Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Summer Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Widawa, Summer Ale

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    #2
    Bardzo smaczne, idealne na upalne dni. Na myśl przywodzi Simcoe Premium Lagera z tejże Widawy Pewnie składniki podobne, tylko drożdże górnej fermentacji

    Cena: 7pln w browarze, butla 0,33l
    Attached Files

    Comment

    • pizmak666
      Senior
      • 12-2006
      • 1898

      #3
      Kolaboracja z Brew Dogiem?
      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

      Comment

      • grew
        Senior
        • 05-2009
        • 766

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolaboracja z Brew Dogiem?
        Wojtek na FB pisał, że raczej brak czasu Ale fakt, jak stoi w lodówce zaraz za żarówką oświetlającą wnętrze to wygląda jak z reklamy brewdoga

        Comment

        • ksy
          Kur Domowy
          • 07-2011
          • 280

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolaboracja z Brew Dogiem?
          <piw-paw kula w łeb> - idąc w ślady dziadka rozpoczynam akcje strzelania do kolaborantów.

          http://sjp.pwn.pl/slownik/2563829/kolaboracja
          --------------------
          --------------------
          "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

          Comment

          • pizmak666
            Senior
            • 12-2006
            • 1898

            #6
            Używam słowa którym Kopyr określa tę wspólpracę. Już dawno temu pisałem, że takiego określenia nie powinno się stosowac w tym kraju (w takim kontekście).
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • concerto
              Senior
              • 09-2003
              • 859

              #7
              Piwo bardzo dobre, trochę jednostronne ale przy takim lekkim to właściwie zaleta. Aromat intensywny. Cena do przyjęcia. Sprzedaje się nieźle, z tego co wiem dużo szybciej od ciemnego, które trochę zalega na półkach na razie.
              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Fajne, lekkie piwo, wypite w trzy minuty, aż nie zdążyłem ocenić z ARTomatu. Nic odkrywczego, po prostu dobre, sesyjne piwo. Szkoda, że w takich małych buteleczkach

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, z ładną mgiełką. [5]
                  Piana: Rachityczna oględnie mówiąc. Cienka warstwa pozostaje do końca więc jest w miarę pozytywnie. [3.5]
                  Zapach: Jest amerykański chmiel, jest cytrus. Rześko, wyraziście, tak jak ma być w APA. [4.5]
                  Smak: Pierwszy łyk to pełna, intensywna goryczka. Później goryczka ulega stonowaniu, ale jest na idealnym jak na ten ekstrakt poziomie. Zresztą pełnia i treściwość piwa sugerują więcej niż deklarowane 11,6° Blg. Mimo to piwo jest orzeźwiające i dobrze pijalne. [4.5]
                  Wysycenie: Idealne, piwo trzyma odpowiednie nasycenie do samego końca. [5]
                  Opakowanie: Prosta, acz wyrazista etykieta. Dobry pomysł, by wypuścić w podobnej stylistyce zarówno wersję jasną jak i ciemną APA. [4]
                  Uwagi: Bardzo przyjemna APA, choć po Pacyfiku z Artezana ciężko tu o zachwyt i szastanie piątkami

                  Moja ocena: [4.425]
                  Attached Files
                  Last edited by docent; 12-08-2013, 14:53.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Miodowozłote, mętne, po odstaniu pojawia się osad. [4]
                    Piana: Biała, średniodrobna, niewysoka i nietrwała. [2.5]
                    Zapach: Niezbyt silny, owocowy, a może kwiatowy...? Po ogrzaniu do głosu (zapachu ) dochodzą zioła. [4]
                    Smak: Goryczka. Zdecydowana, ale wcale nie paraliżująca, chyba daleko są jakieś ślady owocowe... [4]
                    Wysycenie: Średnie-odpowiednie. [4]
                    Opakowanie: Bardzo proste, czytelne, modne, ale to chyba nie moja bajka. Tło też jakieś takie majtkowoniebieskie... [3.5]
                    Uwagi: No dobra, w sumie niezłe piwo, ale, jako kontrrewolucjonista zmoczyłbym się bardziej z wrażenia nad jakimś "przełomowym" dolniakiem...

                    Moja ocena: [3.825]

                    Comment

                    • TomN
                      Senior
                      • 03-2013
                      • 106

                      #11
                      Piłem w ostatnią sobotę w pubie. W aromacie masło i trochę chmielu, w smaku goryczkowe masło. Nie pamiętam kiedy ostatni raz piłem piwo tak mocno dające diacetylem.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎