Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, Mikkeller 19

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • x57
    Senior
    • 05-2011
    • 247

    Proef, Mikkeller 19

    AIPA, 6,8% alk, uwarzona przy użyciu 19 odmian chmielu (Simcoe 17,14%, Citra 15,72%, Amarillo 14,29%, Sorachi Ace 10,71%, Bravo 6,79%, Colombus 6,79%, Cluster 4,64%, Warrior 4,64%, Cascade 3,57%, Centennial 3,57%, Palisade 2,86%, Challenger 1,43%, Galena 1,43%, Magnum 1,43%, Mt Hood 1,43%, Tettnanger 1,43%, Nugget 0,71%, Super Galena 0,71%, Williamette 0,71%)

    Kolor pomarańczowy.
    Piana wysoka, bardzo trwała.
    Aromat średnio-intensywny, w kolejności żywica-cytrusy-owoce tropikalne, tostowa słodowość, estry.
    Smak cytrusy-żywica-owoce tropikalne, tostowa słodowość, goryczka średnio-wysoka, lekko ściągająca i pozostająca, wysycenie średnie do średnio-wysokie, finisz bardzo cytrusowy (chyba głównie pomarańcza), trochę szorstki.
    Smak dość dobrze zbalansowany, tylko trochę wysycenie zbyt duże, po aromacie oczekiwałem większej intensywności.
    Bardzo dobre ale nie wybitne. Raczej typowo degustacyjne, dość ciężkie mimo nie aż tak dużego ekstraktu.
  • purc
    Senior
    • 02-2009
    • 650

    #2
    Proszę podaj lepszą IPE, jaką piłeś.
    Last edited by purc; 25-05-2013, 23:41.

    Comment

    • banita12
      Member
      • 10-2007
      • 65

      #3
      Dla mnie lepsza jest ta od Artezana pita na FDP we Wrocławiu.
      Last edited by banita12; 25-05-2013, 23:50.

      Comment

      • purc
        Senior
        • 02-2009
        • 650

        #4
        Rozumiem,że chcesz zabłysnąć. Piwa z Artezana do tej pory niczym szczególnym /poza wysokim mniemaniem o sobie Hacintusa/ jeszcze się nie wykazały - ok, Pacific jest wyjątkiem, całkiem przyzwoite piwo. Nie znam tej podobno rewelacyjnej warki IPA - piłem poprzednie , były lepsze i gorsze, w najlepszym przypadku poprawne. Do mistrzostwa Mikkellera wciąż lata świetlne. Więcej degustuj, mniej pisz...

        Comment

        • x57
          Senior
          • 05-2011
          • 247

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
          Proszę podaj lepszą IPE, jaką piłeś.
          Dla mnie lepszy jest chociażby polski Rowing Jack - intensywniejszy aromat, czysta goryczka, dobry balans, tak na szybko to na pewno jeszcze Snake Dog z Flying Doga, czy West Coast IPA z Green Flash.
          Ja rozumiem że w przypadku IPA krytyczna jest świeżość i może jak było świeższe to było dużo lepsze ale to co ja piłem to nie było piwo wybitne, najbardziej przeszkadzała mi ciężkość tego piwa, miało 6,8%alk a smakowało jakby to był IIPA, niedawno piłem Crooked Moon Tattoo z Mikkellera i mimo 9,0% piło się go zdecydowanie lepiej.
          Last edited by x57; 26-05-2013, 08:06.

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
            Proszę podaj lepszą IPE, jaką piłeś.
            Odbiór piwa jest kwestią indywidualną, to że Tobie smakuje wybitnie, nie znaczy, że innym też musi. Na "19" się nie załapałem, więc się nie wypowiem, ale "10" mnie jakoś nie zmiażdżyła.
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • banita12
              Member
              • 10-2007
              • 65

              #7
              To Ty zabłysnąłeś Purc, jak możesz wypowiadać się o piwie (tym konkretnym), którego nie piłeś

              Comment

              • niewieem
                Member
                • 12-2010
                • 76

                #8
                Nie ma tutaj co mówić o nowej warce IPA z Artezana, to zupełnie inne piwo. A wracając do tematu - Mikkeller 19 w porządku, aczkolwiek Artezan mi także smakował bardziej.

                Comment

                • purc
                  Senior
                  • 02-2009
                  • 650

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika banita12 Wyświetlenie odpowiedzi
                  To Ty zabłysnąłeś Purc, jak możesz wypowiadać się o piwie (tym konkretnym), którego nie piłeś
                  Przecież o tej warce się nie wypowiadam. Piszę tylko o poprzednich, które wydawaly mi się przeciętne i na pewno nie w stylu AIPA. Gdy pierwszy raz piłem Mikkellera 19 w Beer Temple z beczki , wydawało mi się , że tak dobrej IPY jeszcze nigdy nie piłem. Zdania nie zmieniłem do tej pory, chociaż z butelki to nie to samo, no ale dotyczy to większości piw.

                  Comment

                  • kishar
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 1691

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                    Przecież o tej warce się nie wypowiadam. Piszę tylko o poprzednich, które wydawaly mi się przeciętne i na pewno nie w stylu AIPA. Gdy pierwszy raz piłem Mikkellera 19 w Beer Temple z beczki , wydawało mi się , że tak dobrej IPY jeszcze nigdy nie piłem. Zdania nie zmieniłem do tej pory, chociaż z butelki to nie to samo, no ale dotyczy to większości piw.
                    Bo poprzednie to nie były AIPy.

                    Comment

                    • jacekwerner
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2837

                      #11
                      Zdjęcie :
                      Attached Files
                      Ochotnicza Straż Piwna
                      BAZA = 7446

                      Comment

                      • magiczek91
                        Member
                        • 10-2013
                        • 34

                        #12
                        czy jest szansa, żeby jakkolwiek je jeszcze jakoś zdobyć?

                        Comment

                        • ozzy69
                          Junior
                          • 07-2010
                          • 22

                          #13
                          Jeśli jesteś z Łodzi to aktualnie jest lane z kranu w Piwotece.

                          Comment

                          • rafael52
                            • 12-2013
                            • 478

                            #14
                            Barwa: ciemnozłota, jasnobursztynowa, zmętniona. [4]
                            Piana: bardzo obfita, kremowa, drobnopęcherzykowa, jednak nietrwała, szybko się dziurawi i znika. [3,5]
                            Zapach: średnio intensywny, chmielowy, żywiczny, nuty owoców tropikalnych i cytrusów. [4,5]
                            Smak: dość wytrawne, z nutami cytrusowymi, goryczka zdecydowana, wysoka, grejpfrutowo, łodygowa. [4]
                            Wysycenie: średniowysokie. [4,5]

                            Comment

                            • purc
                              Senior
                              • 02-2009
                              • 650

                              #15
                              No cóż , od tamtej pory minęły lata świetlne. Obecnie za najlepszą AIPA /dostępną w Polsce z butelki/ uważam Wipeout z Port Brewing.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎