Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kameralna, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kameralna, Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Blado-matowo-żółty, tylko leciutko mętne, jak na pszenicę to marniutko wygląda. [2.5]
    Piana: Wysoka na 5 cm, biała, bardzo gęsta, na górze strzępiasta. Opadła samoistnie po około 7 min, pozostał kożuszek na powierzchni, a na ściankach gęste plamy. [4]
    Zapach: Wąchając zaraz po podaniu, gdy jeszcze była gruba piana, wyczułem wyraźnie gotowane jajko, później objawiła się zbożowość i odrobina bananów. [3]
    Smak: Bardziej lagerowy niż pszeniczny, jak bym miał zgadywać to słodu pszenicznego jest najwyżej 15%. W tle da się wyczuć typowe dla pszenicy smaki jak lekka wytrawność i ciut bananów ale rasowości temu piwu brakuje. Bardziej dominują nuty słodowe typowe dla lagera. [3]
    Wysycenie: Niewysokie i choć takie lubię to jak na pszenicę za niskie. [3]
    Opakowanie: Szklanka do pszenicy bez logo, pojemność 0,5 l z umieszczoną cechą 0,4 l. Brak podkładki. [3]
    Uwagi: Niestety, słabiutka pszenica, można sądzić, że dolnej fermentacji. Pite w browarze 19.01.14, 9 zł/0,4 l.

    Moja ocena: [3.075]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Dorzucam fotkę, niestety jakość nie najlepsza bo z komórki.
      Attached Files

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: żółto-pomarańczowy, bardzo ładny, mętność całkowita [5]
        Piana: biała, gęsta, zwarta, trzyma się długo [3]
        Zapach: słabiutki, cytrusowo-zbożowy [3.5]
        Smak: dość pełne, treściwe i....kwach, ostry, nieprzyjemny, wykrzywiający jak ocet, przebijają z tego fajne kwiatowo słodowe akcenty ale o tylko promil w smaku, 1,5pkt tylko dlatego, że dałem rade pociągnąć dwa łyki [1.5]
        Wysycenie: w sumie ok, chyba bylo ciut za duże [4]
        Opakowanie: browar restauracyjny bez szkła i wafla, to wielka przykrość [2]
        Uwagi: Kompletnie zwalona warka, zgłosiłem kelnerce, zaniosła do barmana, ten potwierdził moje opinie, wymieniono mi na lekko poprawnego pilsa

        Moja ocena: [2.675]
        Attached Files
        Last edited by becik; 27-03-2014, 21:16.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny. Kelner przyniósł mi pszenicę, a koledze jasne i na oko były identyczne. [3.5]
          Piana: Brudnobiała, drobna i niewysoka. Niezbyt trwała. [3]
          Zapach: Botwinka i jakieś powiewy, kojarzące mi się z kiszonką. [1.5]
          Smak: Lekko słodowy, lekko drożdżowy, ogólnie jakoś kiszonkowo... [2]
          Wysycenie: Niewysokie, nawet jak na browar restauracyjny, to na pszenicę zbyt marne. [3.5]
          Opakowanie: Goły pękaty kufel, identyczny, jak dla jasnego i ciemnego. Wafli brak. [3]
          Uwagi: Kątem oka widziałem teatrzyk, jaki rozgrywał się za kontuarem w czasie nalewania tej pszenicy i przeczuwałem, jakie piwo dostanę.
          Uprzedzając krytyków - oceniłem piwo, domyślając się, że jest kwasem. Takie piwo dostałem (mimo próbowania go przez dwóch czy trzech kolesi w białych kitlach(, czyli takie piwo wprowadzono do obrotu, więc "no mercy"...

          Moja ocena: [2.125]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎