Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
    YouPeter

    heh witam sąsiada z małopolski :] u nas to samo
    Staram się ukradkiem wnosić na to forum kaganek oświaty
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
      W końcu to IPA a nie IIPA
      Mam podobne wrażenie, że to piwo stylowo zahacza już o IIPA, a znowu wspomniany wcześniej przez kogoś Atak Chmielu jakby obecnie zmierzał do bittera.
      Last edited by YouPeter; 20-06-2013, 22:41.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • Sunny
        Junior
        • 02-2013
        • 8

        #33
        Spoko piwo, tylko szkoda że masło w zapachu :/ mocniej odczuwalne z kega, z butelki troche mniej, zwłaszcza jak jest zimne.

        Comment

        • Brat_Piwny
          Senior
          • 01-2009
          • 685

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi: No i co? Piwo smakuje mi bardzo, piłem je z prawdziwą przyjemnością. AIPA z Kormorana była doznaniem baardzo ekspresyjnym i niezapomnianym
          Moja ocena: [5]
          Podpisuję się powyższym stwierdzeniem. Bardzo dobre piwo. Smakowała mi zarówno wersja butelkowa oraz beczkowa.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #35
            W Ełku już te piwo kosztuje 7.40 zł w sklepie.
            Mam jednak dla Was sensację. W lokalu Smętek nad jeziorem Ełckim te piwo kosztuje 8 zł.
            Czy w jakiejś knajpie jest taniej? Piwo jest z butelki i kosztuje 8 zł.
            Byłem, wypiłem i potwierdzam.
            To czekam na reakcję, czy gdzieś te piwo kosztuje więcej niż 8 zł w jakielkolwiek restauracji.

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #36
              Naprawdę świetne piwo. Goryczka w moim odczuciu bardzo mocna, 85 IBU kopie ostro po tyłku. Ładny cytrusowo-żywiczny aromat. w smaku chmiel, żywice, las iglasty i nieco mniej owoców na solidnej słodowo-karmelowej podbudowie. Goryczka trochę zalegajaca, ale to szczegóły techniczne. Jedyne do czego mogę się przyczepić to nieco zaniżona pijalność poprzez wysoką treściwość. Ktoś wcześniej próbował to piwo porównywać do Imperium i faktycznie mimo że tamto to I-IPA to pewne podobieństwa dostrzegam. Większa wytrawność uczyniłaby to piwo bardziej sesyjnym, ale i tak jest to jedna z najciekawszych premier tego półrocza, zaraz obok Orki, Smokey Joe'a, Paciffica i Grodzisza od Artezana.

              Comment

              • szczawik
                Senior
                • 09-2011
                • 103

                #37
                Też uważam, że to kapitalne piwo, lesze chyba od RJ i AC. Świetnie się prezentuje.

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  #38
                  Z beczki w Spiskowcach - świetne piwo.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnomiedziany. Piwo jest dosyć mętne i pływają w nim farfocle - i bardzo dobrze, wszak jest niefiltrowane. [5]
                    Piana: Fantastyczna, nieregularna, drobnopęcherzykowata. Nalałem piwo do pokalu dobrych kilka minut temu, a ona ciągle się utrzymuje, nieznacznie tylko redukując swoją koronę. [5]
                    Zapach: Nie będzie żadnym zaskoczeniem, gdy napiszę, że żywiczny. Chyba czuję też bardzo delikatne masełko, ale tutaj ono nie przeszkadza. Czuć także słodową podbudowę. [4.5]
                    Smak: Łał. Piwo jest przepyszne, chciałem zrobić tylko kilka łyków i napisać, co czuję i... Poczułem niepohamowaną chęć zrobienia kolejnego łyka. I kolejnego. I tak pierwszy łyk przemienił się w serię łyków, a w pokalu została mi tylko połowa piwa.
                    Potężna goryczka, ale i wyraźna słodowość. Wiadomo - goryczka żywiczna, troszkę cytrusowa, charakterystyczna dla amerykańskich chmieli. Jednak to piwo ma coś takiego w sobie, że wypiłem je w kilka minut; jest idealnie zharmonizowane, dosyć treściwe, ale nie zamulające; goryczka jest bardzo przyjemna, nie męczy. Nic tylko pić! [5]
                    Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
                    Opakowanie: Tutaj powinno być 5,5, albo i nawet 6 - papier o nietypowej fakturze, ksiażeczka, fajna dykteryjka, numerowana warka, sznureczek, etykieta częściowo wypukła, wszelkie informacje podane jak trzeba. Etykieta jest trochę nierówno przyklejona, co świadczy to o tym, że faktycznie jest klejona ręcznie, jak zapowiadał browar. [5]
                    Uwagi: Chapeau bas ekipo z Kormorana. Zrobiliście pyszne piwo, po które będę sięgał jeszcze nieraz - a i dzisiejsza butelka to nie była pierwsza Wasza AIPA, którą wypiłem. Niedawno napisałem na tym forum, że "IPY" już mi się znudziły - odszczekuję te słowa, jednak chcę je dalej pić.

                    Wczoraj piłem Rowing Jacka i nie jestem w stanie powiedzieć, które piwo jest smaczniejsze. Są na pewno inne, mają nieco inny charakter goryczki. Nie można wprost powiedzieć, które jest lepsze.

                    Jakiś czas temu skreśliłem Browar Kormoran z mojej piwnej listy zakupowej. Jednak ostatnie warki Jasnego Mocno Chmielonego, Ciemnego Owsianego i teraz AIPA'y każą mi stwierdzić, że Kormoran jednak należy do czołówki małych/średnich polskich browarów.

                    Moja ocena: [4.825]

                    Comment

                    • purc
                      Senior
                      • 02-2009
                      • 650

                      #40
                      [QUOTE=WojciechT;1127405]
                      Chyba czuję też bardzo delikatne masełko, ale tutaj ono nie przeszkadza.






                      Diacetyl w tym stylu w zasadzie dyskwalifikuje to piwo /tak było z Sharkiem/.

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #41
                        Jasne, zgadzam się, że diacetyl nie powinien być obecny w tym piwie. Na szczęście jego poziom był tak minimalny, że wywąchałem go wyłącznie w aromacie (w smaku nie), a i to na granicy wyczuwalności. Poszło za to pół punktu.

                        Gdyby był na takim poziomie, jakim swego czasu trafiłem w Imperium Atakuje, gdzie wpływał on już wyraźnie na smak, napisałbym o tym bez wahania.

                        Comment

                        • purc
                          Senior
                          • 02-2009
                          • 650

                          #42
                          Ja go czułem dość wyrażnie w smaku - oczywiście nie tak jak w Sharku. Piwo nie jest idealne - goryczka jest zalegająca, słód ciężki i - co najgorsze- te 2 składniki smaku walczą ze sobą zamiast się łączyć. Ale ogólnie dobrze , że jest kolejna AIPA i to jednak lepsza niż się spodziewałem. Ale do RJ daleko. no i ta cena...
                          Last edited by purc; 23-06-2013, 13:40.

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #43
                            Piłeś z beczki czy z butelki? Ktoś tam wyżej stwierdził, że w wersji beczkowiej masełko było dużo wyraźniejsze. Może stąd rozbieżności?

                            Chyba będę musiał kupić sobie kolejną butelkę, żeby sprawdzić jeszcze raz

                            Comment

                            • maciu82
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 100

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny bursztyn, opalizujący. Mętne z wyraźnie doszczegalnymi drobinkami(drożdży, białek? jeszcze nie umie odróżniać) [4]
                              Piana: Piękna, beżowa, drobnoziarnista. Pozostaję na dnie po wypiciu piwa.Wzrorowa [5]
                              Zapach: chmielowe, żywiczne aromaty. Brak mi owocków [4]
                              Smak: Pyszne, grejfrutowa goryczka przyjemnie głaszcze język. delikatna słodowość dopełnia całości. 4,5, bo przez cały czas picia jakby mi czegoś brakowało... tylko nie wiem czego [4.5]
                              Wysycenie: idealne [5]
                              Opakowanie: podoba mnie się grafika podróży. tłoczony napis. [5]
                              Uwagi: minus za cenę. Kormoran nie jest browarem rzemieślniczym ani kontraktowym, powinno być tańsze. Dzięki temu po jednym razie już nie kupię

                              Moja ocena: [4.4]
                              "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
                              galeria spożytych piw
                              Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

                              Comment

                              • chcebycemo
                                Junior
                                • 04-2012
                                • 12

                                #45
                                Zmętnienie w butelce mnie przeraziło, pływały wielkie farfocle. Na szczęście piwo jest dobre. Taki sam diacetyl trafiłem kiedyś w Vivie La Wicie, mi nie przeszkadza. Smaczne piwo.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎