Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Plan-T

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Pracownia Piwa, Plan-T

    Super nazwa (w końcu fajna gra słów wykorzystująca nasz ojczysty język) i super piwo. Z pompy w Kuflach i Kapslach po prostu ekstremalnie pijalny Brown Ale. Mnie trochę bardziej pasował Bury Kocur (był bardziej wyrazisty) ale tu urzekła mnie "kremowość" smaku, zgrana ze słodowością goryczka. To lubię.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Ja tam czułem wodnistość i kawę zbożową, a la podpiwek.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: brunatno wiśniowy, nie byłem w stanie ocenić klarowności [4]
      Piana: prawie w ogóle nie istniała, to co na zdjęciu ciężko nazwać pianą, ot kilka przyklejonych bąbelków [1.5]
      Zapach: zapachu prawie w ogóle nie było, wąchałem i nic, tylko zimno od piwa można było wyczuć i leciutki, ledwie uchwytny zapach owoców [2]
      Smak: ani gęste, ani treściwe, dominuje słodkawo-wytrawno-owocowa słodycz, w jej tle ledwie uchwytne nuty nikłej paloności i kawy [2.5]
      Wysycenie: za dużo [3.5]
      Opakowanie: w knajpie w firmowym szkle z firmowymi waflami (knajpianymi) ujdzie [3]
      Uwagi: Piwo niedorobione, nie gotowe, napiszę też, że mało smaczne, dobrze że pokusiłem się o, aż 0,33l bo większej ilości nie dopiłbym.
      Konsumowane w Chmielarni

      Moja ocena: [2.375]
      Attached Files
      Last edited by becik; 23-06-2013, 16:46.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Chmielnicki
        Senior
        • 07-2012
        • 324

        #4
        Wygląda jednak na to, że zamiast piwa nalali Ci czeskiej Kofoli (albo polskiej Hoop Coli)

        Comment

        • baxxxio
          Junior
          • 05-2013
          • 7

          #5
          Ja nadal jestem pod wrazeniem plant od paracowni, moze to magia pompy ?
          Attached Files

          Comment

          • legart
            Senior
            • 06-2012
            • 913

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baxxxio Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja nadal jestem pod wrazeniem plant od paracowni, moze to magia pompy ?
            Mam podobnie, bardzo mi smakowało z pompy. Jak dla mnie wyraźnie było czuć gorzka czekoladę w smaku i zapachu. No i ta wręcz kremowa, gładziutka konsystencja.
            Last edited by legart; 24-06-2013, 09:05.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Przepraszam ale wygląda na to, że opis Becika powinien być raczej w dziale "piwo-gdzie" i opisywać lokal i jego mankamenty

              Na mój pierwszy rzut nosa i jęzora wyczułem duże pokłady kawy, czekolady i palonego jęczmienia podobnego do tego z kawy zbożowej. Są też górnofermentacyjne owocki. Goryczka niska ale przyjemnie wyczuwalna. Piwo raczej pełne i średniotreściwe z bardzo gładką końcówką. Piana niska i krótka.

              Pite z normalnego kranu.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brązowy, mętny. [4.5]
                Piana: Gęsta, kremowa. Idealna. [5]
                Zapach: Intensywny, czekoladowy aromat. [5]
                Smak: W smaku dominuje czekoladowość ale piwo nie jest słodkie. W wersji z pompy urzeka jedwabistość i delikatność tekstury. Treściwość na średnim poziomie, zadowalająca. [4.5]
                Wysycenie: Umiarkowane, idealnie wpływające na wysoką pijalność. [5]
                Opakowanie: Świetna nazwa, dobry projekt graficzny. [5]
                Uwagi: Wersja z pompy jest rewelacyjna ale i z normalnego kranu piwo jest bardzo dobre.

                Moja ocena: [4.775]
                Attached Files
                Last edited by docent; 30-06-2013, 14:20.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Natomiast w Chmielarni rzeczywiście Plan-T jest taki sobie. Zero czekolady, piwo jakby lekko utlenione.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Kolejna warka nie tracąc poprzednich pozytywów wydaje się jeszcze bogatsza.
                    Dla mnie jest to wyśmienite a wobec zmiany aury, w kategorii "każdorazowe piwo pite po przyjściu do pubu" wysuwa się zdecydowanie na prowadzenie przed Hey Now

                    Comment

                    • TTOP
                      Senior
                      • 03-2013
                      • 449

                      #11
                      Piłem wczoraj z pompy w KiKu. Przy tak niskim wysyceniu, jakie daje pompa to piwo jest po prostu rewelacyjne. Świetna gęstość, do tego taka aksamitność przy przełykaniu, bardzo mi podeszło, choć chmielu nie wyczułem ani w smaku, ani w aromacie, goryczka też była bardzo niska. Zdecydowanie mój faworyt z produktów Pracowni Piwa.

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kiedyś lało mi się coś takiego z kranu; rdzawobrązowy, mętny. [4.5]
                        Piana: Na początku bardzo ładna, wysoka i drobnopęcherzykowa, ale opada dosyć szybko. [4]
                        Zapach: Przede wszystkim gorzka czekolada i słód. [4]
                        Smak: Piwo jest bardzo lekkie i nie zgadłbym, że ma niemalże 6% alkoholu. Smak nie jest zbyt intensywny, ale jednak przyjemny - gorzka czekolada i palone nuty. Pojawia się też bardzo delikatny, ale jednak kwasek - przypominający trochę wodę gazowaną. [4]
                        Wysycenie: Ciut za wysokie, żołądek protestuje. [4]
                        Opakowanie: Litrowa butelka PET. Piwo przelane z kegeratora. [3]
                        Uwagi: Fajne, lekkie piwo, nie powala, ale wypite z przyjemnością. Przed sprawdzeniem parametrów sądziłem, że będzie miało maksymalnie 12 st. Plato i mniej niż 5% alkoholu.

                        Moja ocena: [3.975]

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #13
                          Kolor: Ciemny brąz, mętne.
                          Piana: Kremowa, gęsta, średnio trwała. Opada do kożucha.
                          Zapach: Orzechy, lekkie nuty palone, lekka chmielowa ziemistość.
                          Smak: Treściwość średnio niska. Bardzo 'aksamitne', być może za sprawą podawania z pompy. Słodowość, lekki karmel, orzechy, czekolada, szczypta chmielowej ziemistości. Goryczka średnia, lekko przypalana.
                          Wysycenie: Średnio niskie.
                          Ogółem: Bardzo dobre.
                          Uwagi: Pite w wersji lanej z pompy.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brązowy, minimalnie zmętniony. [4]
                            Piana: Kremowa, niewysoka, średniodrobna, nietrwała, na długo pozostał jedynie dwumilimetrowy kożuszek. [3]
                            Zapach: Karmel, czekolada, kawa, ślad suszonych owoców. [4]
                            Smak: Dość wytrawny, ale z łagodną, niemal oleistą karmelowością, są też fajne posmaczki winne i kawowo-popiołowe... [4]
                            Wysycenie: Całkiem wysokie, potwierdza wrażenie o lekkości piwa. [4]
                            Opakowanie: Ocena uśredniona, gdyż ponieważ piwo nalano mi w PET-a w Pawiu, fajnie, że jest na wynos. [3.5]
                            Uwagi: Fajne, przyjazne piwo ciemne do picia - wytrawne i lekkie, a nie słodki ulep .

                            Moja ocena: [3.875]

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: brązowy, mętny. [4.5]
                              Piana: kremowa, śreniowysoka, nietrwała. [3]
                              Zapach: średniointensywny, kawa, czekolada, trochę owoców.. [4]
                              Smak: kawa, czekolada, na początku wyczuwalny palony słód, po pewnym czasie dobrze wyczuwalne owoce. Goryczka niska, piwo lekkie, może nawet lekko wodniste, przyjemne w piciu. [4]
                              Wysycenie: za wysokie. [4]
                              Opakowanie: pite w pubie. [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.9]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎