Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovaria, [Piwoteka] Miedziana Dziewica

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Pivovaria, [Piwoteka] Miedziana Dziewica

    Extra special bitter 13%/5,2%

    Chmiele – Target, Fuggles, Challenger, East Kent Goldings

    Aromat – mało go, co ma tę zaletę że i warzywa tylko trochę wyczuwalne, a wadę że praktycznie mało co czuć poza tym
    Piana – skromna, ale gęsta, trwała, zostaje na szkle
    Barwa – brunatna, mocno mętna, jak w dunkel-pszenicy
    Wysycenie – niewielkie, lekko musuje
    Smak – wyraźna, ale nie „kłująca” goryczka, drożdżowość typowa dla niefiltrowanych piw, czuć słodową bazę z delikatnymi owocami, goryczka przyjemnie pozostaje w ustach.
    Treściwość – pełne piwo

    Zapach i wygląd raczej niezbyt w stylu. Smakowo lepiej. Jeśli bittery mają mieć sesyjny charakter, to piwo się w to wpisuje. Zachowuje dobrze pijalną gładkość przy wyraźnym goryczkowym charakterze.
    Nazwa Miedziana Dziewica moim zdaniem nie do końca odpowiada barwie zawartości, ale domyślam się, że np. „Brunatna Aktywistka” mogłoby się źle kojarzyć ;-)

    Drink-Hala, Wrocław
  • makbeth
    Member
    • 04-2011
    • 80

    #2
    Może tak: 10 zł/0,5l w butelce Strefie Piwa (sklep), na półkach w podobnej cenie niektóre piwa chociażby z browaru Thornbridge. Czy to piwo jest warte tych pieniędzy? ja wolałem wybrać coś innego. Ale jak wiadomo nie od dziś kluczem do wszystkiego jest odpowiednie "pozycjonowanie" piwa i eta.

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Skąd wiesz, że piwo jest pozycjonowane a cena nie realnym odzwierciedleniem poniesionych kosztów? Pivovaria Radom to browar przemysłowy porównywalny wielkością z Thornbridge czy też jest to browar restauracyjny?

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        Skąd wiesz, że piwo jest pozycjonowane a cena nie realnym odzwierciedleniem poniesionych kosztów?(...)
        A dasz choćby złotówkę za to, że nie jest pozycjonowane? Mówię ci, szkoda złotówki

        Comment

        • makbeth
          Member
          • 04-2011
          • 80

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
          Skąd wiesz, że piwo jest pozycjonowane a cena nie realnym odzwierciedleniem poniesionych kosztów? Pivovaria Radom to browar przemysłowy porównywalny wielkością z Thornbridge czy też jest to browar restauracyjny?
          Bardzo dobre piwa z minibrowaru Haust kupuję w Krakowie w granicach 8 zł/ butelka 0.5l. Z całym szacunkiem dla Pivovarii, którą kiedyś odwiedziłem i miałem okazję spróbować ich produktów.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            Bardzo słabe wysycenie i w konsekwencji straszne rachityczna piana - też tak mieliście?
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Bardzo słabe wysycenie i w konsekwencji straszne rachityczna piana - też tak mieliście?
              Też. Ale akurat to mi nie przeszkadzało.

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                A dasz choćby złotówkę za to, że nie jest pozycjonowane? Mówię ci, szkoda złotówki
                No wiesz, większość piw z browarów restauracyjnych kosztuje na miejscu te 8-10 zł, a tu mamy za dychę piwo też z minibrowaru ale jednak kontraktowe( bo to Piwoteka wynajęła moce) i sprzedawane daleko poza matecznikiem. Dla mnie ta cena jest normalna zważywszy na okoliczności i ceny produktów podobnych.

                Comment

                • jacekwerner
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2835

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  Bardzo słabe wysycenie i w konsekwencji straszne rachityczna piana - też tak mieliście?
                  U mnie identycznie, nawet się zastanawiałem czy kapsel został dokładnie zaciśnięty.
                  Ochotnicza Straż Piwna
                  BAZA = 7446

                  Comment

                  • gaz4
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 192

                    #10
                    Mnie zastanawia czemu 0,5 w butelce jest za dyche w sklepie, a 0,5 w pubie z beczki za 9zł. Pub nie zarabia czy sklep ma tak dużą marżę? Czy to po prostu ogólnopolska strategia piwoteki na promowanie beczkowego.

                    Comment

                    • Piwoteka
                      Senior
                      • 04-2008
                      • 1209

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gaz4 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mnie zastanawia czemu 0,5 w butelce jest za dyche w sklepie, a 0,5 w pubie z beczki za 9zł. Pub nie zarabia czy sklep ma tak dużą marżę? Czy to po prostu ogólnopolska strategia piwoteki na promowanie beczkowego.
                      Może po prostu piwo w butelce jest droższe????
                      Piwoteka
                      Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                      www.piwoteka.pl
                      Sklep Piwoteki na Facebooku
                      Piwoteka Narodowa na Facebooku
                      Piwoteka Narodowa na G+
                      Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                      Browar Piwoteka

                      Comment

                      • sebbar
                        • 05-2011
                        • 19

                        #12
                        Tu nie chodzi o cenę. Chodzi o brak gazu. Kupiłem 2 butelki i po otwarciu jednej z nich pomyślałem: nieszczelny kapsel. Otwarłem drugie - znowu to samo.

                        Coś poszło nie tak.

                        Comment

                        • piotrpk
                          Member
                          • 06-2012
                          • 67

                          #13
                          Jak dla mnie bardzo średnie ESB, w szczególności połączenie lekko ściągającej goryczki z autolizą powoduje, że z piwa sesyjnego stało się piwem męczącym. Goryczka i wysycenie angielskie, co bardzo mi odpowiada i przypomina dobre angielskie ESB. Na koniec piana, tj. praktycznie nie istnieje -- uzyskałem cieniutką warstwę lejąc z góry, ale i tak utrzymywała się maksymalnie 15 sekund.
                          Wiem, że cena jest w przypadku każdego piwa jest tematem tabu, jednak w tym przypadku jest zupełnie nieadekwatna w stosunku do parametru jakość + urywanie dupy.
                          Podsumowując: bardzo dużo obiecywałem sobie po tym piwie, w szczególności, że piwowar przedni, a tu trochę rozczarowanie, ale jak mawiają: "pierwsze śliwki robaczywki, szczaw i mirabelki" -- pewnie będzie lepiej i tego właśnie życzę.

                          Comment

                          • gaz4
                            Senior
                            • 04-2009
                            • 192

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
                            Może po prostu piwo w butelce jest droższe????
                            Zapewne tak bo trzeba doliczyć bezzwrotną butelkę i etykietę, której akurat u mnie nie było bo zaginęła gdzieś w transporcie ale taki stosunek ceny lokal/sklep to dla mnie nowość. No chyba, że brać pod uwagę piwne fiesty w PDSL.
                            Last edited by gaz4; 20-06-2013, 18:25.

                            Comment

                            • yoda79
                              Senior
                              • 01-2013
                              • 861

                              #15
                              Piany praktycznie nie było, ale to jedyny jak dla mnie mankament tego piwa. Bardzo dobre.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎