Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broumov, Pivrncovo Pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Broumov, Pivrncovo Pivo

    Česká desítka z Broumova, w nietypowej jak na ten browar oprawie graficznej. Alkohol 4,0%

    Barwa jasnozłocista. Klarowna.
    Piana o dość drobnej teksturze, całkiem wysoka po nalaniu. Po kilku minutach opada do kożuszka, mocno osadzając się na ściankach szklanki.
    W zapachu wyczuwalne nieprzegryzione chmiel i słód a także wyraźna nuta drożdżowa. Całościowo przypomina nieco aromat młodego piwa.
    Smak jest dość głęboki jak na ekstrakt. Wyraźna, trochę ściągająca, trawiasta goryczka. I tutaj też mamy do czynienia z silnym drożdżowym posmakiem. Słody są nieco tępe. Poza drożdżami i trawą, w osi czasu wygasająca nuta chlebowa.
    Nagazowanie niezbyt wysokie. Nawet powiem więcej - zbyt niskie.
    Opakowanie jest najciekawszą stroną tego piwa. Na etykiecie niechybnie klient zakładu penitencjarnego (-> kreski na ścianie), uchachany mocno, z petem w zębach, kufelkiem i butelką piwa w dłoniach. Co ciekawe, na krawatce z gościa została jedynie czapka-cyklistówka, a reszta... zamieniła się w złocisty płyn (na pewno piwo? ) Wszystko fantastyczną, prostą kreską.

    Niedojrzała dziesiątka, z wyraźną, spolaryzowaną w kierunku trawy/piołunu goryczką i nadmiarem drożdżowych klimatów. Zabawnie się prezentuje na półce, więc i łapka chętnie po nie sięgnęła. 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    gdzie kupione?
    LP

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Czarodziejka Gorzałka na Kabatach
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4552

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
        ...
        Opakowanie jest najciekawszą stroną tego piwa. Na etykiecie niechybnie klient zakładu penitencjarnego (-> kreski na ścianie), uchachany mocno, z petem w zębach, kufelkiem i butelką piwa w dłoniach. Co ciekawe, na krawatce z gościa została jedynie czapka-cyklistówka, a reszta... zamieniła się w złocisty płyn (na pewno piwo? ) Wszystko fantastyczną, prostą kreską.
        To nie więzień tylko Pivrnec, najbardziej znany w Czechach rysunkowy piwosz, którego przygody można było podziwiać od kilkunastu lat na wielu etykietach piw z różnych browarów.

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Ano widzisz, nie wiedziałem. Dzięki za informacje )
          Niemniej jednak chyba w tym przypadku wylądował w pierdlu
          Last edited by wpadzio; 01-06-2013, 08:53.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4552

            #6
            I to mogło mu się przydarzyć. Ja tej etykiety jeszcze nie spotkałem ale zazwyczaj jak nie główna eta to kontra wyjaśniała wszystko w sprawie przygód Pivrneca.

            Comment

            • Lesnick
              Senior
              • 03-2010
              • 153

              #7
              Takimi kreskami kelnerzy odznaczają wypite piwa. Co prawda nie na ścianie, a na waflu lub serwetce, ale zdaje się, że o to tu chodzi.

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2837

                #8
                Smaczna desitka z solidną trawiastą goryczką i charakterystycznymi dla Broumova "piwnicznymi" nutami ( zarówno w zapachu jak
                i w smaku ).
                Warka z datą przydatności do 07.05.2014.
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #9
                  Nie wyczuwam tu nut drożdżowych w żadnym momencie spożywania. Raczej zgodziłbym się z opinią wyżej: bardzo solidna, trawiasta nieco goryczka i lekkie nuty piwniczne.
                  Z pianą może nieco ciut gorzej, ale o. k. jak na dziesiątkę. Dobre piwo, taki "zwyklak" nie tylko na lato. Ciągle mi tego brakuje na naszym krajowym gruncie.
                  Niestety, brakuje mi terminu przydatności do spożycia.
                  Nie znajduję ani na etykietce (kontry nie ma), ani na kapslu.

                  Comment

                  • gobong
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 658

                    #10
                    Nut drożdżowych ja także nie wyczułem, reszta jak wyżej: solidna goryczka taka dla lubiących mocno chmielone piwka, czy trawiasta? może leciutko , ale na pewno przyjemna , lekka piwnica, kolorek jasny jak to na 10 przystało, piana na początku wysoka gęsta, potem robi się dziurawa ale trwa. Solidnie chmielona solidna 10.Alkoholu 4%.
                    Last edited by gobong; 27-07-2014, 00:20.

                    Comment

                    • melor
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 364

                      #11
                      aromat: w zasadzie to prawie brak, ale czuć coś nieprzyjemnego...
                      kolor: jasnozłoty, blady, leciutko mętny
                      piana: duża, gruboziarnista, szybko opada
                      smak: jest lekka goryczka. ale oprócz tego coś mnie niepokoi... Niestety są duże żelaziste nuty. Nawet w smaku to czuć. Goryczka jest, ale nie jest to dla mnie przyjemna goryczka, jak na pilsnera przystało...
                      Nieudane piwo...

                      4/10

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #12
                        Bardzo przeciętna czeska desitka,

                        W smaku bardzo wyraźne metaliczne nuty (odchmielowe chyba) ale męczące dość potężnie plus słód z otchłani lochów, nieułożone.

                        Na plus fajna etykieta i nie wiem co więcej, chyba nie do końca tak miało smakować to piwo.

                        +2/5 , z tym, że ten plusik taki malutki, minimalny.
                        Last edited by Mario_Lopez; 04-01-2015, 16:57.
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎