Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vyškov, Cross the World NZ Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    Vyškov, Cross the World NZ Ale

    Kolejna nowość z cyklu „dookoła świata” browaru z morawskiego Wyszkowa. Tym razem wariacja związana z Nową Zelandią. Chmielone nowozelandzkim Cascedem oraz czeskim Kazbekiem i Premiantem. Ekstrakt 13%, Alk. 5,9%

    Aromat – wyraźny ziołowy chmiel
    Piana – dość wysoka, biała, gęsta, dość trwała, pozostaje obwódka, trochę zostaje na szkle
    Barwa – ciemna herbata wpadająca w miedź
    Wysycenie – umiarkowanie wysokie, musujące
    Smak – wyraźny i zdecydowany chmiel, potem słodowość z nutami mango, brzoskwini delikatnie dopełnia goryczkę pozostającą wyraźnie w ustach
    Treściwość – wysoka

    Solidne, dość esencjonalne piwo. Drink-Hala, Wrocław
  • gaz4
    Senior
    • 04-2009
    • 192

    #2
    Piwo to pozytywnie mnie zaskoczyło od samego początku. Piana obfita i długo utrzymująca się. Herbaciany kolor, ciekawy aromat łączący tropikalne owoce i chmiel w smaku umiarkowana ale zalegająca goryczka. Wysycenie w sam raz.
    Last edited by sibarh; 20-03-2014, 18:27.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Żeby nie było tak miło - to piwo ma jedną, ale za to wielką wadę - buteleczka 0,355l jest stanowczo za mała .
      Smaczne, mimo swych 5,9 % bardzo pijalne - dla mnie najbardziej udana wariacja z serii "Cross the world".
      Last edited by jacekwerner; 28-07-2013, 10:36.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        Piwo dobre ale trochę takie nieokiełznane i niezbalansowane.

        bezbarwna butelka, widać jak na dłoni farfocle chmielowe (lub drożdżowe). Nie rozumiem tak długiej daty na etykiecie - chyba dobry rok od pojawienia się piwa na rynku.
        barwa: ciemno-złota z czerwonym dodatkiem
        piana: dość grube pęcherze już po chwili od nalania, chociaż przy nalewaniu była wysoka i drobnobąbelkowa, ładnie lepi się na szkle
        zapach: chmielowo-cytrusowy z drożdżową nutą, dość silnie trawiasty i korzenny (lekko ziołowy)
        smak: zaskakująco mocna słodowa podstawa z cytrusami i ściągającą nutą chmielowo-drożdżową, silna goryczka z trawiastym i korzennym posmakiem.
        gaz: wysoki
        LP

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎