Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Absynt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grekuu
    Junior
    • 06-2013
    • 3

    Absynt

    Witam wiem że to forum piwne ale chciałbym zapytać o absynt ;p u nas w polsce nie idzie kupić czarnego diabła




    a w czechach da sie jeszcze go kupić czy nie bardzo ? wie ktoś ?
  • fuliano
    Senior
    • 07-2010
    • 1825

    #2
    Masz rację, to nie to forum

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Jak by Cię interesował substytut w postaci Absinthe Tunel 80 Black, to podpowiadam, że był widziany w ostatni piątek w sklepiku w Czerwonym Klasztorze na Słowacji.
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • grekuu
        Junior
        • 06-2013
        • 3

        #4
        pewnie jak będzie się można napić i posmakować 80 %

        80 % to pewnie ma kopa ładnego haha xd

        no ale ciekawi mnie czy na tej słowacji czy w Czechach kupi się tego czarnego diabła na nim mi najbardziej zależy

        Comment

        • javiki
          Member
          • 03-2013
          • 83

          #5
          W Kauflandzie widziałem Absynt-ale co to za czort -nie wiem-bo mnie nie interesuje.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4552

            #6
            W Czechach możesz legalnie kupić. Największy wybór widziałem w Tesco.

            Comment

            • ksy
              Kur Domowy
              • 07-2011
              • 280

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
              W Czechach możesz legalnie kupić. Największy wybór widziałem w Tesco.
              W polsce też legalnie kupisz (już od lat) w każdym lepiej zaopatrzonym monopolu, inna sprawa że w Czechach o wieeele taniej.
              --------------------
              --------------------
              "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #8
                Dziś na wystawie monopola w Pruszkowie widziałem klasyczną, zieloną odmianę diabła, którego szukasz. Jest więc szansa, że i czarny jest dostępny na naszym rynku.
                Attached Files
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • grekuu
                  Junior
                  • 06-2013
                  • 3

                  #9
                  zielonu to jest praktycznie jest wszędzie dostęny gorzej z niebieskim ..

                  a najbardziiej porządany jest prze ze mnie czarny ) w polsce wogóle nie do zdobycia

                  dlatego jak coś to do czech bym jechał )

                  chyba że da się go sprowadzić z Hiszpani jakoś na niecie patrzałem kosztuje 49 $

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #10
                    W Krakowie na Kalwaryjskiej 24 (Alkohole 24), zielona 70 - 133pln, niebieska 80 - 137pln.
                    Ja jak bym miał kupować jakiś tego typu Absynt i wydawał bym takie pieniądze, to raczej kupił bym już z tych najmocniejszych. Nie ograniczał bym się do 85%, poszukał bym czegoś 89,9%, a jest ich kilka.
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • boundrose
                      Junior
                      • 03-2013
                      • 14

                      #11
                      Trzeba mieć nas$#@ne w głowie, żeby na Absynt patrzyć pod kątem tylko stężenia alkoholu w destylacie. Kupcie sobie spirytus rektyfikowany i wyciśnijcie sobie do niego cytrynę. Słyszałem, że nie ma problemu z dostępnością obu produktów.

                      Anyways, w Kauflandzie zazwyczaj dostępne są "Absynthiony" od Toorank. "de Luxe" i "Grand de Luxe". Kwestię tego ile z Abysntem te trunki mają wspólnego pominę, jednak ten drugi może wprawić w zdziwienie kogoś, kto do tej pory kupował 70% destylaty o smaku mięty z napisem "Absynt" i radował się z faktu, że go "kopały". Np Fruko Schultz i inne tego typu mixy/produkcje.

                      Ktoś też wspomniał tutaj słusznie Tesco. Zatem na koniec kilka zdjęć, które zrobiłem do swojego bloga ze dwa miesiące temu:





                      Tak się prezentuje ten wybór w Tesco, w Czechach.
                      Last edited by boundrose; 06-07-2013, 17:56. Powód: grammar

                      Comment

                      • TopekSc
                        PiwBiz
                        • 03-2013
                        • 180

                        #12
                        Brakło Ci jeszcze zdjęcia z Absinthe Beetle , można go tam dostać i w Tesco i w Kauflandzie , cena około 1500kc

                        Comment

                        • MarcinKa
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 2729

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boundrose Wyświetlenie odpowiedzi
                          Trzeba mieć nas$#@ne w głowie, żeby na Absynt patrzyć pod kątem tylko stężenia alkoholu w destylacie. Kupcie sobie spirytus rektyfikowany i wyciśnijcie sobie do niego cytrynę. Słyszałem, że nie ma problemu z dostępnością obu produktów.
                          Trzeba, to być bardzo w klasycznym kolorze tego trunku, żeby uważać za coś złego bardzo wysoki poziom % w Absyncie. Mówią coś koledze liczby 1:3, 1:5, 1:7? Mało zorientowanym w temacie, jak przedmówca, podpowiadam że to proporcje rozcieńczania Absyntu w najbardziej klasycznej metodzie jego picia (sposób francuski). Absyntu nie pije się jak wódkę, a wysokie % nie służą do "kopania", chociaż i tak można.
                          Chemikaliami z Toranku raczej Absyntu bym nie zastępował.
                          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                          Comment

                          • boundrose
                            Junior
                            • 03-2013
                            • 14

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
                            Trzeba, to być bardzo w klasycznym kolorze tego trunku, żeby uważać za coś złego bardzo wysoki poziom % w Absyncie. Mówią coś koledze liczby 1:3, 1:5, 1:7? Mało zorientowanym w temacie, jak przedmówca, podpowiadam że to proporcje rozcieńczania Absyntu w najbardziej klasycznej metodzie jego picia (sposób francuski). Absyntu nie pije się jak wódkę, a wysokie % nie służą do "kopania", chociaż i tak można.
                            Chemikaliami z Toranku raczej Absyntu bym nie zastępował.
                            Skoro już sobie wygoglowałeś, że Absynt pije sie rozcieńczony wodą, to możesz mi wyjaśnić dlaczego tak bardzo chciałeś, żeby "kolega się nie ograniczał" i kupił "conajmniej 85%"?

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19166

                              #15
                              Skoro sam podał link do 85-tki to znaczy, że słabsze wersje albo już zna i mu nie pasują, albo szukał najbardziej diabelskiego

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎