Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary, nowe piwa i co z tego?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gobong
    Senior
    • 04-2005
    • 658

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    gobong, siedem lat temu na tym forum inaczej śpiewali. Wtedy się twierdziło, że piwa z małych browarów są po każdej warce troche inne i to cały urok, bo nie warzy komputer tylko człowiek. I oto właśnie chodzi, że zawsze są trochę inne.

    Jak to się szybko zmienia. Nie nadąrzam.

    Ale patrz, w durnej Holandii barman tez dziwnie gadał. Pijcie koźlaka szybko, bo się kończy a w przyszłym roku będzie całkiem inny.

    Nie wiem, które piwa z kontraktowców czy rzemieślników ( bo chyba o nich jest ten rejwach) były nieświeże standardowo, bo się z takim czymś nie spotkałem.
    Nie nie zmienia się . Browary się zmieniły. Browary mogły się zmienić, piwa się zmieniły, jak sądzisz czy na lepsze ? Te różnice to były smaczki. Teraz patrzymy czy piwo z danej warki jest pijalne czy też nie. Owszem nie chodzi o powtarzalność jak z tankofermentora, ale piwo ma być powtarzalnie smaczne, nie jednakowe, i jak jest pilsem to ma byc pilsem itp. , itd.

    Comment

    • Cez
      Senior
      • 01-2003
      • 1789

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      Pierwsze słyszę, że jedzenie sushi było kiedykolwiek nobilitujące To chyba tylko w Krakówku i Warszawce

      We Wrocławiu tego nie spotkałem. A nie, jeden znajomy to robił z 7 lat temu, ale on jest marynarzem i pływa głownie w tamtych rejonach.
      Wypraszam sobie i proponuję usunąć post
      Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #48
        Ustalmy, o których browarach ty mówisz? Bo temat się zaczął o tych co warzą wity srity, czyli o tych browarach co są raptem od roku na rynku. Autor zresztą nie wie, które są od roku i wymyśla, że ponad! dwa lata.
        Last edited by jacer; 06-08-2013, 22:06.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie ma problemu aby takie piwa kupić w Polsce często za mniejsze pieniądze niż ich Polskie podróbki. Po co wywarzać otwarte drzwi?
          To samo mogę napisać o pilsie, po co podróbki jak mam czeskie i niemieckie.

          Comment

          • Cez
            Senior
            • 01-2003
            • 1789

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
            Ustalmy, o których browarach ty mówisz? Bo temat się zaczął o tych co warzą wity srity, czyli o tych browarach co są raptem od roku na rynku. Autor zresztą nie wie, które są od roku i wymyśla, że ponad! dwa lata.
            jacer zrobiłeś wtrącenie o sushi nie o browarach
            Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
              jacer zrobiłeś wtrącenie o sushi nie o browarach
              to do gobonga było
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie ma problemu aby takie piwa kupić w Polsce często za mniejsze pieniądze niż ich Polskie podróbki. Po co wywarzać otwarte drzwi?
                Znasz tańsze ESB z Anglii od Angielskiego Śniadania? Nie mówię już o lepszym, bo to byłoby znęcanie się...

                Comment

                • gobong
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 658

                  #53
                  Nie jestem fachowcem, nie śledzę zagranicznych rynków, nie mam danych do tego. Jednak patrząc na dane mi dostępne to w takim USA gdzie browarnictwo domowe rozwinęło się na ogromna skale, mimo że potem powstała duża ilość małych browarów rzemieślniczych, to piwowarstwo domowe nadal świetnie się ma. Właśnie, ta dyskusja jest wynikiem rozczarowania piwowarów domowych jakością piw z nowych browarów. Czcimy wręcz nasze piwa, odprawiamy warki, mieliśmy nadzieję że jak ludzie często z naszego forum zaczną warzyć zawodowo to tak samo będą czcić ten zawód. Tutaj raczej rozczarowanie. Jedni poszli w zyski, drudzy mimo ogromnych chęci(dobrych) przekonali się że porażki(nieudane warki) to często chleb powszedni na początku drogi, a żyć trzeba. Tak sobie myślę, że nasz rynek po pewnych koniecznych przetasowaniach będzie wyglądał tak samo jak w USA w odpowiedniej skali oczywiście. Koncerny na swoich pozycjach, parę knajp z własnym piwem przetrwa tak jak i parę browarów rzemieślniczych i kontraktowych. Natomiast tacy jak ja dalej będą warzyć a gdzieś na grillu pic jakie tam będzie i z daleka omijać drogie produkty rzemieślników, nie zawsze smaczne mimo swej ceny. Na Czechy z ogromna ilością smacznych w przyzwoitej cenie piw nie ma co liczyć. Smaczne za nieduże pieniądze trzeba sobie uwarzyć samemu.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #54
                    Ale dlaczego uprawiasz demagogię i porównujesz 30 lat rynku w USA do raptem jednego roku w Polsce?
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • gobong
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 658

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ale dlaczego uprawiasz demagogię i porównujesz 30 lat rynku w USA do raptem jednego roku w Polsce?
                      Roku?

                      Comment

                      • sienioo
                        Senior
                        • 12-2008
                        • 177

                        #56
                        Piwna "rewolucja" jest taka, iż mamy albo piwa kiepskie (w bardzo dużym przedziale cenowym), albo piwa bardzo dobre, lecz drogie. Piwa proponowane przez Pinte, AleBrowar, Widawę itd. moim zdaniem to takie, które pije się okazjonalnie (ja tak robię), bo są po prostu za drogie, a niekiedy zbyt specyficzne by móc się ich napić po prostu "od tak". Mieszkam obok krakowskiej Marii, więc wybór piw mam niepowtarzalny - jednak w polskiej ofercie brakuje mi piw bardzo dobrych o przystępnych cenach. Mam podobne odczucia co kolega becik. Dlatego też sięgam po czeskie piwa, bo mam je w niskiej cenie w dobrej jakości.
                        Last edited by sienioo; 06-08-2013, 22:31.

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
                          Roku?
                          No a ile lat działa Artezan, AleBrowar, Pracownia, Szałpiw, Widawa? 10 lat?
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • gobong
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 658

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            No a ile lat działa Artezan, AleBrowar, Pracownia, Szałpiw, Widawa? 10 lat?
                            To cały rynek piwny w Polsce dla Ciebie ? Przynajmniej wiadomo kto kim jest.
                            Last edited by gobong; 06-08-2013, 22:40.

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
                              To cały rynek piwny w Polsce dla Ciebie ? Przynajmniej wiadomo kto kim jest.
                              Proponuję abyś jeszcze raz zaznajomił się z pierwszym postem i przeczytał, do których browarów pretensje ma autor. I o czym jest ten temat.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • pioterb4
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 4322

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
                                To cały rynek piwny w Polsce dla Ciebie ? Przynajmniej wiadomo kto kim jest.
                                Przed chwilą pisałeś o piwowarach domowych którzy zaczęli warzyć komercyjnie. Czyli nie licząc grand championów to będzie góra dwa lata.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎