Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht, Kochanica Olbrachta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jan Olbracht, Kochanica Olbrachta

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłote, mętne. [5]
    Piana: Po nalaniu dość obfita, średnioziarnista. Redukuje się do cienkiej ale trwałej warstwy. [4]
    Zapach: Początkowo drożdże, goździk i banan czyli typowo dla hefeweizena. Jednak w drugim rzucie do głosu dochodzą cytrusy. Pięknie! [4.5]
    Smak: W smaku przede wszystkim cytrus podbity wyrazistą goryczką. Pełne, orzeźwiające, smakowite. [4.5]
    Wysycenie: Dla pojemności 330 ml było w porządku ale nie obraziłbym się gdyby było jeszcze troszkę większe. [4.5]
    Opakowanie: Nazwa piwa i stylistyka etykiety dość ciekawa acz niewywołująca tyle emocji co ostatnie projekty piw 'rzemieślniczych'. [4]
    Uwagi: Bardzo udane połączenie hefeweizena z american pale ale. Akcenty charakterystyczne dla obydwu gatunków dobrze się uzupełniają. Spośród 'amerykańskich pszenic', które ostatnio miałem okazję próbować (Hey Now, B-Day) ta jest najlepsza.

    Moja ocena: [4.45]
    Attached Files
    Last edited by docent; 27-05-2013, 10:33.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny brąz, bursztyn i pomarańcz. A taka sympatyczna mieszanka. Prawidłowo mętne. [5]
      Piana: Delikatnie kremowa, zwarta, drobnoteksturowa czapa. Dość wyraźnie pozostaje na szkle. Redukuje się po jakimś czasie do grubego kożucha. [4.5]
      Zapach: Wyraźna nuta tropikalnych owoców na pierwszym planie, spod której wyczuwa się typowe dla pszeniczniaków aromaty. Faktycznie dość wyraźnie wyczuwalne drożdże. [4.5]
      Smak: Smak przyjemny, stonowany, dobrze zbalansowany. Citra daje miękką goryczkę oraz owocowe posmaki. Słodowość z wyraźną pszeniczną nutą i lekkim kwaskiem. Na podniebieniu pozostają drożdżowo-chlebowe odcienie. [4.5]
      Wysycenie: Nasycenie minimalnie za niskie. Przydałoby się przy takim profilu smakowym nieco więcej życia. [4]
      Opakowanie: Jan Olbracht ma coraz ciekawsze kreacje, choć cały czas toną w złocistej oprawie. Tutaj nawet nieco podtekstu erotycznego. Ładnie się prezentuje, choć nieco pachnie kiczem. Pełny skład, ekstrakt i woltaż. Za to kapsel czarny. [4]
      Uwagi: Ciekawy styl, interesujące piwo. Na pewno warte wypicia.

      Moja ocena: [4.475]
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • purc
        Senior
        • 02-2009
        • 650

        #4
        Jasny brąz, bursztyn i pomarańcz. A taka sympatyczna mieszanka.

        Rezane?

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          W zasypie było dość sporo carahell-a, z tego co pamiętam 11 %. Już w trakcie filtracji widać było, że będzie pomarańczowe. Niemniej ładnie się prezentuje.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: fajne mętna pomarańcz, mi się podoba [4.5]
            Piana: z początku obfita, puszysta, trwała, opada z czasem coraz szybciej aż do w miarę grubej powłoki na piwie [4]
            Zapach: przyjemny i bardzo intensywny, chmielowo cytrusowy z przewaga tego drugiego [5]
            Smak: pełne, treściwe, domiinuje chmielowośc okraszona mocnymi owocowymi smakami, fajna goryczka, wszystkie smaki dobrze skomponowane, brakuje mi jeszcze jednego smaczku w tym piwie, sam nie wiem czego, brak mi tej kropki nad "i", podczas picia do poczucia pełności zabrakło do sytości i zadowolenia jednego elementu, żebym tylko wiedział co to jest? [4.5]
            Wysycenie: ogólnie bez zarzutu [5]
            Opakowanie: fajna eta, brak tylko firmowego kapsla [4]
            Uwagi: wersja butelkowa, bardzo smaczne piwo, warte ponownego skosztowania

            Moja ocena: [4.625]
            Attached Files
            Last edited by becik; 07-06-2013, 21:41.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • legart
              Senior
              • 06-2012
              • 913

              #7
              piękna oprawa khe khe (sorry za wtręt)

              Comment

              • gramak
                Senior
                • 08-2012
                • 267

                #8
                Też mi się skojarzyło
                http://www.ohbeautifulbeer.com/

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  "Skojarzenia to przekleństwo,
                  więc możemy dziś dać głowę
                  – jakiekolwiek podobieństwo
                  było czysto przypadkowe!"

                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #10
                    Ale plebejski kufel dałeś Becik do tak - jak domniemam z tego całego okołopiwnego anturażu - arystokratycznego piwa.
                    Normalnie romans narzędziowego z Zakładów Mechanicznych im. Marcelego Nowotki z hrabiną Cosel
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      Normalnie romans narzędziowego z Zakładów Mechanicznych im. Marcelego Nowotki z hrabiną Cosel
                      No ale w takim przypadku ważne jest jednak narzędzie

                      -Madame, dobrze pcham?
                      -Si signore, tylko nie w tą norę....
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      • legart
                        Senior
                        • 06-2012
                        • 913

                        #12
                        Bardzo dobre piwo, dużo lepsze w odbiorze niż B-Day (mimo ze tez mi smakowało). Aksamitne - lubię jak biszkopciki "łamią' się z aromatem chmielu. Mam nadzieję że Olbracht kiedyś je powtórzy.

                        Comment

                        • yoda79
                          Senior
                          • 01-2013
                          • 861

                          #13
                          Piwo zaskakująco dobre, wziąłem na spróbowanie jedno a potem dokupiłem 3. Sesyjne

                          Comment

                          • Vortex
                            Senior
                            • 12-2011
                            • 153

                            #14
                            Jan Olbracht rzeczywiście się popisał:
                            Piana: gęsta, długo utrzymywała się w kufelku.
                            Przyjemny zapach, wyczuwalne owoce cytrusowe, drożdże także udało się wyłapać.
                            Smak: świeżość owoców ładnie się przenikała z doznaniami chmielowymi, bardzo smacznie wyszło
                            Wysycenie: akurat
                            Opakowanie: estetyczne, jak na króla przystało
                            Uwagi: z wielu nowości, które zostają wypite i mam pozytywne wrażenia to jednak do dużej części z nich już nie wracam, a w przypadku Kochanicy na pewno będę chciał dokonać ponownej konsumpcji.

                            Comment

                            • cyoorka
                              Senior
                              • 03-2007
                              • 338

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Pomarańczowe, ładnie, równomiernie mętne. [4.5]
                              Piana: Dosyć obfita, drobna, trwała. [4]
                              Zapach: Cytrusowy i owoców tropikalnych. Poza tym pszeniczna zbożowość. [4.5]
                              Smak: Średnio pełne, owocowe, z przyjemną, stonowaną goryczką. [4.5]
                              Wysycenie: Wysycenie średnie do wysokiego. [4]
                              Opakowanie: Nie jest brzydkie, podany komplet informacji. [4]
                              Uwagi: Bardzo dobre piwo. Smakuje mi jak pełniejsza wersja stylu American Pale Ale.

                              Moja ocena: [4.4]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎