Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, BiesCzadowe Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Racibórz, BiesCzadowe Niepasteryzowane

    Alk. 6.2

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Pojawiło się w Leclerc'u. Chamska flaszka z krótkim gwintem, jak wygrzebana w śmieciach, etykieta szarobura z bohomazem-diabełek i sięgający po kufel jeden z bieszczadzkich zakapiorów, gorsza niż od początkującego piwowara domowego. Na etykiecie że dla 4 stron piwa uwarzył Racibórz. Cena mocno zawyżona, ponad 5zł (bo oczywiście z kaucją). Drugi rodzaj to miodowe "Plaster miodu" jeszcze droższe.
    Last edited by Petitpierre; 28-05-2014, 13:32.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • Glingorth
      Senior
      • 04-2014
      • 283

      #3
      Piłem w tamtym tygodniu w Bieszczadach wszystkie 3 Bies Czadowe. Zawiodłem się dość mocno bo dzień wcześniej ktoś mi mówił w schronisku, że w Kremenarosie leją piwko warzone na miejscu więc pomyślałem, że mają browar restauracyjny. Na miejscu okazało się, że to wszystko z Raciborza :/ Co ciekawe, kupiłem tam też piwo KSU i miał identyczne parametry co te Bies Czadowe niepasteryzowane, w smaku nie było żadnej różnicy i też warzone w Raciobrzu... ech. Jedyny plus to 4 nowe etykietki do kolekcji.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasnozłocisty, klarowne [4]
        Piana: biała, średnie pęcherze, szybko opada do marnych resztek na piwie [2.5]
        Zapach: słaby, głównie słodowy [3]
        Smak: brak treściwości i pełni, sprawia momentami wrażenie rozwodnionego, dominuje słodycz słodowo-kukurydziana połączona z masełkiem, lekka goryczka, niestety zbyt mocno wyczuwalne metaliczne akcenty [2.5]
        Wysycenie: dla mnie zbyt duzo [3.5]
        Opakowanie: prosta etykieta-naklejka z papieru i przywieszka na szyjce Świat Piwa, gładki kapsel [3]
        Uwagi: Ledwie wypite, męczyłem się z tym piwem (część i tak zasiliła zlew), nawet na szybkie ugaszenie pragnienia nie polecam

        Moja ocena: [2.825]


        PS: Dlaczego w tytule tematu "browar nieznany" skoro na etykiecie jest znany i jest to piwo też w zasobach Raciborza?
        Last edited by becik; 17-03-2016, 10:52.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          PS: Dlaczego w tytule tematu "browar nieznany" skoro na etykiecie jest znany i jest to piwo też w zasobach Raciborza?
          Bo wcześniej nie był wymieniony na etykiecie. Proste.
          Mógł to też być wtedy inny browar.
          Last edited by Pendragon; 17-03-2016, 11:06.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Czy teraz nie można edytować tematu?
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎