Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarna Lista nieuczciwych kolekcjoneröw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Czarna Lista nieuczciwych kolekcjoneröw

    Zajmujac sie od wielu lat wymiana na rözne Birofila zauwazylem ze wsröd Pseudo Kolekcjoneröw istnieje wiele Czarnych owiec-ktörzy nie wywiazuja sie z obiecanych obietnic i korzystaja z naiwnosci röznych nowych zbieraczy.
    Chcialem powiedziec ze obowiazuja tu pewne Kryteria i najwazniejsze z nich jest zachowanie dobrego imienia.
    jako doswiadczony kolekcjoner,znany na calym swiecie-(wymiany )USA.Kanada,Australia,Afryka Azja Itp itd i zawsze doceniany jako dobry partner do wymiany i polecany innym musze sie podzielic z kilkoma uwagami na temat Polskich Zbieraczy
    Nie wiem czy to brak zaufania czy inne przeslanki powoduja ze jakos ciezko dochodzin do wymiany z Polskimi Kolekcjonerami.
    Nie wiem czy wszyscy zdaja sobie sprawe ze jest to dosc powazny profil i udzielenie troche zaufania moze spowodowac duzo wiecej radosci w swoich zbiorach.Niestety zauwazylem ze prawie wszyscy Polscy Koledzy udzielaja sie aktywnie dopieron p otrzymaniu przesylki od partnera.
    Jezeli tak dalej pujdzie to niestety wielu polskich kolegöw srtaci zaufanie i przestana sie liczyc a wiele nazwisk jest juz znana na calym swiecie jak np Benny,Beermat,Bsikorski RSchyndel itp itd
    Proponuje wiec w Tym poscie otworzenia czarnej listy tz nieuczciwych albo wyzyskanych -przez kogo? kolekcjoneröw.
    Mysle ze ten t3emat stanie sie jednym z ciekawszych na Forum-szczegölnie dla kolekcjoneröw ktörzy cos oczekuja
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • Markub
    Junior
    • 10-2001
    • 1

    #2
    Masz zupełną rację. Pomysł ten uważam za rewelacyjny. Wyeliminujemy tych z Naszego grona, którzy czekają tylko aby coś dostać w zamian nie dając nic. Oszukiwanie wzajemne kolekcjonerów powoduje zastój w wymianie. Popieram.

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Mnie jeszcze nic takiego nie spotkało. Może zbyt krótko uczestniczę w wymianach, może mam szczęście. A może po prostu nie oczekuję, że na pewno dostanę coś w zamian. Przecież jest wielu takich co nie za bardzo mają coś do zaoferowania, bo na np. dopiero zaczynają kolekcjonować. Wiem jak wyglądała moja sytuacja jeszcze jakieś dwa lata temu. Wtedy dostawałem sporo etykiet, od ludzi których w ogóle nie znałem, nie żądających nic w zamian. I teraz staram się postępować tak jak oni.
      Czasami zresztą jest tak, że dostaję od ludzi rzeczy dla mnie nowe i w tej danej chwili, nie mam nic im do zaoferowania. Mija rok, i okazuje się ze dostałem coś interesującego dla nich – taka współpraca może być czasem bardzo rozciągnięta w czasie.

      Według jakich kryteriów ma być tworzona ta lista ?
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Andi
        Senior
        • 07-2001
        • 1915

        #4
        adam16 napisal/a
        Mnie jeszcze nic takiego nie spotkało. Może zbyt krótko uczestniczę w wymianach, może mam szczęście. A może po prostu nie oczekuję, że na pewno dostanę coś w zamian. Przecież jest wielu takich co nie za bardzo mają coś do zaoferowania, bo na np. dopiero zaczynają kolekcjonować. Wiem jak wyglądała moja sytuacja jeszcze jakieś dwa lata temu. Wtedy dostawałem sporo etykiet, od ludzi których w ogóle nie znałem, nie żądających nic w zamian. I teraz staram się postępować tak jak oni.
        Czasami zresztą jest tak, że dostaję od ludzi rzeczy dla mnie nowe i w tej danej chwili, nie mam nic im do zaoferowania. Mija rok, i okazuje się ze dostałem coś interesującego dla nich – taka współpraca może być czasem bardzo rozciągnięta w czasie.

        Według jakich kryteriów ma być tworzona ta lista ?
        Tutaj nie chodzio to co napisales
        jezeli ja komus cos podaruje to nic w zamian nie oczekuje to oczywiste-tez robie röznego rodzaju prezenty innym ludziom i ciesze sie ze to-czy owo moze im sie przydac.
        jezeli natomiast chodzi o wymiany to juz inna zecz "cos za cos" i to jest zrozumiale ze jezeli sie komus wysle cos ze swojej kolekcji to oczekuje sie cos w zamian tymbardziej ze jest to wszystko wczesniej uzgodnione.
        w zasadzie kazdy kolekcjoinerdba o zachowanie swojego dobrego inienia i o prestiz-bo w sröd nas nest to najwazniejsze.
        Dokonuje wymian z Calym swiatem i cieszy mnie to ze inni zwracajac sie do mnie z propozycja wymiany w pelni sa zadowoleni polecaja möj adres dalej i dalej .
        Na Zachodzie istnieje wiele gsiag gosci gdzie mozna sie wpisywac i sa röwniez ostrzezenia przed nieuczciwymi zbieraczami ktorzy wyludzaja naiwnosc innych.
        Sam otrzymalem wiele ostrzezen i z takimi zbieraczami daje sobie spoköj.
        Jak ta lista powinna wygladac sam nie wiem ale wystarczy podac przyczyne i nazwisko z adresem a szczegölnie E-mail.Mysle ze to odstraszy wielu a zacheci innych do wymiany
        Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

        http://www.andreas-kronkorken.de

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Z takim widzeniem sprawy trudno się nie zgodzić.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Sikor
            Member
            • 11-2001
            • 43

            #6
            Witam.

            Zostałem tu obsmarowany w pierwszych słowach tego jakże drażliwego tematy. Jam jest bsikorski i pierwszy raz ktoś zarzucił mi, że nie odsyłam kapsli (bo to akurat zbieram). Przyznaję ci rację Andi, że zanim wysłałem przesyłkę minął miesiąc lub może nawet ponad miesiąc od naszego spotkania na giełdzie wTychach. Myślę, że właśnie powienien pukać do twych drzwi listonosz z przesyłką ode mnie.
            Nie chciałem ci wysyłać kup, bo takie mi po giełdzie zostały w dubletach. Czekałem do giełdy w Radomiu, by wysłać coś w miarę nowego i interesującego. Mam nadzieję, że tak będzie.
            Trochę mnie boli, że jestem ZNANY z tego iż nie odsyłam. Ciekawym kto jeszcze mi to zarzuca? Może mi to Andi napiszesz. Albo na łamach forum albo emilem, którego zresztą masz. Dziwi mnie jeszcze jedna rzecz. Czemu mi nie wysłałeś emila by dowiedzieć się co się stało, że nie odpisuję. Ja tak zawsze robię gdy ktoś nie przysyła mi tego co obiecał. W każdym razie próbuję się dowiedzieć co zacz.
            Mam nadzieję, że to co się zdarzyło nie wpłynie na naszą wymianę. Obiecuję, że następnym razem (jeśli taka będzie) będę odsyłać od razu.

            A tak przy okazji. Nie polecam wymiany z imć dcuxart-em. Od trzech czy czterech miesięcy próbuję z nim się skontaktować, by się dowiedzieć czemu nie chce mi odesłać kapsli i trafiam tylko na ciszę. Emile dochodzą do niego ale odpowiedzi nie ma.
            Podobnie mam z Gabrielem Lealem.

            Pozdrawiam: ZNANY nieodsyłacz
            Sikor

            Comment

            • Sikor
              Member
              • 11-2001
              • 43

              #7
              Jeszcze jedna sprawa. Chciałbym się ustosunkować do

              cytat:
              "Niestety zauważylem że prawie wszyscy Polscy Koledzy udzielają się aktywnie dopiero po otrzymaniu przesylki od partnera."

              Po pierwsz ktoś zawsze musi pierwszy wysłać tę paczkę. Po drugie z własnego doświadczenia wiem, że lepiej poczekać na przesyłkę niż od razu po emilowej informacji, że ktoś coś wysłał lecieć na pocztę z własną paczką, listem etc... Często są to gołosłowne obietnice. Akurat nabrałem się kilka razy na to. Sam na ogół szukam możliwości wymiany, wychodzę jako pierwszy z propozycją i przesyłką myśląc, że złapałem fajny kontakt i krótko mówiąc kilka razy oblizałem się tylko smakiem.
              Oczywiście wiele też razy wsio było w pariadkie i chwała za to. Mimo to wolę być ostrożny
              Sikor

              Comment

              • Andi
                Senior
                • 07-2001
                • 1915

                #8
                SPROSTOWANIE-PRZEPROSINY

                Oj widze ze möj post zostal bardzo blednie zrozumiany.
                Piszac powyzsze nie mialem zamiaru kogokolwiek wnosic na CZARNA LISTE.
                Podajac kilka Nazwisk albo Nazw mialem za cel przedstawienie DOBRYCH kolekcjoneröw znanych ze sumiennosci i cenionych.Nazwiska te znajduja sie prawie w szystkich Stronach Internetowych innych Kolekcjoneröw.
                Przykro mi bardzo ze Sikor zle zrozumial moja intencje i poczuk sie dotkniety.
                Bartek moze akurat tak dziwnie sie stalo ze niedawno sie spotkalismy.Jestem caly czas zajety segregowaniem moich zdobyczy i mialem zamiar do Ciebie napisac i przeslac Skany wszystkich moich Polskich kapsli.Nie oczekiwalem na razie zadnej Przesylki od Ciebie.Przykro mi ze to tak zrozumiales
                Jeszcze raz podkreslam ze:
                BSikorski
                Benny
                Beermat
                RSzyndel
                NIE MAJA NIC WSPÖLNEGO z CZARNA LISTA
                Sa to dobrzy znani na calym Swiecie kolekcjonerzy ktörych adresy mozna znalezc prawie na kazdej prywatnej stronie internetowej.jalo sumienni partnerzy wymiany.
                Wszystkich dotknietych bardzoi przepraszam i osobiscie sie zamelduje
                Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                http://www.andreas-kronkorken.de

                Comment

                • Andi
                  Senior
                  • 07-2001
                  • 1915

                  #9
                  Re: Czarna Lista nieuczciwych kolekcjoneröw

                  Zaniepokoila mnie wypowiedz Sikora wiec dalo mi to wiele do myslenia jaki blad popelnilem i aby zrozumiec jego oburzenie przeczytalem kilkanascie razy möj post.Owszem musze przyznac ze troche niejasno wyrazilem möj poglad a szczegölnie w momencie gdzie chcialem przedstawic DOBRYCH i Znanych Kolekcjoneröw.
                  Bartek nie musisz sie niczego obawiac jest to tylko nieporozumienie.
                  Ciesze sie ogromnie ze Ciebie osobiscie poznalem w Tychach i mysle ze nasza wspölpraca sie zaciecni i bedzie dalej owocowac.Dla sprostowania przedstawie kilka danych o osobach ktöre poprzednio wymienilem,

                  BSikorski-znany polski kolekcjoner Kapsli -twörca Katalogu polskich kapsli-dzieki niemu duzo Kolekcjoneröw pozadkuje swoje zbiory a polskie piwo staje sie popularniejsze na calym swiecie.

                  Beermat-Znany polski kolekcjoner Kapsli-jako dobry i solidny partner jest zamieszczany we wszystkich Stronach internetowych kolekcjoneröw na calym swiecie

                  RSzyndel-znany kolekcjoner Kapsli möj najlepszy partner z Polski z ktörym utrzymuje przyjacielskie stosunki

                  Beny-Radoslaw Kwiecien-Najbardziej znany polski kolekcjoner podkladek-swietna strona internetowa ceniony partner wymiany i doradca

                  Jak wszyscy widza moja intencja bylo przedsawienie tych dobrych.Jeszcze raz wszystkich dotknietych przepraszam i mysle ze nie podwazy to naszej znajomosci.

                  Jezeli chodzi o przedstawienie CZARNEJ LISTY to sie jeszcze powstrzymuje,moze to da im troche do przemyslenia
                  Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                  http://www.andreas-kronkorken.de

                  Comment

                  • Sikor
                    Member
                    • 11-2001
                    • 43

                    #10
                    No cóż... Trochę mi głupio Andi. Podszedłem widzę do sprawy zbyt emocjonalnie. Nie będę ukrywał, że z lekka mnie wzięło gdy pomyślałem, że ktoś tam w szerokim świecie ma mnie na czarnej liście. Okazuje się, że na szczęście tak nie jest. Kamień mi spadł z serca. Dzięki za wystawienie mi pochlebnej opinii w sprostowaniu. Teraz znowu poczułem się aż przeceniony.
                    Dobra. Koniec tematu bo tym razem emocje poniosą mnie w przeciwną stronę.

                    Co do całości zagadnienia. To całkowicie jestem za piętnowaniem tych, którzy nieuczciwie podchodzą do wymiany. Czy chodzi o nieodsyłanie, czy też o podrabianie starych etykiet (co już na naszych giełdach się zdarzyło kilkukrotnie) czy już skrajnie podchodząc do sprawy kradzieże na giełdach. Jest to niestety smutna sprawa, że w tak, w sumie, wąskim gronie ludzi to się zdarza. Na szczęście nie ma zbyt wielu tego typu "kolekcjonerów".
                    Sikor

                    Comment

                    • masumi
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 289

                      #11
                      Wielu spotkałem "dziwnych" "kolektorów". Część z nich tłumaczyła się że nie ma czasu i przepraszała, ale znakomita większość po jakimś czasie odpisywała. Ja sam, w pewnym okresie, odpisywałem dopiero po ok. czterech miesiącach nie bardzo mając co wysyłać (a korespondowałem z ok 50. Kolegami). Apeluję o cierpliwość i wyrozumiałość.

                      Comment

                      • masumi
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 289

                        #12
                        A jeszcze a propos fałszowania etykiet (zwłaszcza przedwojennych i PPF-ów) - pojawiają się wzory z Ukrainy i Białorusi. Ostrzeżenie dla wszystkich!

                        Comment

                        • Andi
                          Senior
                          • 07-2001
                          • 1915

                          #13
                          Sprostoiwanie

                          Przy opisie zaistnial blad
                          Radoslaw Kwiecien jest kolekcjonerem Etykiet Piwnych a nie jak wspomnialem Podkladek
                          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                          http://www.andreas-kronkorken.de

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #14
                            masumi napisal/a
                            A jeszcze a propos fałszowania etykiet (zwłaszcza przedwojennych i PPF-ów) - pojawiają się wzory z Ukrainy i Białorusi. Ostrzeżenie dla wszystkich!
                            A jak to rozpoznać?
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • Andi
                              Senior
                              • 07-2001
                              • 1915

                              #15
                              Czarna Lista Kolekcjoneröw

                              Wlasnie otrzymalem nowy wyciag z Czarnej Listy kolekcjoneröw-i o dziwo nawet znajduje sie tam czlowiek z Polski.wszystkich zainteresowanych odsylam do
                              Portal HPG - Hábito Pragmático - Dicas e Notícias Atualizadas - Concursos - Carreira - Educação - TV - Eventos - Finanças - Direitos e Muito Mais Informações
                              Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                              http://www.andreas-kronkorken.de

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎