sklep na rozruchu, miły pan ciągle rozpakowuje kartony z piwem.
            Do kranów bezpośrednio podpięte są nówki-sztuki-nie-śmigane litrowe PET-y, jakakolwiek partyzantka z własnym szkłem/beczką/bańką po mleku/kanistrze po paliwie odpada (sa-ne-pid...).
            To nie jest tak całkiem na wizawisie Piwonii, jak sugerowałby adres - to jest bliżej Imielina, w nowych "apartamentowcach" (za przeproszeniem), po przeciwnej stronie Alei Komisji Edukacji Narodowej (pełna nazwa, a co... ).
            Ciekawa inicjatywa, swego rodzaju nowość, życzę jak najlepiej i sam jestem ciekaw, czy się sprawdzi - tak sobie kombinuję, że piwa w butelkach szklanych musiałyby być (nieco) tańsze niż w P., albo musiałby być większy wybór (dziś był B-Day), albo klientela oszalałaby na punkcie piw "beczkowo-PET-owych", być może na natolińskim gruncie całkiem "egzotycznych".

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              W Rydze jest sieć sklepów Miestins, zazwyczaj z kilkunastoma nalewakami. Można degustować na miejscu, choć nie wszystkie sklepy są przystosowane do lania do szkła. U nas oczywiście to nie wchodzi w grę
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • bojano
                Member
                • 01-2013
                • 55

                #8
                Podpowie ktoś w jakich godzinach działa to cudo?

                Comment

                • macpiciu
                  Junior
                  • 05-2013
                  • 3

                  #9
                  Właściciel jeszcze nie zdecydował, niemniej zastanawia się nad 14:00 - 22:00 Poniedziałek do Czwartku i 14:00 - 23:00 Piątek, 10:00 - 23:00 Sobota i Niedziela.

                  Co do szkła jest mała nadzieja, po rozmowie obiecał, że się przyjrzy zmywarkom do butelek.

                  Comment

                  • bojano
                    Member
                    • 01-2013
                    • 55

                    #10
                    Dzięki, no to trzeba będzie odwiedzić

                    Comment

                    • fuliano
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1825

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika macpiciu Wyświetlenie odpowiedzi

                      Co do szkła jest mała nadzieja, po rozmowie obiecał, że się przyjrzy zmywarkom do butelek.
                      A co szklanki będzie sprzedawał?
                      Last edited by fuliano; 21-05-2013, 18:22.

                      Comment

                      • purc
                        Senior
                        • 02-2009
                        • 650

                        #12
                        Rowing Jack, Black Hope, Atak, B-Day /16 zł/, Tucher /Dunkel. Pils/ 11 zł, Konstancin, Cerna Hora. Piwa w dobrej kondycji, właściciel sympatyczny. Niby nie to samo co w pubie, ale prawie tak dobre /i nalewane profesjonalnie, nie tak jak w pubach do peta na 5 razy, kiedy zdąży się kompletnie odgazować - np. Konicek /.
                        Last edited by purc; 30-05-2013, 11:30.

                        Comment

                        • abelincoln
                          Senior
                          • 01-2010
                          • 286

                          #13
                          Wczoraj nie za bardzo miałem czas by się przyglądać - ale zdążyłem kupić kilka butelek Kocoura. I litrowego PETa nowego produktu dla ortodoksyjnych wielbicieli stoutu z Ale Browaru.

                          Comment

                          • bury_wilk
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 2655

                            #14
                            Bardzo mi sie ten sklep podoba, a najbardziej w nim to, że jest pięć minut spacerkiem ode mnie Wybór jest bardzo przyzwoity, a opcja kranowa super. Nie będę pisał, co jest, a czego nie ma, bo zmienia się dosyć płynnie, ale jeszcze się nie trafiło, żebym czegoś fajnego sobie nie kupił. Teraz poluję na Matuszkę.
                            Lubię kiedy się zieleni
                            Lubię jak się piwo pieni...

                            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                            Comment

                            • abelincoln
                              Senior
                              • 01-2010
                              • 286

                              #15
                              Dzisiaj zakupiłem z beczki Kormorana jasnego niefiltrowanego(13 zł), Hey Now (16 zł) i Klasterni Bock (14 zł).

                              Z tego co widziałem na półkach, to reprezentowane są prawie wszystkie nasze browary niekoncernowe (poza Artezanem i SzałemPiw), plus trochę piw niemieckich (razem z oktoberfestowymi) i Czechy w standardowej jak na sklepy specjalistyczne reprezentacji.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎