Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Sławosz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Witnica (BOSS), Sławosz

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #2
    W Auchanie jest promocja

    SŁAWOSZ JASNY
    0,33l za 1,99zł

    Jak będę w okolicy to kupię i wrzucę fotkę
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
      W Auchanie jest promocja

      SŁAWOSZ JASNY
      0,33l za 1,99zł
      Sieć Małpka Express poszła dalej z promocją, piwo to kupienia za 1,39 złotego.

      Comment

      • Warchlando
        Member
        • 06-2012
        • 94

        #4
        Widzę, że póki co brak recenzji, ale w sumie nie ma co recenzować. Ja niestety skusiłem się, będąc przypadkowo w Auchanie i widząc nowość z Witnicy. Ale od początku.
        Kolor - słomkowy, klarowny
        Piana - niezbyt duża, grubopęcherzykowa, biała, szybko opadająca pozostawiając obręcz wokół szkła, lekko oblepia szkło
        Zapach - słodowo-piwniczny, wyczuwalne warzywka oraz lekki chmiel
        Smak - słodowo-chmielowy z diacetylem, goryczka średnia, ścierowata oraz ściągająca
        Wysycenie - średnio-wysokie
        Opakowanie - generalnie pasuje do całości piwa, czyli jest bez szału oraz kojarzy mi się z knajpą niezbyt wysokich lotów, podane niewiele informacji, podany szczątkowy skład (a właściwie jego brak, bo wzmianka jest tylko o słodzie jęczmiennym), podana zawartość alkoholu, jednakże nie podany ekstrakt, kapsel firmowy
        Uwagi - piwo kiepskie, raczej dla typowego kowalskiego spożywającego koncerniaki niż dla bardziej wytrawnych piwoszy, mnie to piwo kojarzy się z knajpą typu mordownia

        Comment

        • Browar_Jezyce
          Senior
          • 10-2010
          • 131

          #5
          Mówiąc krótko - jeden z najsmaczniejszych polskich lagerów. Idealny na ciepłe dni (zaledwie 4,2 alko), solidnie nachmielony, a równocześnie z wyraźnym słodowym akcentem. Znakomity balans i wyborne orzeźwienie. Poza tym taniutkie i dostępne w Auchan. Ścisła czołówka piw budżetowych, a może lider w tej kategorii.
          Birofile - vlog o piwie
          Birofile na Facebooku

          Comment

          • Browar_Jezyce
            Senior
            • 10-2010
            • 131

            #6
            Całe szczęście, że na Browar.biz regularnie pojawiają się nowi specjaliści od oceniania piw, bo co by prości żłopacze poczęli?

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafal811 Wyświetlenie odpowiedzi
            obnaża subiektywizm i głupotę - uświadamia to, że wynik oceny w dużej części może być nieobiektywny. pozdrawiam
            Obiektywizm w ocenia piwa, powiadasz... Interesujące. Dotąd żyłem w błogim przekonaniu, że różnym ludziom różne rzeczy smakują i że można rozbieżnie oceniać te same trunki. Podziwiam zatem, że Kolega jest w stanie "obiektywnie" oceniać każde piwo - imponujące

            Mówiąc już zupełnie serio, to naczytali się niektórzy i nasłuchali Kopyra, zaliczyli "kursy sensoryczne" i teraz kozaczą po forach.
            Birofile - vlog o piwie
            Birofile na Facebooku

            Comment

            • Warchlando
              Member
              • 06-2012
              • 94

              #7
              Drogi Rafale.
              Po to jest forum, aby wyrażać tutaj swoje SUBIEKTYWNE odczucia z degustacji piwa. Dla Ciebie to piwo jest takie jak oceniłeś, dla mnie jest takie jak ja napisałem w krótkich żołnierskich słowach (bo po co mam się rozpisywać na 10 stron jak i tak tego nikt nie przeczyta, a na pewno mnie się nie będzie tego później chciało czytać). Tak jak kolega Browar_Jezyce napisał, podziwac Cię za to, że potrafisz wszystko obiektywnie ocenić i że wiesz jaki każdy degustator ma smak. Gratuluję. To tyle ode mnie, aby nie rozmywać tematu.

              Comment

              • patyczek
                Senior
                • 01-2013
                • 220

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, klarowny. [4]
                Piana: Niska o sporych pęcherzykach. Szybko znika zostawiając na szkle plamki i kropki. [3]
                Zapach: Z początku, zaraz po otwarciu nieprzyjemny - ziemisto trawiasty. Gdy się nieco ulotni wyłania się słód i białe pieczywo, ale są to akcenty mało wyraziste i słabe. Chmielu brak. Po zmieszaniu mocny DMS ze zgniłymi ziemniakami i selerem na czele. [2]
                Smak: Dziwny - Kwaskowo słodkawy. Czuć landrynki i kwasek cytrynowy. W tle majaczy blaszana goryczka o szyszkowym, lekko cierpkim wydźwięku, która podszczypuje język i pozostawia miętowy ślad, jakby z tik taka. [2]
                Wysycenie: Wysokie, ale nie przeszkadza. [4]
                Opakowanie: Dobór barw i grafika, choć oszczędne i stonowane, to gustowne i z klasą. Kapsel firmowy. Reszta niestety gorzej - informacji w zasadzie brak, nawet ekstraktu nie podano, w składzie jedynie słód jęczmienny. [3.5]
                Uwagi: Data spożycia do: 23.12. 2013. Piwo smakuje trochę jak lemoniada. Jest kompletnie niezrównoważone, wodniste i landrynkowe. Zupełnie nie w moim typie.

                Moja ocena: [2.375]

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty, lagerowy. [4]
                  Piana: Brudnobiała, nietrwała, nic ciekawego... [2.5]
                  Zapach: Słodowy, z lekko oldskulowym powiewem chmielu. [3.5]
                  Smak: Słodowy z lekkim metalicznym posmakiem, potem żelazo zmienia się w tępawą goryczkę, są także lekkie wspomnienia owocowe. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                  Opakowanie: Bączek, kapsel browaru, prosta eta z zarysem zabytków (?) Witnicy, trochę dziwna nazwa. Za bączka duży plus . [4]
                  Uwagi: Nie jest to wybitne piwo, ale po dziewięciu kilosach marszu po listopadowym lesie wchodzi jak złoto .

                  Moja ocena: [3.475]

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6077

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                    ...

                    Jak będę w okolicy to kupię i wrzucę fotkę...
                    No nie mogłem się doczekać na Twoją fotkę i kupiłem te słodkie pomyje...

                    Skład: blacha, ocynk, cukier, stara szmata, skarpety, piwniczna odrażająca goryczka.

                    Zapach - stęchlizna piwniczna.

                    Resztę parametrów przemilczę.
                    Attached Files

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #11
                      No nie mogłem się doczekać na Twoją fotkę i kupiłem te słodkie pomyje..
                      brałem Cię na przeczekanie :] i jak widać słusznie
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Nie bierz się za pisanie na forum, jeśli nie opanowałeś języka polskiego w dostatecznym stopniu i nie masz nic mądrego do napisania.

                        Comment

                        • nietzschee
                          Senior
                          • 07-2016
                          • 319

                          #13
                          Wygląd: Kolor ciemno słomkowy, piana średnia, ale drobna jakiś obrączkowy lacing nawet zostawia.
                          Zapach: zaraz po otwarciu chmielowy, szybko wietrzeje i wychodzi taki zestaw warzywno-siarkowy, charakterystyczny dla Witnicy, po ogrzaniu wychodzi jakaś maggi
                          Smak: Dziwne, piwo dosyć pełne, jak na 4,2%, ciekawe jaki był ekstrakt, goryczka wyraźna, ale nie kontruje słodkości tego piwa, jest chmielowe, gdyby nie warzywka i zapach to byłoby ok.
                          Attached Files
                          Last edited by nietzschee; 25-07-2017, 22:40. Powód: b

                          Comment

                          • AaLeX
                            Senior
                            • 07-2011
                            • 569

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, klarowny, taki ciemniejsze złoto. [4.5]
                            Piana: Niezła, szybko opadła ale zostawiła lacing i lekki kożuszek. [3.5]
                            Zapach: Wyraźny chmiel, piwny, nie da się pomylić z żadnym innym. [4.5]
                            Smak: Wyraźna goryczka, o dziwo, piwo jak to napisał któryś z przedmówców jest pełne, mimo 4,2%. Smak mnie pozytywnie zaskoczył. [4.5]
                            Wysycenie: OK. [4]
                            Opakowanie: Bączek 0,33l. Nie lubię takich opakowań, wolę półlitrowe, ale cóż, tak robią. Etykietka skromna, skład podany, brak ekstraktu. [3.5]
                            Uwagi: Piwo kosztowało 2,15zł za tzw. bączek 0,33l. Teraz jest moda na takie opakowania, dla mnie trochę niezrozumiała, bo ani to praktyczne ani tanio nie wychodzi. Przy tej cenie 0,5 kosztowało by ok 3,25zł a więc trochę sporo. Piwo jednak smaczne, z dobrą goryczką, ładną barwą i zapachem co przy tym woltażu praktycznie w Polsce się nie zdarza. Polecam spróbować.

                            Moja ocena: [4.325]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎