Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chcebycemo
    Junior
    • 04-2012
    • 12

    #46
    jeszcze zdjęcie
    Attached Files

    Comment

    • rivendel
      Senior
      • 06-2010
      • 262

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
      Ja jako mieszkaniec Ełku i województwa warmińsko-mazurskiego chciałem podziękować za szybkie sprowadzenie AIPA z Kormororana do mego małego miasta dla firmy Imperium Alkohole Świata. Jestem przerażony waszymi opiniami na temat ceny tego piwa.
      Chcecie go porównać do Rowing Jacka?
      Piwo z AleBrowaru jest fajne, ale nie ma tej podbudowy słodowej które ma np Imperium z Pinty.
      Kormoran ma więcej goryczki niż Rowing Jack .
      Moje chaotyczne wywody podsumuję tak: Imperium jest lepsze, ale wolę Kormorana od Rowing Jacka.
      Piana jest słaba, szybko opada, ale jednak bardzo ładnie oblepia szkło.
      Zapach jest wyraźnie Pintowy, czyli żywiczny, mimo, że w składzie jest Citra, chmiel , którego nie lubię. Wolę zjeść grejpfruta.
      Ogólnie te piwo jest świetne, mało alkoholu, dużo lasu tak jak w Imperium.
      Cena to 8 zł.
      Ja kupiłem cały karton. Cena to 150 zł za 20 piw.
      Podziękowania też dla browarników z Kormorana.
      Ogólnie jest to świetne piwo, bardziej żywiczne niż cytrusowe, a ja to lubię.
      No to mogę być dumny, że Olsztyn jest stolicą mego województwa.
      A co ma wspólnego IMEPRIUM z ROWING JAKIEM
      Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chcebycemo Wyświetlenie odpowiedzi
        Zmętnienie w butelce mnie przeraziło, pływały wielkie farfocle. Na szczęście piwo jest dobre. Taki sam diacetyl trafiłem kiedyś w Vivie La Wicie, mi nie przeszkadza. Smaczne piwo.
        Zauważyłem, że w niektórych butelkach pojawiają się te farfocle, w niektórych nie, stały obok mnie dwie butelki z ta samą datą, a różnica była bardzo istotna. Ale generalnie udało im się to piwo i doszlusowało do innych w stylu. Ciągle czekamy na bardzo dobrego, banalnego pilsa.

        Comment

        • Sebus_p
          Junior
          • 08-2010
          • 3

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
          Piłeś z beczki czy z butelki? Ktoś tam wyżej stwierdził, że w wersji beczkowiej masełko było dużo wyraźniejsze. Może stąd rozbieżności?

          Chyba będę musiał kupić sobie kolejną butelkę, żeby sprawdzić jeszcze raz
          Ja miałem wątpliwą przyjemność pić to piwo w wersji beczkowej w poznańskiej Setce.
          Nie dopiłem - sam diacetyl. Smak, zapach przykryty masłem.

          Chyba zaryzykuję i kupię dziś butelkę!

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziany, intensywny, piwo delikatnie zmętnione. Ładnie się prezentuje, nie ma się do czego przyczepić. [5]
            Piana: Początkowo dość gęsta i zbita, ale po chwili redukuje się do kożucha, który pozostaje długo, niemalże do samego końca. Na szkle tworzy sie ładna firanka. [4.5]
            Zapach: Żywiczny, przede wszystkim żywiczny. Podoba mi się, mógłby być nieco bardziej intensywny. [4.5]
            Smak: Bardzo pijalne, orzeźwiające. Dominacja cytrusów, żywicy, sosen. Goryczka na wysokim poziomie. [5]
            Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
            Opakowanie: Tutaj wszystko ok, poza butelką bezzwrotną. Wszystkie dane na etykiecie są, graficznie ok. [4]
            Uwagi: Bardzo miłe zaskoczenie, naprawę dobre piwo, które warto chociaż raz spróbować. Mam nadzieję, że więcej polskich browarów przemysłowych pójdzie drogą Kormorana i zacznie tworzyć coś interesującego.

            Moja ocena: [4.725]
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • wasyll
              Senior
              • 09-2008
              • 1823

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Szkoda, że musi być takie drogie.
              No właśnie, to jest interesująca kwestia.

              Browary kontraktowe oprócz surowców, mają jeszcze na wynajmie sprzęt, a tu piwo powstaje w browarze z jego własnej inicjatywy i cena... cena jest wyższa niż w przypadku browarów kontraktowych.
              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika banita12 Wyświetlenie odpowiedzi
                Gorzej porównuje IIPA z AIPA i mówi , że IIPA jest lepsze a to przecież inny styl
                Widząc krytykę, muszę odpisać.
                Wiem, że Imperium to IIPA, a Kormoran to AIPA.
                Ja jednak porównuję rodzaj goryczki, a nie styl.
                Te piwa są podobne, bo mają żywiczną, sosnową goryczkę.
                Podbudowa słodowa jest, ale Chinook tu rządzi.
                Ja nie lubię piw w których dominują cytrusy, owoce tropikalne i mango.
                Aromat tych piw jest mocno słodki, wręcz mdły.
                Rowing Jack w aromacie to cukierki, w smaku jest już lepiej.
                Atak Chmielu ma lepszy zapach, no ale w smaku to Pinta niech z tym karmelem nie przesadza.
                Ja jestem zwolennikiem aromatów żywicznych i mocno zalegającej goryczki.
                W tej chwili tymi piwami są Imperium i Kormoran AIPA.
                I wiem doskonale, że te pierwsze to IIPA, a te drugie to AIPA.
                Dlatego bez sensu jest porównywanie Kormorana AIPA do Ataku Chmielu, które też oficjalnie jest AIPA.
                To dlatego ja porównywałem Imperium do Kormorana. Ze względu na żywiczność, a nie na styl.

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemny bursztyn, lekko mętny [5]
                  Piana: wysoka, drobnopęcherzykowa, średniotrwała, pozostaje cienka warstwa do końca picia, pozostawia ładną koronkę na szkle. [4.5]
                  Zapach: średniointensywny, lekki diacetyl, początkowo najbardziej wyczuwalne owoce tropikalne i cytrusy, potem mocno żywiczny. [4]
                  Smak: podobnie jak zapach żywiczno-owocowy, średnio mocna goryczka, zalegajaca, dość mocna słodowość, piwo wydaje się treściwe. [4.5]
                  Wysycenie: średnie w sam raz [5]
                  Opakowanie: podobne jak przy pierwszym piwie z tej serii, więc ocena sie nie zmienia [5]
                  Uwagi: Największym mankamentem tego piwa jest jego cena. (8,80)

                  Moja ocena: [4.4]

                  Comment

                  • Sekator
                    • 06-2013
                    • 269

                    #54
                    Piwo zaskakująco pijalne jak na IBU 85. Zdaje mi się, że w rzeczywistości jest ciut niższe. Jak ktoś już wyżej napisał, jedynym minusem tego piwa jest cena. Dałem za butelkę 8,40.
                    http://degustacjepodplotem.blogspot....wym-yorku.html
                    Attached Files
                    http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                    Comment

                    • vami
                      Member
                      • 05-2003
                      • 34

                      #55
                      Piwo jest genialne. Rzadko się tu wypowiadam, ale aż musialem się zalogować Bardzo goryczkowe, cierpkie, wytrawne. Takie jak lubię. Od kiedy przeszła mi mania pszeniczniaków i miodziaków, przerzuciłem się na różnego rodzaju IPA i kormoranowy American IPA jest niesamowity. W tej chwili to dla mnie piwo numer jeden w Polsce. Świetny smak, zapach, kolor i piana. Wszystko co potrzeba. Tylko cena mogłaby być niższa... Kupione za 8 zł w Ministerstwie Browaru w Poznaniu.

                      Comment

                      • Warchlando
                        Member
                        • 06-2012
                        • 94

                        #56
                        Kolor - bursztynowy, mętne

                        Piana - ładna, kremowa, oblepiająca szkło, opadająca wolno, pozostawiająca ładny kożuch

                        Zapach - chmielowy (ale średnio-intensywny) połączony z cytrusami, żywicznością oraz lekkim słodowym aromatem

                        Smak - chmielowy z dobrą goryczką, cytrusy połączone z czerwonym grejpfrutem, wyczuwalna żywiczność, oraz gdzieś w oddali wyczuwalny diacetyl

                        Wysycenie - umiarkowane, ale odpowiednie

                        Opakowanie - etykieta praktycznie się nie różni od poprzednich Podróży, jednakże i tak jest rewelacyjna, w składzie podane użyte chmiele, kapsel dedykowany dla Podróży Kormorana

                        Uwagi - gdyby nie wyczuwalny lekki diacetyl, to dla mnie piwo jest bardzo dobre i bardzo pijalne. Odnośnie ceny to mnie się udało piwo zakupić za 6.90zł (bar Rino w Sosnowcu)
                        Warka do 20.08.2013

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, minimalnie zmętniony. [4.5]
                          Piana: Kremowa, bardzo wysoka, sztywna i trwała. [5]
                          Zapach: Intensywny, ziołowo-chmielowy, delikatne tło owocowe. [3.5]
                          Smak: Pierwszy łyk sprawia wrażenie owocowe, dalej to już intensywne zioła z karmelem w tle. Piwo bardzo treściwe, ale jednocześnie zaskakująco "pijalne". [4.5]
                          Wysycenie: Średnie ze wskazaniem na wysokie. [4]
                          Opakowanie: Bez zarzutu, w serii, dopracowane, staranne wzornictwo, podkreśla "premiumowy" charakter serii.
                          Jedynym mankamentem jest wpakowanie pszenicznego pokala do zestawu "podarunkowego"... [4.5]
                          Uwagi: Oceniałem piwo pite ostatnio, ale pierwszy raz - w ciepły, czerwcowy wieczór w ogródku przy "Starej Warszawskiej" w Olsztynie też było pięknie... .
                          Generalnie bardzo smaczne piwo, również na lato, mimo swej treściwości.

                          Moja ocena: [4.175]

                          Comment

                          • CyboRKg
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 593

                            #58
                            Kolor bursztynowy, metne. Zapach chmielowy z nuta owocow cytrusowych. Intensywna chmielowa goryczka, slodycz karmelu + wyrazne nuty zywiczne i slodkie owoce tropikalne. Piana niewielka, ale zostawia firanke na szkle. Wysycenie w sam raz.
                            Najlepsze piwo jakie pilem w tym roku! IMO lepsze od "Rowing Jacka". Kandydat do tytulu Piwo Roku 2013. Tylko ta cena... Czy to musi kosztowac az 8,20zl?
                            "Jedno pivo ne vadi!"
                            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                            Comment

                            • legart
                              Senior
                              • 06-2012
                              • 913

                              #59
                              Gdzieś napisałem że ta ambitna porażka, cofam te słowa. Świetny tropikalny aromat, głęboka szlachetna goryczka. Bardzo dobra AIPA.

                              Comment

                              • Promil03
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 2833

                                #60
                                CyboRKg gdzie kupiłeś to piwo?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎