Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Robinsons, Iron Maiden Trooper

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Robinsons, Iron Maiden Trooper

    English Pale Ale uwarzone w Robinsons Brewery we współpracy z wokalistą Iron Maiden Bruce'm Dickinsonem. Więcej informacji na http://www.ironmaidenbeer.com/
    Nazwa piwa nawiązuje do utworu Ironów "The Trooper" z 1983 roku, który zainspirowany był słynną szarżą lekkiej brytyjskiej kawalerii w bitwie pod Bałakławą w trakcie wojny krymskiej 25.10.1854 roku.
    Alkohol 4,7% (choć na stronie anonsowano wcześniej 4,8% ) Chmielone angielskim Goldings, amerykańskim Cascade oraz słoweńskim wariantem Styriana - Bobek.

    Barwa bursztynowo-miedziana. W pełni klarowna.
    Biała, drobnoteksturowa piana, która opada stosunkowo szybko do cienkiego, ale trwałego kożuszka, utrzymującego się do końca konsumpcji. Silnie lepi się do ścianek.
    Miękki słodowy aromat z wyraźnymi kwiatowymi odcieniami. Dodatkowo nuty chlebowe i drożdżowe.
    Profil smakowy zbalansowany prawidłowo, choć jak dla mnie ogólnie zbyt stonowany. Brakuje nieco przewodniej, wyczuwalnej na starcie goryczki, która pojawia się dopiero po słodach. Słodowość zaś przypomina trochę piwa ze wschodniej Europy. W tle wyczuwalna lekka mineralizacja. Finisz dość łagodny, piwo ma też niedosyt treściwości.
    Nagazowanie jest niskie, aczkolwiek raczej takiego można było się spodziewać.
    Brązowa butelka 0,5l z fantastyczną, kolekcjonerką etykietą z Eddim i krawatką. Na kontrze mała powtórka z bojowej historii UK, o której pisałem wyżej. Kapsel browaru.

    Gładkie piwo, którego siła tkwi przed wszystkim w marketingowej nośności legendy. Aż przyjemnie wziąć je do ręki i pochwalić się znajomym 40-latkom Jednak jak na EPĘ jest dość przeciętne. 7 w skali 1-10, głównie ze względu na sentyment i oprawę.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #2
    Ot takim tam sobie bitterek. Wchodzi gładko i przyjemnie, no i właśnie za gładko... Silniejszych wrażeń brak. Biorąc pod uwagę cenę (12,5 zł) eksperyment absolutnie jednorazowy.
    Szkoda, że etykieta nie chce sensownie się odczepić...
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Wrzątek do butelki i po 3 min ładnie się odkleja
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Próbowałem tak odkleić etykietę z Majera sprzed dwóch lat i etykieta ani drgnęła

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Mi to piwo smakowało, chociaż ze względu na cenę spodziewałem się więcej.
          Barwa miedziano-bursztynowa, piwo klarowne.
          Piana niewielka, dość szybko opada do cienkiej warstwy, pozostającej do końca picia.
          Zapach niezbyt intensywny, słód, karmel, w tle chmiel.
          Smak początkowo słodowy, potem pojawia się przyjemna, średnia goryczka, lekka kwaskowość. Piwo mało treściwe, za to bardzo dobrze się je pije.
          Wysycenie niewielkie.
          Opakowanie: świetna etykieta, na kontrze zabrakło mi pełnej informacji o składzie. Na minus kapsel, który mógłby być dopełnieniem etykiety.
          Ocena 4 w skali 1-5.
          Last edited by yaro74; 21-06-2013, 19:48.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Di Anno jest owszem super, jednak Dickinson jest lepszy.
            Natomiast piwo jest zbytnio karmelowe.
            Niestety, w aromcie nic nie ma.
            Czytałem wcześniejsze opinie i ich nie rozumiem.
            W tym piwie nie ma goryczki, nie ma aromatów drożdżowych i nic nie ma.
            Jest to woda połączona z palonym cukrem.

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
              Wrzątek do butelki i po 3 min ładnie się odkleja
              Nie pomogło
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #8
                "Twarz" Ediego dobrze sprzedaje piwo. Zapotrzebowanie przewyższyło dziesięciokrotnie oczekiwania browaru - sprzedano już milionową pintę. Więcej:
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  "... a Iron Maiden to taki popularny zespół?" - zapytała mnie wczoraj koleżanka w fabryce.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12201

                    #10
                    Aromat – chmiel, słodkie owoce, cytrusy
                    Piana – średnia, gęsta, niespecjalnie trwała, mocno klei się do szkła
                    Barwa – miedziano-złota
                    Wysycenie – niespecjalnie wysokie, początkowo szczypiąco-piekące
                    Smak – wyraźna goryczka, w kierunku dość tępej gorzkości, potem cytrusy, solidna baza słodowa, z nutą trochę zleżałych owoców, trochę korzenności i cierpkości. W ustach goryczka
                    Treściwość – wysoka

                    Dla fanów zespołu i odmiany chmielu Bobec )

                    Comment

                    • Warchlando
                      Member
                      • 06-2012
                      • 94

                      #11
                      Kolor - herbaciany, klarowny
                      Piana - niska, biała, bardzo szybko redukująca się, pozostawiając obręcz wokół szkła, lekko oblepia szkło
                      Zapach - chmielowo-słodowy, z wyczuwalnymi cytrusami oraz aromatem owocowym, również lekko wyczuwalny aromat cukierkowy
                      Smak - na pierwszym planie chmiel wraz ze słodem, drugi plan to smak owoców, w tym cytrusów, gdzieś w oddali wyczuwam lekko żywiczny posmak, piwo ze średnią goryczką oraz lekko kwaskowe
                      Wysycenie - średnio-niskie
                      Opakowanie - marketingowo bomba, zarówno dla kolekcjonerów jak i fanów zespołu, etykieta to okładka z singla Ironów pod taką samą nazwą jak piwo, na kontretykiecie krótkie przedstawienie czym się inspirował zespół nagrywając piosenkę oraz krótki opis piwa, podany podstawowy skład (w opisie piwa podane chmiele), podana zawartość alkoholu, ale niestety brak ekstraktu, kapsel browaru
                      Uwagi - całkiem dobre piwo, aczkolwiek cena mogła by być niższa, treściwość średnia
                      Warka do 04.2014

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4998

                        #12
                        Do mojego ulubionego sklepu w Rutherford przywieziono tylko 8 butelek tego piwa a ja wzialem ostatnie z lodowki.
                        Dzis znow mialem przeczucie, ze warto tam pojechac w srodku tygodnia po nowy kapselek
                        Degustacja wieczorem.
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • yoxik
                          Senior
                          • 10-2012
                          • 427

                          #13
                          Iron Maiden Trooper Robinsons Brewery

                          Piana słaba, kolor miedziany/złoty klarowny. W aromacie karmel, słody, kwiatowy, przyjemny. Smak to wytrawność cierpkość z wyraźna ziołową zalegającą goryczką. Jest karmel i słodowość ale na niskim poziomie. Piwo dziwne mocno pijalne ale goryczka lekko przeszkadzająca.
                          Również tutaj
                          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #14
                            Kolor: Bursztynowy, lekko opalizujący.
                            Piana: Koloru złamanej bieli, dosyć obfita, dosyć gęsta, dosyć trwała. Opada do sporego kożucha mocno oblepiając szkło.
                            Zapach: Słodowość, szczypta karmelu, jakieś suszone owoce ale jakby trochę jaśniejsze (morele?), ogólna ale'owa owocowość i trochę chmielu.
                            Smak: Średnio treściwe. Słodowość, bogate górnofermentacyjne ale'owe akcenty owocowe, gdzie na pierwszy plan wychodzi wspomniana morela, całkiem niezła, ziemista chmielowość, odrobina karmelu. Całość dosyć cierpka. Goryczka średnia, trochę pestkowa, lekko zalegająca.
                            Wysycenie: Średnio niskie.
                            Ogółem: Bardzo przyzwoite, ale jednak bez szału. Bez większego wysiłku można znaleźć lepszych przedstawicieli stylu. Ocena od maniakalnego fana Iron Maiden, starałem się zachować jak największą obiektywność
                            Last edited by Oskaliber; 03-02-2014, 21:14.
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • meszek0009
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 247

                              #15
                              Kolor : Idealnie klarowny, jasno bursztynowy.
                              Piana : Niska, pozostaje obwódką do końca, oblepia szkło.
                              Zapach : Przede wszystkim słodowy, karmelowy z nutami biszkoptowymi, plus takie rześkie nuty chmielowo - owocowo - kwiatowe, w tle drożdże. Bardzo przyjemny i intensywny.
                              Smak : Kurcze, bardzo płaski smak, goryczki niemal brak, tak samo jakiejś kwasowości, słodowość też słaba. Za to bardzo fajne, bogate smaki górnofermentacyjnych owoców i lekka trawiasto - kwiatowa chmielowość. Co nie zmienia faktu, że zupełnie brak temu piwu wyrazu, sprawia wrażenie rozwodnionego, pustego.
                              Nasycenie : Odpowiednie.
                              Opakowanie : UP THE IRONS !!

                              Po super aromacie spodziewałem się czegoś lepszego. A mogło być nieźle, bo nachmielenie jest dobre, górnofermentacyjne owoce bardzo przyjemne i złożone, ale ten brak wyrazu i goryczki zabija to piwo. Za 13 zł można mieć dwa lepsze piwa . No ale sentyment do Iron Maiden wziął górę i jak tylko zobaczyłem na półce to musiałem wziąć. 3+/5 (za zapach i etykietę).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎